Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Dolina łez – cienie pod oczami

Dlaczego wygląd okolicy oka jest tak ważny w odbiorze naszego wizerunku? 

Cienie pod oczami, Derm-EstetykaOczy są zwierciadłem duszy. Jasne , bystre spojrzenie to synonim młodzieńczego wyglądu oraz dobrej kondycji całego ciała. Równie ważne jest to jaką oczy mają oprawę  czyli w jakiej kondycji jest skóra wokół nich. Atrakcyjna twarz kojarzy nam się z symetrią, gładkością harmonijnymi liniami a także właśnie z brakiem cieni pod oczami. Według przeprowadzonych badań wygląd okolicy oczu został określony jako najczęstszy i najbardziej uciążliwy problem zdaniem respondentów obu płci z różnych grup wiekowych.

Z czego wynika problem cieni pod oczami? 

Z wiekiem wygląd okolicy oka niestety pogarsza się. Pojawia się opadanie po wiek, wiotkość skóry zmarszczki wokół oczu cienie pod oczami, dolina łez, worki pod oczami – czyli przepukliny tłuszczowe. Pierwsze zmiany mogą pojawiać się nawet w okolicy 23-25 roku życia. Często cienie pod oczami są kwestią genetyczną, mogą także wynikać z czynników zewnętrznych, takich jak np . promieniowanie UV czy po prostu zmęczenie. U osób z jasną karnacją, cienką skórą, po częstej ekspozycji na promieniowanie UV pojawiają się pierwsze zmarszczki, cienie pod oczami oraz zagłębienie w części przyśrodkowej, czyli tak zwanej dolinie łez. Dodatkowe nasilenie„ zasinienia ” wokół oczu występuje w przypadku płytko położonej sieci naczyń powierzchownych, które przeświecają przez bardzo cienką skórę powiek, dając wrażenie zasinienia.

Jak możemy pozbyć się doliny łez ?

Wygląd oczu i obszaru wokół nich stanowi podstawową cechę twarzy i określa jej atrakcyjność i piękno. Ogólne zasady dotyczące symetrii, standardu, wielkości stanowią podstawę oceny i planowania zabiegów w tym obszarze. Należy ocenić jakość skóry, proporcje powiek, brwi oraz środkowej części twarzy, biorąc pod uwagę wiek pacjenta, jego pochodzenie etniczne, płeć oraz oczekiwania. Dlatego wszelkie zabiegi skoncentrowane na tej okolicy muszą być prawidłowo dobrane do indywidualnego pacjenta i jego określonych potrzeb, a zatem spersonalizowane.

Jest dużo dostępnych rozwiązań na poprawę skóry w okolicy oka – Co wybrać? 

Możemy dążyć do poprawy jakości skóry walczyć ze zmarszczkami poprzez zastosowanie toksyny botulinowej, czy mezoterapii. W przypadku typowego zagłębienia – czyli doliny łez – leczeniem z wyboru jest wypełnienie tej okolicy preparatem na bazie kwasu hialuronowego.  W celu uzyskania optymalnego efektu, do wypełnienia doliny łez należy wykorzystać preparat który pozostanie w miejscu podania, uniesienie tkanki oraz nie będzie pochłaniał zbyt dużo wody, co pośrednio wskazuje na to , że nie będzie powodował obrzęków w tej wrażliwej okolicy. 

Dlaczego dobranie produktu i jego jakość są tak istotne? 

Istnieje wiele różnych produktów, które są podawane w okolicy oka, ale tak na prawdę wiele z nich nawet nie ma zarejestrowanych wskazań do stosowania w tej okolicy! Na co zwracać uwagę ? Po pierwsze produkt musi mieć odpowiednie badania kliniczne, mieć wysoką jakość, ale przede wszystkim musi być dedykowany tej okolicy. Dlaczego to takie ważne? Produkt stosowany w okolicy oka nie może się przemieszczać, musi odpowiednio unieść tkanki, nie chłonąc przy tym zbyt dużej ilości wody. Właśnie dlatego produkt ma znaczenie. Więcej na temat wypełniania doliny łez znajdziesz w artykule na temat CIENI POD OCZAMI

Co w takim razie będzie najlepszym rozwiązaniem na usunięcie cieni pod oczami ? 

Idealnym wyborem będzie preparat Teosyal Redenstity 2, który ma dokładnie te cechy, jakie powinien mieć preparat stosowany w okolicy oka. To sprawia , że zabieg jest skuteczny a jego efekty – długotrwałe i widoczne praktycznie od razu!

Plastyka powiek Gdańsk – Gdynia – zarezerwuj wizytę +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.