Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Drugi podbródek – likwidacja

Liposukcja podbródkaPowszechnie uważa się, że drugi podbródek jest to problem osób otyłych, jednak coraz częściej dotyka też szczupłych. Pozbycie się tłuszczu z tej partii ciała odmładza twarz i dodaje urody. Modelowanie linii twarzy jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów, a chęć zmiany kształtu twarzy nie jest niczym nowym. Zabiegi mające na celu poprawę wyglądu dolnej części twarzy były modne już w latach 50. Już Marilyn Monroe poszukiwała potajemnie zabiegu chirurgii plastycznej, który nadałby nowy wygląd podbródkowi. Dziś, dzięki różnym zabiegom chirurgii plastycznej i nowym opcjom leczenia, pacjenci mają szeroki wybór zabiegów pozwalających uzyskać wymarzony wygląd. Zabieg modelowania owalu twarzy nie jest już „przedsięwzięciem ciszy”. Z dostępną obecnie technologią jest łatwiej niż kiedykolwiek udoskonalić okolice podbródka, napiąć skórę i nadać dolnej części twarzy gładszy, bardziej wyrazisty, świeży i młody wygląd.

Przyczyny dodatkowego podbródka to:

  • uwarunkowania genetyczne – od nich uzależniona jest między innymi elastyczność skóry, za którą odpowiedzialna jest jakość i ilość produkowanego kolagenu oraz skłonność do gromadzenia się tzw. tłuszczu brunatnego. Jeśli członkowie naszej rodziny mają „ podwójny podbródek” to prawdopodobieństwo, że wystąpi on u nas jest bardzo duże;
  • nieprawidłowa postawa ciała – jest to problem bardzo często spotykany, zwłaszcza ostatnimi czasy, kiedy zbyt długo korzystamy z telefonów komórkowych, mając przy tym nienaturalnie pochyloną do przodu głowę. Jednak przyczyn nieprawidłowej postawy ciała jest więcej. Są wśród nich: spanie z uniesioną głową, noszenie ciężkiego plecaka, brak aktywności fizycznej prowadzący do osłabienia mięśni szyi i górnej części pleców, garbienie się;
  • proces starzenia się – jego objawem jest utrata elastyczności włókien kolagenowych i pojawienie się obwisłej skóry. Dodatkowo częsta ekspozycja na słońce lub korzystanie z solarium pogłębiają proces starzenia się i zwiększają wiotkość skóry;
  • wahania wagi – one również mogą doprowadzić do powstania drugiego podbródka. Mamy wówczas do czynienia z nadmiarem tkanki tłuszczowej przy wzroście wagi lub nadmiarem skóry w okolicy podbródka przy przesadnym, szybkim schudnięciu;
  • wahania hormonów – są związane z chorobami tarczycy lub okresem menopauzy. Przy schorzeniach tarczycy może dojść do powstania tzw. wola tarczycy, co wymaga przede wszystkim leczenia choroby podstawowej i nierzadko wiąże się z koniecznością operacji tarczycy.

Metody likwidacji drugiego podbródka

Liposukcja podbródka to jeden z najlepszych zabiegów, ze względu na stosunkowo małą inwazyjność przy spektakularnych efektach. Po dokładnym wywiadzie uwzględniającym choroby ogólne i alergie, badaniu przedmiotowym, omówieniu z pacjentem przebiegu zabiegu oraz przedstawieniu zaleceń przed i po zabiegowych można umówić termin zabiegu. Sam zabieg trwa około godziny, wraz z formalnościami na pobyt w klinice trzeba przeznaczyć od okoŁo 1,5 do 2 godzin.

Jak wygląda zabieg liposukcji podbródka?

Liposukcja podbródka przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg jest całkowicie bezbolesny . Najczęściej wykonywane jest jedno nacięcie długości 2-3 mm, przez które wprowadzana jest kaniula, czyli rodzaj pustej w środku igły zakończonej otworami, przez które pod ciśnieniem odsysa się tłuszcz. Po zabiegu może wystąpić lekka tkliwość, którą zniwelujemy lekami przeciwbólowymi. Może wystąpić obrzęk i zasinienie. Pacjent powinien po zabiegu nosić opaskę elastyczno-uciskową przez okres 2 tygodni, co zmniejsza obrzęk, ewentualne dolegliwości bólowe oraz pozwala na prawidłowe dopasowanie się skóry do tkanki podskórnej. Następnie przez kolejny miesiąc zalecane jest użytkowanie opaski nocą. Po zabiegu należy wykonywać masaż okolicy poddawanej liposukcji. Można również wykonać zabieg endermologii, który zmniejszy obrzęk, przyspieszy likwidację tymczasowej asymetrii, napnie skórę.

Liposukcja to jeden z najskuteczniejszych zabiegów wyszczuplających i modelujących twarz. Jest to jednorazowa procedura , która przynosi rezultaty utrzymujące się w czasie. Pierwszy efekt można ocenić po około miesiącu, a na pełne rezultaty trzeba poczekać około 3-4 miesięcy.

Więcej na temat liposukcji, innych obszarów ciała, które można wymodelować przy zastosowaniu tej metody, możecie Państwo przeczytać na stronie LIPOSUKCJA.

Umów wizytę w celu usunięcia drugiego podbródka

☎ (+48) 500 430 484

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.