Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

BLIZNY PO ZABIEGU POWIĘKSZANIA PIERSI IMPLANTAMI

Jak długo goją się blizny po operacji powiększania piersi implantami?

Powiększanie piersi przy pomocy implantów to jeden z popularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej. Gojenie się blizn po tego typu operacji jest procesem długotrwałym i może zająć nawet rok. Jednakże stosując się do wszystkich zaleceń pozabiegowych większości pacjentem udaje się uzyskać efekt miękkiej, elastycznej i prawie niewidocznej blizny.  

Jak długo trwa proces gojenia się piersi?

Korekta czy też powiększanie piersi z użyciem silikonowych implantów jest poważnym zabiegiem chirurgicznym, w trakcie którego naruszona zostaje integralność skóry i tkanek piersi. Nie dziwi więc fakt, że operacja tego typu wiąże się z powstawaniem blizn pooperacyjnych. 

Pierwszy z etapów gojenia po zabiegu powiększania biustu trwa około 4 – 6 tygodni. Jest to okres integracji implantów z tkankami piersi oraz czas rekonwalescencji wymuszającej oszczędny tryb życia i rezygnację z uprawiania sportów. Po upływie tego czasu i wygojeniu się ran pooperacyjnych zaczynają się tworzyć blizny. Ich wielkość zależna jest w dużej mierze od doboru metody zszycia rany, indywidualnych predyspozycji skóry pacjentki, sposobu pielęgnacji pozabiegowej, sposobu odżywiania się, zaburzeń krążenia a nawet karnacji ( pacjentki z ciemniejsza karnacja zazwyczaj doświadczają bardziej widocznych blizn). Złe gojenie się blizn może być również efektem zakażenia bakteryjnego do którego może dojść w trakcie zabiegu.

Jak będą wyglądać blizny po zabiegu?

W początkowym etapie gojenia blizny po zabiegu powiększania piersi implantami mogą sprawiać wrażenie dosyć sztywnych a ich kolor będzie bardziej różowo – siny. Jednakże po około 6 – 12 miesiącach od zabiegu stają się  one zdecydowanie bardziej płaskie, elastyczne i praktycznie niewidoczne a ich kolor zaczyna przypominać barwę zbliżoną do naszej skóry. Żeby uzyskać efekt dobrze wygojonych i niemal niewidocznych blizn należy jednak ściśle przestrzegać wszelkich zaleceń lekarza, które obejmują głównie:

  • stosowanie specjalnych preparatów zmniejszających bliznę i rozjaśniających jej kolor
  • regularne masowanie blizny, które zmniejsza stan zapalny i ból oraz zwiększa produkcję włókien kolagenowych, dzięki czemu blizna widocznie się spłaszcza.

Więcej na temat powiększania piersi przeczytasz w artykule na temat POWIĘKSZANIA PIERSI

Zadzwoń i umów się na wizytę powiększania piersi!

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.