Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Kolagen – zabiegi

Marzy Ci się gładka i pełna blasku skóra, ale nie interesują Cię zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej? Jeśli tak, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. W ostatnich latach przełomowym preparatem w medycynie estetycznej stał się stymulator kolagenu. Jest to biodegradowalny i biokompatybilny produkt, który ma za zadanie odmłodzić i ujędrnić skórę, a to wszystko w bezpieczny i bezinwazyjny sposób. Linerase, bo o nim tu mowa, to jedyny dostępny na rynku kolagen typu I zarejestrowany jako wyrób medyczny.

Kolagen – co należy o nim wiedzieć:

Kolagen jest substancją naturalnie wstępującą w organizmie każdego człowieka. Posiadamy około 80% kolagenu typu I i około 20% kolagenu tylu III. Odpowiada on za elastyczność, jędrność oraz gęstość skóry, jednak z wiekiem, a dokładniej po ukończeniu 25. roku życia, komórki kolagenu zaczynają obumierać, a co za tym idzie – jego ilość się zmniejsza. Mniejsza ilość kolagenu w skórze, połączona np. z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, odbijają się na kondycji i wyglądzie naszej skóry. Zauważamy wtedy więcej zmarszczek, skóra staje się wiotka i matowa, a także zmienia się owal twarzy. Wówczas z pomocą przychodzą zabiegi z użyciem kolagenu, które pomogą nam walczyć ze skutkami upływającego czasu.

Zabiegi z kolagenem, kolagen

Za co odpowiada kolagen?

Preparaty na bazie kolagenu to włókna stanowiące podporę skóry. Umożliwiają utrzymanie jędrnej i sprężystej skóry. Nasz organizm samoczynnie produkuje włókna kolagenowe, jednak z wiekiem ulegają one zmianie. W okresie młodości są sprężyste i skręcone, natomiast z biegiem lat pękają i rozkręcają się oraz zmieniają się ich właściwości fizykochemiczne. Jak wcześniej wspomnieliśmy – po 25. roku życia ilość produkowanego przez organizm kolagenu zmniejsza się, a co za tym idzie – pojawiają się zmarszczki. Biostymulatory kolagenu pomagają uzupełniać niedobory, dzięki czemu możemy dłużej cieszyć się gładką i pełną blasku skórą.

Czym jest zabieg Linerase stymulator tkankowy i czy warto go wykonać?

Jest to zabieg z użyciem biodegradowalnego kolagenu, który całkowicie rozpuszcza się w skórze po zaaplikowaniu. Linerase często wykorzystuje się w zabiegach kosmetycznych, które mają za zadanie odbudować i zregenerować tkankę skórną. Zabieg ten cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród Pacjentów, jak i lekarzy specjalizujących się w medycynie estetycznej. Jest to wyjątkowo bezpieczny produkt, który nie powoduje rekacji alergicznych, a przy tym pozwala uzyskać zadowalające efekty, takie jak: nawilżenie, ujędrnienie, czy też napięcie skóry. Warto wspomnieć, że zabieg ten można wykonywać nie tylko na skórę twarzy, ale także na dłonie, szyję oraz dekolt. Linerase można wykorzystywać także w leczeniu blizn potrądzikowych, niwelowaniu celulitu, czy też rozstępów. Jak widać jest to wielofunkcyjny produkt, cieszący się dużą popularnością. Jeśli pragniesz poprawić wygląd i kondycję skóry – zabieg z użyciem Linerase będzie dla Ciebie idealny.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów wykorzystujących stymulatory tkankowe?

Stymulator kolagenu jest doskonałym sposobem na odbudowę tkanki łącznej. Dzięki wykorzystaniu liofizjolowanego końskiego kolagenu, który jest oczyszczany i pozyskiwany bez użycia enzymów proteolitycznych, preparat zachowuje wysoką bioaktywność. Można go wykorzystywać do delikatnych okolic twarzy oraz całego ciała.

Fibroblasty produkowane podczas zabiegu pozwalają zachować młodszy wygląd dzięki poprawieniu kondycji skóry. Jak wcześniej wspomnieliśmy – tego typu zabiegi są bezpieczne, a przy tym pozwalają na regenerację i odbudowę skóry oraz redukcje zmarszczek i blizn.

Wskazania do wykonania zabiegu:

Jeśli czujemy taką potrzebę – z zabiegów odmładzających możemy korzystać po ukończeniu 25. roku życia, aby zahamować pierwsze oznaki starzenia.

Jednak, niezależnie od wieku, jeśli chcesz:

 • zredukować widoczność zmarszczek oraz blizn potrądzikowych,
 • pozbyć się rozstępów bądź celulitu,
 • odmłodzić skórę twarzy, szyi, dłoni, czy dekoltu,
 • czy też po prostu uzupełnić niedobory kolagenu w skórze;

Możesz umówić się na zabieg z wykorzystaniem stymulatora kolagenu, który nie należy do inwazyjnych, a okres rekonwalescencji zaliczany jest do krótkich.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów kolagenowych, podobnie jak każdy inny zabieg, ma swoje przeciwwskazania, z którymi warto się zapoznać, nim zdecydujemy się umówić wizytę. Są to m.in.:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • choroby nowotworowe,
 • ciąża,
 • laktacja,
 • nieregulowana cukrzyca,
 • nieprawidłowe krzepnięcie krwi,
 • tendencje do powstawania bliznowców,
 • stany zapalne lub zakażenia okolicy zabiegowej.

Jeśli nie odnotowałeś u siebie żadnego z powyższych czynników, prawdopodobnie możesz poddać się mezoterapii kolagenem Linerase, jednak mimo wszystko, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto skonsultować się z lekarzem, który będzie odpowiedzialny za zabieg. Specjalista odpowie na wszystkie pytania rozwiewając ewentualne wątpliwości.

