Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Krzywy nos – operacja nosa Gdańsk / Gdynia

Na czym polega korekta nosa?

 Krzywy nos - operacja nosa Gdańsk / GdyniaKorektę nosa możemy podzielić na estetyczną oraz funkcjonalną. Natomiast biorąc pod uwagę techniki zabiegu, możemy wykonać korektę otwartą i zamkniętą.
Nos przede wszystkim pełni funkcję głównego narządu węchu. Jest drogą przepływu powietrza w procesie oddychania. Drożność nosa zależy nie tylko prosta lub krzywa przegroda nosowa, bowiem budowa ścian nosa czy wielkoś skrzydełek również odgrywa tutaj istotną rolę. Zbytnio wiotka boczna ścianka nosa może zatykać dziurkę, co utrudnia oddychanie.  Funkcjonalna korekta nosa obejmuje przede wszystkim udrożnienie i poprawę funkcjonalności oddechowej. Korekta estetyczna nosa obejmuje m.in. szerokość nosa, korektę garbka nosa, czubek nosa, nozdrza oraz asymetrię.

Korekta nosa – metoda otwarta i zamknięta

W przypadku metody zamkniętej, wszystkie nacięcia wykonywane są wewnątrz nosa. Jeśli chodzi o metodę otwartą, polega ona na wykonaniu nacięć w obrębie kolumienki nosa, czyli pasma, które oddziela wejście do nozdrzy przednich. Rodzaj zastosowanej techniki uzależniony jest od budowy anatomicznej nosa, oczekiwanego efektu oraz decyzji lekarza operującego.

Krzywa przegroda nosa – problemy z oddychaniem

Zabieg korekty nosa bardzo często obejmuje operację krzywej przegrody. Operacja może być przeprowadzona jednocześnie z korektą estetyczną nosa. Krzywa przegroda nosa może być spowodowana wadą wrodzoną, urazem nosa innych względów chorobowych. Krzywa przegroda prowadzi do problemów z oddychaniem, a w długotrwałym efekcie do bólu głowy, zmęczenia czy bezsenności. Częstymi objawami są stany zapalne gardła, zatok, oddychanie przez usta, chrapanie.

korekta krzywej przegrody nosa w Gdyni

Jak wygląda operacja plastyczna nosa?

Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym. W niektórych przypadkach może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu to 1,5-2 godziny. Po zabiegu zakładane są opatrunki, które usuwane są po 7-14 dniach. Pobyt pacjenta w szpitalu ogranicza się do jednej doby. Przez kilka pierwszych dni po zabiegu w obrębie twarzy mogą występować zasinienia. Pacjent często odczuwać bóle nosa oraz głowy. Nos w tym czasie jest obrzęknięty. Okres całkowitej regeneracji trwa do 12 miesięcy — dopiero wówczas oceniamy ostateczny efekt. Im pacjent ma grubszą skórę, tym okres rekonwalescencji będzie dłuższy.

Jak przygotować się do operacji nosa?

Po zakwalifikowaniu do zabiegu przez specjalistę chirurgii plastycznej, pacjent powinien wykonać badania: morfologia, INR, APTT, Ag(antygen)-HBS, Anty-HCV, grupa krwi, elektrolity, kreatynina mocznik, glukoza, badanie ogólne moczu. Badania w dniu zabiegu nie mogą być starsze niż dwa tygodnie. Dodatkowo należy wykonać rentgen klatki piersiowej oraz EKG, wymaz z nosa w kierunku gronkowca, które ważne są 6 miesięcy.

Korekta nosa – cena

Korekta nosa (znieczulenie ogólne) od 9700zł – 20.000zł

Korekta skrzydełek nosa – zwężenie nosa (znieczulenie miejscowe) od 4500zł

Korekta przegrody nosowej od 5000zł (znieczulenie miejscowe)

Korekta przegrody nosowej od 6000zł (znieczulenie ogólne)

Kto będzie przeprowadzał operację plastyczną nosa?

Specjalista chirurgii plastycznej – Dr Alina Hedrych-Ozimina

Dr Alina Hedrych-Ozimina przed zabiegiem korekty uszu

Doktor nauk medycznych oraz specjalista chirurgii plastycznej, ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest wykładowcą Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Lekarskim i English Division oraz członkiem International Society of Aesthetic Plastic Surgery.

Posiada bogate doświadczenie, które zdobyła w pracy w Klinice Dermatologii Uniwersytetu w Kolonii, gdzie obroniła pracę doktorską na temat chorób naskórka. Od 2009 związana jest Kliniką Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym przeprowadzane są zabiegi naprawcze, korekcyjne jak i operacje estetyczne. W Klinice Derm-Estetyka korekta uszu jest zabiegiem, w którym się specjalizuje.

Operacja plastyczna nosa
Umów wizytę ☎ +48 500 430 484

Powrót na górę