Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

CZY EFEKT KOREKTY USZU JEST STAŁY?

Czy efekty korekcji uszu są stałe?

Stosowanie się pacjenta do zaleceń lekarskich ma ogromny wpływ na kształtowanie się ostatecznych efektów korekcji odstających uszu. Pacjent, decydując się na zabieg, musi być w pełni świadomy, że także od niego samego także zależy powodzenie zabiegu otoplastyki. W zdecydowanej większości przypadków operacja plastyczna odstających uszu daje trwałe efekty, a po zabiegu uszy utrzymują nadane im położenie. Ocena ostatecznych rezultatów ma miejsce jednak dopiero po zakończeniu procesów regeneracyjnych małżowiny usznej, co trwa zwykle do 6 miesięcy. Jest to okres wymagający wzmożonej ochrony operowanych okolic przed urazami, zaniechanie sportów do 6 tygodni oraz szczególnej ich pielęgnacji. Takie postępowanie ma zapewnić utrwalenie nowego kształtu uszu, uzyskanego w trakcie operacji.

Jak przebiega rekonwalescencja po otoplastyce?

W okresie gojenia małżowiny usznej, pacjent musi unikać wzmożonego wysiłku fizycznego oraz uprawiania sportów do 6 tygodni. Jest to niezbędne zachowanie, aby osiągnąć pożądany efekt zabiegu. Na chrząstkę ucha zakładane są szwy rozpuszczalne, które pod wpływem wstrząsów mogą spowodować „mikro-nacięcia” i ponowne „odskoczenie” ucha. Efekt „odskoczenie ucha” może pojawić się dopiero po pewnym czasie. Pacjent musi mieć świadomość takiego ryzyka. 

Każda operacja związana jest z pewnym objawami niepożądanymi, które może wydłużyć okres gojenia z 7 do np. 14 dni. Należy liczyć się z powstaniem siniaków, krwiaków, czy zakażeniem rany, które będzie wymagało antybiotyku i opatrunków. Aby zredukować ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, odwiedź stronę: https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-gdansk.html/ i sprawdź zalecenia pozabiegowe.   

Czy możliwe jest odskoczenie uszu po korekcie?

Bardzo rzadkim powikłaniem jest powrót ucha do wcześniejszego stanu tzw. „odskoczenie ucha”, które związane jest głównie z brakiem stosowania się do zaleceń lekarskich. Wszystkie te powikłania występują niezwykle rzadko. Czasami pojawia się tzw. pamięć ucha i po dłuższym czasie od zabiegu ucho może nieznacznie odstawać i wymagać kolejnej korekty. Nie jest to winą pacjenta, ani specjalisty wykonującego zabieg. Każda operacja niesie za sobą bowiem ryzyko. Powtórny zabieg operacyjny uszu w tej sytuacji jest nieznaczną korektą i trwa około 30 minut. Zaś ceny za zabiegi symboliczne dla pacjentów, którzy przeprowadzili zabiegi w Derm-Estetyka.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.