Jak przygotować się do zabiegu?

Opisywany zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania, jednak tydzień przed zabiegiem nie powinno się przyjmować niesterydowych leków przeciwzapalnych oraz aspiryny.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do procedury zabiegowej, Pacjent odbywa rozmowę konsultacją z lekarzem, podczas której omawiane są możliwe do osiągnięcia efekty i zalecenia pozabiegowe. Preparat stosowany do stymulacji kolagenu ma postać proszku, który zostaje wymieszany z solą fizjologiczną i preparatem znieczulającym. Podawany jest on pod skórę za pomocą cienkiej i krótkiej igły lub kaniuli, a po jego aplikacji wykonuje się masaż. Co do zasady, sam zabieg jest bezbolesny, jednak Pacjentom o niskim progu bólu podaje się znieczulenie miejscowe w postaci specjalnego kremu.

Cała procedura trwa około 40 min, a po zabiegu można wrócić do domu i codziennych aktywności.

Zabieg – krok po kroku:

 1. Konsultacja lekarska – przeprowadzenie wywiadu z Pacjentem, rozwianie wszelkich wątpliwości, omówienie możliwych do uzyskania efektów.
 2. Oczyszczenie, demakijaż i dezynfekcja skóry przed zabiegiem.
 3. Podanie kremu znieczulającego (jeśli wystąpi taka potrzeba).
 4. Podskórne wprowadzenie preparatu przy użyciu cienkiej igły lub kaniuli.
 5. Delikatny masaż w miejscu aplikacji stymulatora z kolagenem – pozwala równomiernie rozprowadzić preparat.

Efekty:

Decydując się na zabieg z zastosowaniem Linerase kolagen możemy się miło zaskoczyć już po pierwszej wizycie, ponieważ to właśnie wtedy możemy spodziewać się początkowych efektów, które niejednokrotnie bywają spektakularne. Po około tygodniu od podania kolagenu Linerase skóra staje się wyraźnie młodsza, bardziej jędrna i elastyczna. Jedna standardowa dawka preparatu umożliwia odbudowę skóry nie tylko na twarzy, ale również na dekolcie i szyi.

Linerase to stymulator, który pozwala uniknąć efektu sztuczności czy maski na twarzy. Dzięki temu, że działanie stymulatora jest równomiernie rozłożone w czasie, skóra odzyskuje dawną kondycję, zachowując przy tym naturalny wygląd. W celu uzyskania optymalnych rezultatów specjaliści zalecają wykonanie serii od 2 do 4 zabiegów, a ich liczba zależy głównie od rodzaju problemów, z jakimi zmaga się dany Pacjent. Należy mieć na uwadze, że przerwy między zabiegami nie powinny przekraczać dwóch tygodni.

Po około 2 tygodniach skóra staje się gęstsza i wyraźnie rozświetlona, a efekty po całej serii zabiegów utrzymują się nawet 18 miesięcy.

Wygląd skóry przed i po zabiegu:

Skoro już wiemy, czym tak naprawdę jest wyjątkowy produkt w postaci kolagenu Linerase, czas dowiedzieć się, jak zmienia się skóra w trakcie jego stosowania.

Stymulator ten szczególnie polecany jest osobom, które potrzebują wsparcia w biorewitalizacji różnych obszarów ciała, zwłaszcza twarzy, szyi, dekoltu, czy dłoni. Przed zabiegiem cera zwykle jest szara i matowa, występują zmarszczki, które z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne. Z powodu naturalnych procesów starzenia, skóra staje się wiotka, traci dawny kontur oraz występuje większa skłonność do pojawiania się przebarwień. Osoby poddające się mezoterapii często mają problem z elastycznością skóry oraz zmagają się z cieniami pod oczami, które mogą wskazywać na niedobór substancji odżywczych.

Po serii zabiegów z kolagenem Linerase, tkanka łączna skóry właściwej zaczyna się regenerować, co pomaga zredukować oznaki starzenia i wiotkość skóry.

Omawiana mezoterapia jest także skuteczna w leczeniu blizn zanikowych i rozstępów.

Linerase – opinie:

Wiele osób zainteresowanych zabiegiem Linerase przegląda opinie na przypadkowych forach. Warto jednak pamiętać, że informacje tam zawarte mogą nie być zweryfikowane. Omawiany zabieg jest ceniony i lubiany wśród Pacjentów naszej Kliniki. Nie powinniśmy jednak zapominać, że skóra każdej osoby reaguje inaczej na podany preparat. Ważne więc jest indywidualne podejście do Pacjenta zainteresowanego mezoterapią. Niektórzy mogą mieć mniej widoczne efekty pierwszego zabiegu, jednak odpowiednia opieka medyczna i profesjonalne podejście lekarza powinny zapewnić osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.

Możliwe efekty uboczne:

Mimo, że zabieg z wykorzystaniem stymulatora Linerase należy do bezpiecznych i cieszy się dobrymi opiniami wśród Pacjentów, przed przystąpieniem do niego należy wykluczyć przeciwskazania, aby nie narażać Pacjenta na  niebezpieczeństwo.

W tym celu wykonywany jest wywiad z lekarzem odpowiedzialnym za zabieg.

Do najczęstszych działań niepożądanych należą:

 • zaczerwienie,
 • swędzenie,
 • miejscowy obrzęk.

Efekty te powinny ustąpić w ciągu 7 dni.

Gdynia Śródmieście ul. Batorego 7/35
Zadzwoń, Tel: (+48)500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.