• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

 • Botox Gdańsk, Gdynia

  Botox Gdańsk, Gdynia

 • Leczenie łysienia Gdańsk, Gdynia

  Leczenie łysienia Gdańsk, Gdynia

 • Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk, Gdynia

  Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk, Gdynia

 • Wypadanie włosów leczenie Gdańsk, Gdynia

  Wypadanie włosów leczenie Gdańsk, Gdynia

Zadzwoń do nas      
+48 500-430-484

 • Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

 • Botox Gdańsk, Gdynia

  Botox Gdańsk, Gdynia

 • Leczenie łysienia Gdańsk, Gdynia

  Leczenie łysienia Gdańsk, Gdynia

 • Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk, Gdynia

  Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk, Gdynia

 • Wypadanie włosów leczenie Gdańsk, Gdynia

  Wypadanie włosów leczenie Gdańsk, Gdynia

UNOSZENIE OPADAJĄCYCH POLICZKÓW

KWAS HIALURONOWY/ROZPUSZCZALNE NICI LIFTINGUJĄCE PDO Z HACZYKAM

Opadające policzki, chomiki twarzy, zabiegi, Gabinet Gdyni after

 

Opadające policzki - dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którym zarysowują się zagłębienia pod kośćmi policzkowymi, policzki ulegają „obniżeniu”, skóra przestaje być jędrna i sprężysta. Pojawiaja się tzw.chomiki. Zazwyczaj pierwszy raz zwracamy na nie uwagę ok.40 roku życia, zwłaszcza, gdy jesteśmy bardzo szczupli, ale nie zawsze już wtedy wymagają one korekty. Każdy z nas w różnym wieku zauważy, że są one wiotczejące i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu.

Opadające policzki - jakiego mogę spodziewać się efektu? W jakim czasie?

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienia policzków poniżej kości policzkowych spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie policzka. Następuje uniesienie i zwiększenie objętości „opadających” policzków . Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy spłycenie zagłębienia, zmniejszenie zasinienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.  

Chomiki twarzy - na czym polega zabieg niwelowania? Czy jest bezpieczny?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu pod skórę volumetrycznego(czyli nadającego objetości) preparatu kwasu hialuronowego w miejscu, gdzie tworzy się zagłębienie poniżej kości policzkowych. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy potrzeba kilku nakłuć skóry i linijnego podania preparatu, tak by poszczególne depozyty tworzyły krzyżującą się sieć, która ma odtworzyć rusztowanie policzków i przywrócić im objętość. Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego lub dwóch wkłuć za pomocą specjalnej elastycznej cieniutkiej kaniuli. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę, czy kaniulę, rezultaty zabiegu są takie same. Kaniula daje tylko większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii może być zaczerwieniona, lekko wrażliwa przy ucisku. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni.

Przeciwskazaniami do zabiegu są: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy, choroba autoimmunologiczna w wywiadzie, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami, aktywna infekcja wirusem opryszczki, kobiety w ciąży lub karmiące piersią. 

Alternatyną metodą do poprawy owalu twarzy jest zastosowanie rozpuszczalnych nici liftingujących PDO (polidioksanon) z haczykami 

Nici służą do poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także biustu, pośladków, brzucha czy nawet nóg. Nici wykonane są z rozpuszczalnej substancji, polidioksanonu, który wchłania się do ośmiu miesięcy, zaś liftingujący efekt utrzymue się do dwóch lat. Aplikacja jest praktycznie bazbolesna i bezinwazyjna, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć.

Nici PDO są stosowane w medycynie od wielu lat, dotychczas wykorzystywane były w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, urologii. PDO wzmacnia mięśnie i ścięgna, stymuluje produkcję nowego kolagenu i kolagenu, który odpowiada za napięcie i jędrność skóry.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.  

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Efekt zazwyczaj utrzymuje się 12-24 miesiące. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu gęstości ) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

W przypadku zastosowania rozpuszczalnych Nici PDO z haczykami First Lift  do dwóch lat.

Jak często należy zabieg powtarzać?

Zabieg w przypadku zastosowania preparatu z kwasem hialuronowymnależy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu, co 12 - 24 miesiące. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii.

Jaki jest koszt zabiegu?

CZYTAJ O PROMOCJACH/CENNIK.

0
0
0
s2sdefault