Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

BOTOKS NA LWIĄ ZMARSZCZKĘ

Co to jest lwia zmarszczka?

Botox co to jestTworząca się zmarszczka między brwiami to lwia zmarszczka. Lwia zmarszczka powstaje na skutek ruchów mimicznych czoła. To skurcze mięśni odpowiadają za ruchy brwi, ich unoszenie czy opuszczanie. Jeśli masz bogatą mimikę, już bardzo wcześnie możesz zauważyć tworzenie się „lwiej zmarszczki”.  Nawet młode, dwudziestokilkuletnie kobiety mogą mieć zaznaczającą się bruzdę – lwią zmarszczkę. Wyrażanie zdziwienia, złości czy zmartwienia będzie aktywowało te partie mięśni. Miejsce to jest niezwykle kłopotliwe, a jednocześnie bardzo widoczne i wpływa na wygląd całej twarzy.

Ile czasu utrzymuje się efekt usuwanie lwiej zmarszczki za pomocą botoksu?

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej pozwala unieruchomić na jakiś czas mięsień, który odpowiada za tworzenie się lwiej zmarszczki. Botoks zamraża wyłącznie tą partię mięśni, w którą został podany. Nie wpływa na pozostałe mięśnie twarzy. Dzięki unieruchomieniu mięśnia pomiędzy brwiami zapobiegamy tworzeniu się lwiej zmarszczki oraz jej pogłębianiu się. Efekt wygładzenia zmarszczek po zastosowaniu Botoksu utrzymuje się przez około 3-6 miesięcy. Po tym czasie zalecane jest powtórzenie zabiegu w celu podtrzymania efektu. 

Botoks na lwią zmarszczkę – działanie

Toksyna botulinowa nazywana popularnie botoksem od nazwy jednego z producentów, blokuje połączenia nerwowe pomiędzy płytką nerwową a mięśniem brwi. I właśnie zablokowane tego połączenia odpowiada za rozluźnienie mięśnia, wygładzenie zmarszczek i działa profilaktycznie, nie dopuszczając do ich powstania w przyszłości. Toksyna botulinowa jest lekiem przepisywanym wyłącznie na receptę i powinna być podawana wyłącznie przez przeszkolonego lekarza.

Wskazania do zabiegu

Wygładzanie lwiej zmarszczki toksyną botulinową jest wskazane w przypadku występowania wyraźnych i uporczywych zmarszczek na czole między brwiami. Zabieg ten może być wykonywany w każdym wieku, u osób młodszych, gdy zmarszczki nie są jeszcze głębokie, jako leczenie profilaktyczne. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest równie skuteczny u kobiet i mężczyzn, pozwalając na osiągnięcie naturalnego i młodzieńczego wyglądu.

Lwia zmarszczka przed i po

Wizyta lekarska rozpoczyna się wywiadem dotyczącym stanu zdrowia, a następnie oczekiwań pacjenta. Procedura wygładzania zmarszczek toksyną botulinową jest zazwyczaj niebolesna i nie wymaga uprzedniego znieczulenia. Preparat botoksu (Botox, Vistabel, Azzalure) wstrzykiwany jest w miejsca, gdzie znajdują się zmarszczki, za pomocą bardzo cienkiej, jednorazowych igły. Efekt działania toksyny botulinowej jest stopniowy, pierwsze efekty pacjent może zaobserwować po 3 dniach, natomiast ostateczny rezultat jest widoczny po 14 dniach.

Jak długo trwa zabieg usuwania lwiej zmarszczki botoksem?

Cała procedura wraz z wywiadem lekarskim nie trwa dłużej niż 30 minut, a po zabiegu pozostają praktycznie niewidoczne ślady. Dlatego bardzo często jest nazywana zabiegiem lunchowym, możliwym do wykonania w przerwie podczas wykonywania obowiązków.

Czy botoks boli?

Zabiegi z zastosowaniem botoksu są praktycznie bezbolesne. Osoby, które poddały się już zabiegowi oceniły dolegliwości związane ze wstrzyknięciem toksyny botulinowej z ugryzieniem komara. 

Co należy robić po zabiegu wygładzania lwiej zmarszczki botoksem?

Najważniejsze są 4 pierwsze godziny, podczas których nie powinno się pochylać głowy w dół oraz kłaść się. Bezpośrednio po zabiegu wstrzyknięcia botoksu w lwią zmarszczkę, skóra może może być lekko zaróżowiona.
Tego samego dnia należy zachować szczególną czystość w miejscach wstrzyknięć, nie wolno dotykać skóry, pudrować jej (np. nie dotykać ich).
Dodatkowo 24 godziny od zabiegu należy unikać sauny, kriokomory oraz intensywnych sportów.

Usuwanie lwiej zmarszczki cena

Lwia zmarszczka jest tzw. Jedną okolicą.

Szczegółowy cennik znajdą Państwo TUTAJ

Zadzwoń i umów się na wizytę!

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.