Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Botoks na twarz – mezobotox

Baby botoks Gdynia - Derm Estetyka Gdynia Co to jest mezobotox?

Niewielkie lub mocniej rozcieńczone dawki toksyny botulinowej podane wokół oczu, na twarz, szyję czy dekolt, nie unieruchamiają twarzy, ale zabezpieczają tę partię przed powstawaniem zmarszczek mimicznych – tego typu zabieg to baby botoks, wykonywany w Klinice Derm Estetyka w Gdyni. To ważne, bo latem częściej mrużymy oczy przed słońcem. Poza tym można połączyć koktail kwasu hialuronowego z boksem w celu rewitalizacji oraz usunięcia drobnych zmarszczek. Zabieg ten to mezobotox.

Działanie toksyny botulinowej powoduje zahamowanie uwalniania acetylocholiny odpowiedzialnej za przekaźnictwo nerwowo – mięśniowe. W konsekwencji dochodzi do odwracalnego osłabienia siły mięśniowej w wybranym obszarze mięśnia mimicznego, co powoduje zmniejszenie jego ruchomości. Ponieważ mięśnie mimiczne leżą bezpośrednio pod skórą ich ruch powoduje marszczenie się skóry i powstawanie zmarszczek. 

Ostrzyknięcie botoksem pozwala zlikwidować zmarszczki mimiczne tj. kurze łapki, lwią zmarszczkę, zmarszczki poprzeczne czoła, zmarszczki palacza, zmarszczki królicze czy zmarszczki pod oczami. O tej porze roku, gdy słońce operuje mocniej ma to szczególnie duże znaczenie. 

Warto zadziałać teraz toksyną botulinową prewencyjnie, w niewielkich dawkach, aby zapobiec tworzeniu się zmarszczek mimicznych, czyli zahamować proces starzenia naszej skóry. 

Botoks – zabiegi i zastosowanie

Odpowiadając na pytanie co to jest botoks, jakie ma działanie i do czego jest wykorzystywany, można to zrobić w dosyć rozbudowany i wyczerpujący sposób, bowiem terapia toksyną botulinową pomaga na wielu płaszczyznach. Mię∂zy innymi ogranicza pracę gruczołów potowych, dlatego sprawdza się w walce z problemem nadpotliwości w obrębie pach, dłoni i stóp. To również świetne rozwiązanie podczas fali upałów.

Botoksem leczy się również bruksizm, czyli nadmierną aktywność mięśni żwaczy, często we współpracy z ortodontą. Podanie toksyny w żwacze pozwala również na osiągnięcie bardziej trójkątnego kształtu twarzy i przede wszystkim zmniejszenie ścierania zębów i innych objawów nadmiernego zaciskania zębów m.in. bóli głowy zwłaszcza w okolicy skroniowej. 

Jednym z najnowszych trendów w medycynie estetycznej jest właśnie baby botoks, ponieważ dzięki niemu, możliwe jest przeprowadzenie również korekty wysokości brwi – można je nieznacznie unieść i w różny sposób wymodelować.  Prawidłowo przeprowadzony zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej jest bezpieczny i mało inwazyjny, dlatego nie wymaga specjalnego okresu rekonwalescencji. 

Botoks a co potem?

Pacjent zazwyczaj po zabiegu może natychmiast wrócić do normalnej aktywności. Przez 24 godziny po iniekcji toksyną botulinową nie należy podejmować bardzo dużej aktywności fizycznej i warto powstrzymać się od spożywania alkoholu. Zazwyczaj zaleca się, aby w okresie 2 tygodni od dnia zastosowania toksyny nie ogrzewać obstrzykniętej okolicy. Rzadko może wystąpić niewielki miejscowy obrzęk, który utrzymuje się nie dłużej niż 2 godziny. Bardzo rzadko po zabiegu botoksem pojawia się siniak, który goi się w ciągu kilku dni. 

Powrót aktywności nerwowo – mięśniowej zachodzi w czasie od 4 do 12 miesięcy, dlatego pacjenci najczęściej cieszą się otrzymanym efektem przez około 4-6 miesięcy w przypadku zmarszczek, a efektem do 9 czy nawet 12 miesięcy w przypadku leczenia nadpotliwości.

Ile kosztuje zabieg z zastosowaniem botoksu?

Sprawdź w CENNIKU

Baby botoks Gdynia – Tel. 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.