Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

COFNIĘTA BRODA – ZABIEGI

Z jakiego powodu u niektórych osób występuje cofnięta broda?

Cofnięta broda najczęściej jest uwarunkowana genetycznie, dziedziczymy ją po naszych przodkach: rodzicach, dziadkach lub pradziadkach. Czasami możemy się spotkać z wadą zgryzu, która powoduje cofnięcie się podbródka. Zdarzają się sytuacje, gdzie niekształtna broda może być wynikiem urazu mechanicznego lub wypadku.

Tego rodzaju niedoskonałości znacząco odbijają się na psychice, dobrze jest więc sięgnąć po metody medycyny, chirurgii estetycznej, które skutecznie rozwiązują ten problem.

Czy broda może tracić swoją jędrność?

Wraz z wiekiem także broda traci swój kształt, staje się wiotka, asymetryczna, niekształtna, marszcząca się. W każdej tego rodzaju sytuacji nieestetycznie prezentująca się broda wpływa dysharmonijnie na wygląd twarzy, dlatego warto podjąć leczenie, likwidujące niedoskonałości urody.

Czy cofnięta broda wpływa dysharmonijnie na wygląd twarzy?

Cofnięta broda jest swego rodzaju defektu urody, który sprawia, że twarz nie wygląda harmonijnie. Jest to częstą przyczyną kompleksów. Cofnięty podbródek zaburza proporcje twarzy ponieważ odgrywa on ważną rolę w harmonii całej twarzy – jeśli jest cofnięty, podwójny, asymetryczny, dysproporcje bardzo rzucają się w oczy.

Cofnięty podbródek a podwójny podbródek?

Podwójny podbródek bardzo często występuje w przypadku nagromadzenia tkanki tłuszczowej pod brodą, tworząc wałeczki. Trudno jest się pozbyć tłuszczu z tej okolicy odchudzając się ponieważ często są to predyspozycje genetyczne. Pacjenci mogą mieć szczupłą sylwetkę oraz tzw. drugi podbródek. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem jest liposukcja podbródka, czyli odessanie drobną kaniulą tkanki tłuszczowej, która zgromadziła się w okolicy podbródka. Więcej na temat metody można przeczytać tutaj

Cofnięta broda, jak pozbyć się problemu?

Jeśli mamy do czynienia z nieznacznie cofniętym podbródkiem bądź utratą jego jędrności, z pomocą może przyjść podanie kwasu hialuronowego. Odpowiednio dobrany preparat kwasu hialuronowego Restylane – linia Ricettsa powoduje wypełnienie ubytków, które powstały np. podczas upływającego czasu. Jest to szybki zabieg, pierwszy efekt jest widoczny juz po zabiegu, ostateczny po trzech tygodniach. Broda staje się napięta, wygładzona, a rysy twarzy bardziej proporcjonalne. Efekt utrzymuje się 12-24 miesiące w zależności od podanego kwasu hialuronowego.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.