Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Botoks – co należy wiedzieć przed zabiegiem?

Botoks jest jednym z najpopularniejszych leków stosowanych w medycynie estetycznej.  Powoduje zmniejszenie napięcia mięśni, dzięki czemu niezwykle szybko wpływa na odmłodzenie skóry  i zmniejszenie widoczności zmarszczek. Przekonaj się czym dokładnie jest ten cudowny eliksir młodości i jak przygotować się do zabiegu z jego użyciem.

Botox co to jest

Czym jest botoks?

Botoks to dokładniej preparat pozyskiwany z toksyny botulinowej, nazywanego inaczej jadem kiełbasianym. Neurotoksyna ta wytwarzana jest przez bakterie beztlenowe i jest zaliczana do jednych z najsilniejszych naturalnych trucizn na świecie. Odpowiednio przygotowane małe dawki toksyny botulinowej posiadają ogromną moc leczniczą i są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia. Po preparaty tego typu najczęściej sięga się w przypadku leczenia chorób przebiegających z nieprawidłowym napięciem mięśniowym oraz przy terapii nadpotliwości. Botoks to również środek najczęściej wykorzystywany przy redukcji zmarszczek oraz wygładzeniu twarzy. Więcej na temat takiego zabiegu można przeczytać na stronie: https://derm-estetyka.pl/zmarszczki-czola-pod-oczami-miedzy-brwiami.html/, gdzie opisane są różnice między botoksem, a kwasem hialuronowym. Wbrew powszechnej opinii z substancji, jaką jest botoks nie korzysta się w powiększaniu ust i policzków. Do tego typu zabiegów służy kwas hialuronowy. Co ciekawe, z badań przeprowadzonych w 2018 roku wynika, że zabiegom z użyciem botoksu i kwasu hialuronowego, czyli najpopularniejszych substancji medycyny estetycznej, poddało się około 600 tys. pełnoletnich Polaków.

Kto może wykonywać zabiegi z użyciem botoksu?

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej zaliczane są do usług medycznych, a nie kosmetycznych, dlatego do jego przeprowadzenia uprawnione są jedynie odpowiednio przeszkolone osoby, takie jak lekarz medycyny estetycznej. Przed zabiegiem niezbędne jest również przeprowadzenie kwalifikacji lekarskiej oraz zebranie niezbędnej dokumentacji. Pacjent powinien zostać poinformowany również o możliwych przeciwskazaniach i skutkach ubocznych tego typu zabiegów.  Brak tych wszystkich kroków powinien wzbudzić pewne wątpliwości, co do profesjonalizmu i uprawnień osoby, do której zgłaszamy się na zabieg.

Efekty zabiegów z użyciem botoksu

Preparaty z botoksem wstrzykiwane są pod powierzchnie skóry w celu nietrwałego porażenia skurczu mięśni. Prowadzi ono do widocznego wygładzenia zmarszczek, które utrzymuje się przez okres od 3 do 6 miesięcy. Z botoksu można korzystać również w celu niwelowania objawów bruksizmu, który obejmuje głównie kości szczęki oraz po to, by pozbyć się nadpotliwości w obrębie pach, dłoni czy też stóp.

Zabiegi z użyciem botoksu są całkowicie bezinwazyjne, jednak wymagają pewnego przygotowania. Na dwa tygodnie przed podaniem toksyny należy odstawić leki przeciwzapalne i antykoagulacyjne, zawierające aspirynę i ibuprofen. Należy się również wstrzymać przed piciem alkoholu, który może prowadzić do powstawania siniaków i krwiaków po zabiegu.

Mimo, że toksyna botulinowa jest naturalną trucizną, zabiegi z użyciem botoksu są całkowicie bezpieczne i stosowane od wielu lat. Preparat stosowany do wstrzyknięć zawiera małe i specjalnie odmierzone dawki jadu, dzięki czemu spełnia swoje zadanie nie uszkadzając nerwów i mięśni.

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.