• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

 • Botox Gdańsk, Gdynia

  Botox Gdańsk, Gdynia

 • Leczenie łysienia Gdańsk, Gdynia

  Leczenie łysienia Gdańsk, Gdynia

 • Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk, Gdynia

  Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk, Gdynia

 • Wypadanie włosów leczenie Gdańsk, Gdynia

  Wypadanie włosów leczenie Gdańsk, Gdynia

Zadzwoń do nas      
+48 500-430-484

 • Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

 • Botox Gdańsk, Gdynia

  Botox Gdańsk, Gdynia

 • Leczenie łysienia Gdańsk, Gdynia

  Leczenie łysienia Gdańsk, Gdynia

 • Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk, Gdynia

  Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk, Gdynia

 • Wypadanie włosów leczenie Gdańsk, Gdynia

  Wypadanie włosów leczenie Gdańsk, Gdynia

OPERACJA PLASTYCZNA NOSA

Garbaty nos - zabieg Gdynia, Gdańsk, SopotNa czym polega korekta nosa?

Nos zbudowany jest ze szkieletu, w skład którego wchodzą kości i chrząstki. Jeśli pacjentowi przeszkadza jego „garbaty” nos, wówczas mamy do czynienia z korekcją części kostnej. Jeśli natomiast jego problemem jest szeroki, zbyt długi, asymetryczny czubek nosa, modelowaniu poddaje się część chrzęstną. Bardzo często przeprowadza się całkowitą korekcję nosa, tzn. części chrzęstnej oraz kostnej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym podczas którego zmieniany jest jego rozmiar i kształt. Czas zabiegu to 1,5-2 godziny.

W jakich przypadkach możliwa jest zmiana wyglądu nosa?

Nie tylko nos garbaty poddaje się zabiegowi jakim jest zmniejszenie nosa. Korekcji nosa poddają się pacjenci ze zbyt długim nosem, wówczas zabieg polega na uniesieniu koniuszka nosa. Częstymi przypadkami są osoby z szerokimi, masywnymi nosami, w takich sytuacjach plastyka nosa polega na usunięciu nadmiaru tkanki i wymodelowaniu delikatnego koniuszka.
Pacjenci poddają się zabiegom operacji nosa nie tylko z powodów estetycznych, ale także w sytuacjach powypadkowych, ze zniekształceniami i problemami oddychania. Należy pamiętać o tym, że najwcześniej kilka tygodni od wypadku można pomyśleć o zabiegu korekty nosa, po ustąpieniu obrzęku.
Kolejna grupę stanowią osoby, które przeszły już zabieg operacji plastycznej nosa. Kolejny zabieg, tzw. rewizyjna korekta jest możliwa najwcześniej rok od ostatniego zabiegu. Niewielkie asymetrie, czy nierówności grzbietu mogą być wymodelowane za pomocą kwasu hialuronowego.

Kiedy najwcześniej można poddać się operacji korekty nosa?

Zabieg możliwy jest po okresie zakończenia wzrostu nosa, czyli około 15 - 17 roku życia. Nie ma również górnych ograniczeń wiekowych, co do wykonania korekty. Zmiana wyglądu nosa może mieć znaczący wpływ na poprawę samopoczucia oraz samoocenę pacjenta.

Czy możliwe jest abym mogła/mógł określić jaki chcę mieć kształt nosa?

Na wygląd nosa po zabiegu mają wpływ czynniki genetyczne takie jak grubość, kształt, symetria chrząstek, kości nosa, a także grubość twojej skóry. Zabiegami korekcji nosa można poprawić wiele niedoskonałości, wielkość, kształt, jednak nie są to zabiegi „na życzenie” pacjenta.

Jak wygląda proces rekonwalescencji po zabiegu?

Pierwszym dniom po zabiegu w obrębie twarzy mogą towarzyszyć obrzęki i zasinienia. W piątej, szóstej dobie zdejmowane są szwy(chyba że zostaną zastosowane rozpuszczalne), w dziesiątej dobie gips. Okres całkowitego gojenia wynosi 12 miesięcy.
W okresie 4-6 tygodni powinno nastąpić ograniczenie aktywności fizycznej, w ciągu sześciu miesięcy od zabiegu należy unikać opalania.

Jakie badania należy wykonać przed zabiegiem?

Morfologia wraz z grupa krwi, Ob, INR, APTT, kreatynina, poziom glukozy, badanie ogólne moczu, elektrolity: Sód, Potas, Anty -HCV, Anty-HBS, rentgen klatki piersiowej, EKG.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu korekty nosa?

Zaburzenia krzepliwości, nieregulowane nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ciąża.

Ile kosztuje operacja plastyczna nosa?

Operacja nosa chrzęstnego (korekta nosa chrzęstnego) – 7400zł
Całkowita korekta nosa – od 10000zł

0
0
0
s2sdefault