Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

PLASTYKA POWIEK, KOREKTA POWIEK

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla każdej kobiety i mężczyzny, u których występuje problem opadających powiek górnychjak i tzw."worki" pod oczami, powodujące zmęczony wygląd twarzy.W niektórych przypadkach jest to problem nie tylko estetyczny, ale także medyczny, np.utrudniając pole widzenia. Najczęściej zabiegom poddają się osoby w wieku 40-60 lat, ale również w przedziale 25-30. Decyduje tu czynnik dziedziczenia, który powoduje, że skóra powiek wiotczeje i wygląda znacznie starzej.

Czasami mamy do czynienia z opadającymi, przynosowymi fałdami skóry okolicy oczu. Taką formę opadającej powieki nazywa się zmarszczką nakątną oka. Często zmarszczka nakątna rozpoczyna się na dolnej krawędzi powieki dolnej i biegnie ponad powieką górną. Przeprowadzany zabieg zmienia kształt oczu, np."azjatyckich".

Na czym polega zabieg? Czy jest bezpieczny?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Blepharoplastyka- czyli korekta powiek zwykle trwa około póltorej godziny, zaleznie od zakresu zabiegu.

W przypadku typowego zabiegu wykonuje się cięcia w przebiegu naturalnych załamków powiek górnych i bezpośrednio pod rzęsami powiek dolnych. Cięcia wychodzą poza kąt oka, ale zlokalizowane są w obrębie naturalnych zmarszczek,tzw."kurzych łapek". Poprzez te nacięcia usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej i redukuje nadmiar skóry. Cięcia są zszywane przy pomocy bardzo cienkich szwów.

 

Usunięcie fałdów nakątnych polega na redukcji tłuszczu okołogałkowego, plastyce wewnętrznych kątów oczu i odslonięcie okolicy poddawanej zabiegowi. 

Wystąpienie obrzeku i zasinienia powiek po zabiegu jest sprawą ustępującą w ciagu 7-14 dni. Bywa, że nacięcia goją się odmiennie po obu stronach.

Decydując się na plastykę powiek wybierajmy tylko doświadczonych specjalistów, których wiedza oraz umiejetności będą gwarancją udanego zabiegu. Przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych zdecydowanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Jakiego mogę spodziewać się efektu? W Jakim czasie?

Przez kilka dni po zabiegu tkanki są obrzęknięte. Zaleca się chłodne okłady na zmniejszenie poczatkowych dolegliwości. Po tygodniu od wykonanego zabiegu usuwane są szwy, a blizna z czasem staje się prawie niewidoczna. Rozmiar zasinień jest zmienny osobniczo, największe siniaczki mogą wystąpić w ciągu pierwszego tygodnia i następnie stopniowo ulegają wchłonięciu.

Jeżeli używasz soczewek kontaktowych to należy sie wstrzymać z ich zakładaniem przez pierwszy tydzień po zabiegu.

Większość pacjentów powraca do aktywnego życia w ciagu 10 dni po zabiegu. Kobiety mogą po tygodniu stosować delikatny makijaż powiek. W przypadku przebywania  na słońcu wskazane jest uzywanie okularów przeciwsłonecznych przez kilka tygodni.

Korekcja opadających powiek jest zabiegiem przywracającym ich naturalne położenie i kształt, co daje efekt młodego spojrzenia oraz napięcia skóry powiek, czy eliminację "worków" pod oczami w przypadku plastyki powiek dolnych.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele lat, nadając twarzy młody i pogodny wygląd. Właściwa pielęgnacja skóry i przestrzeganie palenia tytoniu dodatkowo wspomagają skuteczność leczenia.

Jaki jest koszt zabiegu?

Cena plastyka powiek górnych 2800 złotych.

Cena plastyka powiek dolnych 3800 złotych.

Cena usunięcie fałdów nakątnych 4900 złotych.

 

  Możesz zapłacić w ratach. Kliknij na poniższy link.

https://online.mediraty.pl/