Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

OPERACJA NOSA – KRZYWY NOS KOREKTA

Na czym polega korekta nosa?

 Krzywy nos - operacja nosa Gdańsk / GdyniaKorektę nosa możemy podzielić na estetyczną oraz funkcjonalną. Natomiast biorąc pod uwagę techniki zabiegu, możemy wykonać korektę otwartą i zamkniętą.

Nos przede wszystkim pełni funkcję głównego narządu węchu. Jest drogą przepływu powietrza w procesie oddychania. Drożność nosa zależy nie tylko prosta lub krzywa przegroda nosowa, bowiem budowa ścian nosa czy wielkoś skrzydełek również odgrywa tutaj istotną rolę. Zbytnio wiotka boczna ścianka nosa może zatykać dziurkę, co utrudnia oddychanie.  Funkcjonalna korekta nosa obejmuje przede wszystkim udrożnienie i poprawę funkcjonalności oddechowej. Korekta estetyczna nosa obejmuje m.in. szerokość nosa, korektę garbka nosa, czubek nosa, nozdrza oraz asymetrię.

Operacja plastyczna nosa — metoda otwarta i zamknięta

W przypadku metody zamkniętej wszystkie nacięcia wykonywane są wewnątrz nosa. Jeśli chodzi o metodę otwartą, polega ona na wykonaniu nacięć w obrębie kolumienki nosa, czyli pasma, które oddziela wejście do nozdrzy przednich. Rodzaj zastosowanej techniki uzależniony jest od budowy anatomicznej nosa, oczekiwanego efektu oraz decyzji lekarza operującego.

Krzywy nos — problemy z oddychaniem

Zabieg korekty nosa bardzo często obejmuje operację krzywej przegrody. Operacja może być przeprowadzona jednocześnie z korektą estetyczną nosa. Krzywy nos może być spowodowany wadą wrodzoną, czy urazem z innych względów chorobowych. Krzywa przegroda nosowa prowadzi do problemów z oddychaniem, a w długotrwałym efekcie do bólu głowy, zmęczenia czy bezsenności. Częstymi objawami są stany zapalne gardła, zatok, oddychanie przez usta, chrapanie.

korekta krzywej przegrody nosa w Gdyni

Jak wygląda operacja plastyczna nosa?

Operacja nosa przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym. W niektórych przypadkach może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu to 1,5-2 godziny. Po zabiegu zakładane są opatrunki, które usuwane są po 7-14 dniach. Pobyt pacjenta w szpitalu ogranicza się do jednej doby. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu w obrębie twarzy mogą występować zasinienia. Pacjent często odczuwać bóle nosa oraz głowy. Nos w tym czasie jest obrzęknięty. Okres całkowitej regeneracji trwa do 12 miesięcy — dopiero wówczas oceniamy ostateczny efekt. Im pacjent ma grubszą skórę, tym okres rekonwalescencji będzie dłuższy.

Jak przygotować się do operacji nosa?

Krzywy nos - operacja

Po zakwalifikowaniu do zabiegu przez specjalistę chirurgii plastycznej pacjent powinien wykonać badania: morfologia, INR, APTT, Ag(antygen)-HBS, Anty-HCV, grupa krwi, elektrolity, kreatynina mocznik, glukoza, badanie ogólne moczu. Badania w dniu zabiegu nie mogą być starsze niż dwa tygodnie. Dodatkowo należy wykonać rentgen klatki piersiowej oraz EKG, wymaz z nosa w kierunku gronkowca, które ważne są 6 miesięcy.

Operacja nosa — cena w Derm-Estetyka

Cena operacji plastycznej nosa zaczyna się od 10 500 zł, jednak ostateczny koszt może być wyższy w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Na cenę operacji wpływa przede wszystkim zakres zabiegu — im jest on bardziej rozległy, tym cena jest wyższa. Ważnym czynnikiem wpływającym na koszt jest również rodzaj znieczulenia.

Znieczulenie miejscowe jest mniej kosztowne, jednak w przypadku znieczulenia ogólnego, niezbędny jest anestezjolog oraz dodatkowy zespół pielęgniarski do opieki pooperacyjnej, co również wpływa na cenę. Dodatkowo, dla zabiegów w znieczuleniu ogólnym, wymagane jest wykonanie większej liczby badań przedoperacyjnych. Hospitalizacja, czyli pobyt w szpitalu jest już wliczony w cenę zabiegu, zapewniając pacjentom pełną opiekę i komfort po operacji.

Kto przeprowadza zabieg korekty nosa?

Za operacje nosa w Derm-Estetyka odpowiada dwoje specjalistów: chirurg laryngolog – dr n. med. Małgorzata Jurkiewicz- Łobodzińska oraz chirurg plastyczny – Dr hab. n. med. Alicja Renkielska.

Doktor Małgorzata Jurkiewicz-Łobodzińska

Doktor Małgorzata Jurkiewicz Łobodzińska — chirurg laryngolog, otolaryngolog

Doktor Małgorzata Jurkiewicz Łobodzińska, absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalizuje się w otolaryngologii, posiadając dwustopniową specjalizację. Swoje doświadczenie zdobywała jako zastępca ordynatora w oddziale laryngologicznym Szpitala Miejskiego w Gdyni, koncentrując się na chirurgicznych zabiegach nosa, uszu, gardła, oraz narządów głowy i szyi.

Dr Łobodzińska, posiadająca liczne krajowe i międzynarodowe certyfikaty w dziedzinach chirurgii nosa, onkologii laryngologicznej, chirurgii plastycznej twarzy i innych, jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów – Chirurgów Głowy i Szyi. Znana z sumiennego podejścia do pracy, ciągłego pogłębiania wiedzy i wysokiej kultury osobistej, dr Łobodzińska została wyróżniona w 2019 roku Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni za profesjonalizm i pełne szacunku podejście do pacjentów i współpracowników.

Operacja plastyczna nosa
Umów wizytę

☎ +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.