Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Zabieg na dłonie – Sucha skóra dłoni

 Wiotczejąca, sucha skóra dłoni – dla kogo jest przeznaczony zabieg nawilżania skóry dłoni?

Dla osób, których naskórek dłoni staje się coraz cieńszy, odwodniony, występuje wiotczenie, utrata jędrności, napięcia i sprężystości. Skóra i tkanka podskórna stają się coraz cieńsze tak, że prześwitują przez nie naczynia żylne.

Nawilżanie skóry dłoni – na czym polega zabieg?

Suche dłonie, Gabinet Gdyniaafter

U młodszych osób można przeprowadzić zabieg mezoterapii skóry dłoni, który polega na śródskórnym wstrzyknięciu preparatów na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który daje szybki efekt nawilżenia i rewitalizacji. Preparaty do mezoterapii mogą zaigrać również: stymulatory tkankowe, polinukleotydy, skinboostery ze stabilizowanym kwasem hialuronowym.
U osób, u których oczekujemy odbudowy i wypełnienia stosuje się preparaty na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Preparaty mogą różnić się stopniem usieciowania, a co za tym idzie stężeniem, gęstością produktu i czasu utrzymywania się w skórze.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.

Inne metody regeneracji skóry dłoni:

  • Wypełniacze skórne na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego dedykowane okolicy rąk. Specjalne technologie hybrydowe zapewniają możliwość formowania wstrzykniętego produktu do oczekiwanego w tkance.
  • Stymulatory tkankowe, które przede wszystkim przyczyniają się do „spiralizowania” się włókien kolagenowych, czyli ich skracania. W konsekwencji prowadzi to do zagęszczenia struktur skóry, poprawy napięcia skóry, tworzenia działań anty-grawitacyjnych.
  • Polinukleotydy czyli fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce.
  • Skinboostery, które odpowiadają za stymulację i odnowę skóry, przywrócenie optymalnego nawilżenia, elastyczności i subtelna korekta.

Wiotczejąca, sucha skóra dłoni zabiegi i rezultaty?

Po zabiegu  z zastosowaniem mezoterapii skóra ulega nawilżeniu, napięciu oraz zagęszczeniu. Czas utrzymywania się zabiegu uzależniony jest od rodzaju podanego zabiegu, ilości zabiegów, ale przede wszystkim od stanu wyjściowego skóry.

  1. Koktaile witaminowe z kwasem hialuronowym: po wykonaniu serii 3 zabiegów – 6 miesięcy
  2. Skinboostery – 6-8 miesiecy
  3. Usieciowany kwas hialuronowy dedykowany słoniom – 9-12 miesięcy
  4. Stymulatory tkankowe – po wykonaniu 2 zabiegów, do 2 lat

Jaki jest koszt zabiegu?

Czytaj CENNIK

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.