Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

UNOSZENIE OPADAJĄCYCH BRWI

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla każdej kobiety i mężczyzny, u których występuje problem opadających powiek, wiotka skóra w okolicach górnej powieki, zmarszczki wokół oczu, utrata jędrności skóry wokół oczu.

Na czym polega zabieg? Czy jest bezpieczny?

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego w okolicach oczu, brwi, gdzie skóra jest wiotka, mniej elastyczna i mniej napięta. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy jest potrzeba kilku nakłuć skóry i linijnego podania preparatu, tak by poszczególne depozyty tworzyły krzyżującą się sieć, która ma odtworzyć rusztowanie i przywrócić im objętość. Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego lub dwóch wkłuć za pomocą specjalnej elastycznej cieniutkiej kaniuli. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę, czy kaniulę, rezultaty zabiegu są takie same. Kaniula daje tylko większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji.

Dodatkowo specjalista dermatolog może tak wstrzyknąć botoks w okolicę czoła, aby spowodować lekkie uniesienie brwi i nadać im ładny kształt.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii jest zaczerwieniona, lekko bolesna przy ucisku. Mogą być widoczne punkty wkłucia igły w skórę. Czasami dotykając tego obszaru, odczuwamy stwardnienie skóry, z powodu obecności świeżo podanego preparatu i obrzęku skóry.Wszystkie te dolegliwości są łagodne, ustępują w ciągu jednego-kilku dni.

Przeciwskazania do zabiegu: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy, choroba autoimmunologiczna w wywiadzie, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami, aktywna infekcja wirusem opryszczki, kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Alternatyną metodą jest zastosowanie rozpuszczalnych nici liftingujących PDO z haczykami (polidioksanon), które uniosą opadające brwi. Aplikacja jest praktycznie bazbolesna i bezinwazyjna, nie pozostawia żadnych blizn ani nacięć.

 

 

 

 

 

 

Nici służą do poprawy struktury skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także biustu, pośladków, brzucha czy nawet nóg. Nici wykonane są z rozpuszczalnej substancji, polidioksanonu, który wchłania się do ośmiu miesięcy, zaś liftingujący efekt utrzymuje się do dwóch lat.

Nici PDO są stosowane w medycynie od wielu lat, dotychczas wykorzystywane były w chirurgii plastycznej, okulistyce, ginekologii, urologii. PDO wzmacnia mięśnie i ścięgna, stymuluje produkcję nowego kolagenu, który odpowiada za napięcie i jędrność skóry.

Jakiego mogę spodziewać się efektu? W Jakim czasie?

Bezpośrednio po zabiegu skóra w okolicach oczu staje się bardziej napięta. Przy zastosowaniu botoksu dodatkowo następuje uniesienie brwi w czasie 2-3 dni ( pełen efekt po ok.2 tygodni ). Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu.  

W przypadku zastosowania rozpuszczalnych nici PDO z haczykami, efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu.

Co to jest kwas hialuronowy? Co to są rozpuszczalne nici PDO?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.

Polidioksanon- rozpuszczalna nić PDO, jest syntetycznym włóknem, który pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje odbudowę wlasnego kolagenu, białka odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry. Ponadto stymuluje fibroblasty, odpowiedzialne za syntezę elastyny, białka odpowiadającego za sprężystość i elastycznośc skóry.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Efekt zazwyczaj utrzymuje się 8 -10 miesięcy. Decyduje o tym wiek pacjenta, rodzaj zastosowanego preparatu (trwalsze są preparaty o większym stopniu usieciowania/gęstości) oraz tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu.

W przypadku zastosowania rozpuszczalnych nici PDO z haczykami, efekt utrzymuje się dodwóch lat.

Kiedy należy powtórzyć zabieg?

Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu, co 8 - 10 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii.

Jaki jest koszt zabiegu?

1100 zł. Cena dotyczy podania 1 ml preparatu na bazie kwasu hialuronowego, którego ilość jest wystarczająca do wypełnienia u osoby średnio do 40 r.ż . CZYTAJ O PROMOCJACH/CENNIK.

2800 zł. Cena dotyczy zastosowania rozpuszcalnych nici PDO z haczykami.