Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Baby botoks

Baby botoks Gdynia - Derm Estetyka Gdynia Co to jest baby botoks?

Niewielkie lub mocniej rozcieńczone dawki toksyny botulinowej podane wokół oczu nie unieruchamiają twarzy, ale zabezpieczają tę partię przed powstawaniem zmarszczek mimicznych – tego typu zabieg to baby botoks, wykonywany w Klinice Derm Estetyka w Gdyni. To ważne, bo latem częściej mrużymy oczy przed słońcem.

Działanie toksyny botulinowej powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny odpowiedzialnej za przekaźnictwo nerwowo – mięśniowe. W konsekwencji dochodzi do odwracalnego osłabienia siły mięśniowej w wybranym obszarze mięśnia mimicznego, co powoduje zmniejszenie jego ruchomości. Ponieważ mięśnie mimiczne leżą bezpośrednio pod skórą ich ruch powoduje marszczenie się skóry i powstawanie zmarszczek. 

Ostrzyknięcie botoksem pozwala zlikwidować zmarszczki mimiczne tj. kurze łapki, lwią zmarszczkę, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki palacza, zmarszczki królicze czy zmarszczki pod oczami. O tej porze roku, gdy słońce operuje mocniej ma to szczególnie duże znaczenie. 

Warto zadziałać teraz toksyną botulinową prewencyjnie, w niewielkich dawkach, aby zapobiec tworzeniu się zmarszczek mimicznych, czyli zahamować proces starzenia naszej skóry. 

Baby botoks – zabiegi i zastosowanie

Odpowiadając na pytanie co to jest baby botoks, jakie ma działanie i do czego jest wykorzystywany, można to zrobić w dosyć rozbudowany i wyczerpujący sposób, bowiem terapia toksyną botulinową pomaga na wielu płaszczyznach. Ogranicza pracę gruczołów potowych, dlatego sprawdza się w walce z problemem nadpotliwości w obrębie pach, dłoni i stóp. To również świetne rozwiązanie podczas fali upałów.

Botoksem leczy się również bruksizm, czyli nadmierną aktywność mięśni żwaczy, często we współpracy z ortodontą. Podanie toksyny w żwacze pozwala również na osiągnięcie bardziej trójkątnego kształtu twarzy i przede wszystkim zmniejszenie ścierania zębów i innych objawów nadmiernego zaciskania zębów m.in. bóli głowy zwłaszcza w okolicy skroniowej. 

Jednym z najnowszych trendów w medycynie estetycznej jest właśnie baby botoks, ponieważ dzięki niemu, możliwe jest przeprowadzenie również korekty wysokości brwi – można je nieznacznie unieść i w różny sposób wymodelować.  Prawidłowo przeprowadzony zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej jest bezpieczny i mało inwazyjny, dlatego nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji. 

Baby botoks a co potem?

Pacjent zazwyczaj po zabiegu może natychmiast wrócić do normalnej aktywności. Przez 24 godziny po iniekcji toksyną botulinową nie należy podejmować bardzo dużej aktywności fizycznej i warto powstrzymać się od spożywania alkoholu. Zazwyczaj zaleca się, aby w okresie 2 tygodni od dnia zastosowania toksyny nie ogrzewać obstrzykniętej okolicy. Rzadko może wystąpić niewielki miejscowy obrzęk, który utrzymuje się nie dłużej niż 2 godziny. Bardzo rzadko po zabiegu botoksem pojawia się siniak, który goi się w ciągu kilku dni. 

Powrót aktywności nerwowo – mięśniowej zachodzi w czasie od 4 do 12 miesięcy, dlatego pacjenci najczęściej cieszą się otrzymanym efektem przez około 4-6 miesięcy w przypadku zmarszczek, a efektem do 9 czy nawet 12 miesięcy w przypadku leczenia nadpotliwości.

Ile kosztuje zabieg z zastosowaniem botoksu?

Sprawdź w CENNIKU

Baby botoks Gdynia – Tel. 500 430 484

Powrót na górę
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.