Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Korekta uszu Gdańsk – operacja plastyczna

Czym jest zabieg korekty uszu?

Korekta odstających uszu to małoinwazyjny zabieg, pozwalający zniwelować asymetrię uszu i poprawić wszelkie deformacje powstałe w wyniku zmian w życiu płodowym lub zdarzeń losowych. Zabieg polega na wycięciu elementu skóry oraz odpowiednim ukształtowaniu chrząstki w okolicach tzw. grobelki, czyli miejscu Korekta uszu Gdańsk - Derm Estetyka jej prawidłowego zgięcia.

W celu umówienia konsultacji, dla osób chętnych podjęcia się zabiegu korekty uszu w Gdańsku, zapraszamy do kontaktu z naszym punktem informacyjnym online – Tel: 500 430 484 i umówienie się na konsultację lekarską. Dodatkowo, zatrudniona kadra, pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowie na każde pytanie.

Cena zabiegu korekty uszu w Gdańsku

Cena zabiegu korekty odstających uszu w Gdańsku zależna jest od, tego czy procedurze zostanie podane jedno ucho czy też oba. W przypadku pary uszu koszt zabiegu to 3800 zł, natomiast cena korekty jednego ucha to 2600 zł. Kwota ta zawiera również wizytę kontrolą następnego dnia po zabiegu oraz zdjęcie szwów.

Wskazania do zabiegu korekty uszu

Zabieg korekty uszu jest procedurą czysto estetyczną, bowiem pozwala pozbyć się kompleksów powstałych w wyniku odstawania uszu. Zabiegowi mogą być poddawane również dzieci, jednak tylko te które ukończyły 6 rok życia, bowiem wcześniej ucho dynamicznie się zmienia i korekta ta, nie byłaby w takim przypadku trwała. Ważne jest, by decyzja o podjęciu się zabiegu była podjęta przez pacjenta świadomie i w pełni samodzielnie.

Derm Estetyka - korekta odstających uszu w Gdańsku

Przebieg zabiegu korekty odstających uszu

Zabieg korekty odstających uszu trwa z reguły od 1 do 1,5 godziny. Przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może opuścić klinikę jeszcze tego samego dnia. Pierwszym etapem korekty jest wykonanie niewielkiego nacięcia z tylnej strony ucha i usunięciu części skóry znajdującej się w tej okolicy. Następnie chirurg odpowiednio modeluje chrząstkę ucha, by była ona jak najbardziej symetryczna i odstawała od czaszki pod odpowiednim kątem. Na koniec zakładane są cienkie szwy, które zostaną na skórze pacjenta od 7 do 14 dni od operacji.

Zalecenia po zabiegu korekty odstających uszu

Korekta odstających uszu to zabieg niosący ogromną szanse na całkowita zmianę wyglądu twarzy i pozbycie się kompleksów, jednak wymaga przestrzegania kilku prostych zasad, które pozwolą utrzymać efekt operacji do końca naszego życia. Wśród zaleceń Korekta uszu przed i popozabiegowych można wymienić:

 • zaopatrzenie się w typowe środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol i zażywanie ich w razie bólu po zabiegu
 • unikanie opuszczania głowy poniżej poziomu serca przez kilka dni po zabiegu,
 • spanie na 3 miękkich poduszkach przez pierwsze 3 noce po zabiegu,
 • unikanie jedzenia wymagającego dłuższego żucia przez pierwsze kilka dni po operacji;
 • noszenie specjalnej opaski na uszy przez okres około 4 tygodni do zabiegu;
 • unikanie wysiłku fizycznego przez okres około miesiąca od zabiegu.

 

Punkt informacyjny on-line:
Szafarnia 11/lok. F8
80-755 Gdańsk
Tel: 500 430 484

Korekta uszu – zalecenia po operacji

Korekta uszu – jakie są zalecenie po operacji?

 • Zaopatrz się w typowe środki przeciwbólowe typu paracetamol czy ibuprofen. Najlepiej zażyj je bezpośrednio po zabiegu.
 • Nie zażywaj leków przeciwbólowych na pusty żołądek, bo może to spowodować wystąpienie wymiotów. Wzrost ciśnienia krwi może prowadzić do krwawienia.
 • Przez kilka dni po zabiegu nie opuszczaj głowy poniżej poziomu serca, pozwoli to na zmniejszenie obrzęku. Śpij przez 3 noce na 3 poduszkach.
 • Unikaj jedzenia, które wymaga długiego żucia. Nie musisz stosować ograniczeń w diecie.

Więcej informacji na stronie: OTOPLASTYKA CZYLI KOREKTA USZU

Czy mogę się kąpać i myć włosy po zabiegu korekty uszu?

 • Możesz myć swoją twarz nie dotykając opatrunku. Myj się pod prysznicem do chwili zdjęcia opatrunku.
 • Nie myj włosów przez 1 tydzień, woda może spowodować zakażenie rany.
 • Po tygodniu możesz umyć delikatnie uszy, unikając zalewania uszu

Jak długo występuje obrzęk po operacji korekty uszu?

Nie bądź zdziwiony gdy po usunięciu opatrunku uszy będą obrzęknięte lub zasinione. Zwykle ustępuje to po 2-3 tyg., chociaż u niektórych pacjentów obrzęk może trwać do 6 miesięcy.

Kiedy zdejmuje się szwy po korekcie uszu?

Szwy znajdujące się z tyłu uszu są nierozpuszczalne. Po tygodniu szwy zostaną zdjęte. Czasami szwy  zdejmuje się po dwóch tygodniach. Okres ten uzależniony jest od procesu gojenia.

Jak długo należy nosić opaskę po operacji uszu?

Opaskę należy nosić przez okres 4 tygodni w ciągu dnia i nocy, a następnie zakładać na noc przez okres kolejnych 2 tygodni. Czas noszenia opaski jest niezwykle ważny dla procesu gojenia się blizny i utrzymania małżowiny we właściwej pozycji do momentu wytworzenia ostatecznej blizny. Dlatego jeśli nie chcesz, aby Twoje małżowiny wróciły do pozycji sprzed zabiegu koniecznie przestrzegaj zalecenia.

Więcej informacji w artykule: OPASKA PO OPERACJI OSTAJĄCYCH USZU

Czy można nosić okulary po korekcie uszu?

Nie noś okularów oraz okularów przeciwsłonecznych przez co najmniej 4 tyg.

Ile kosztuje korekta uszu ?

Korekta pary odstających uszu to koszt 3400zł. Korekta jednego odstającego ucha – 2400zł. W cenie jest wizyta kontrolna najczęściej następnego dnia, zdjęcie szwów.

Ile czasu po korekcie uszu nie można uprawiać sportu?

 • Unikaj intensywnych ćwiczeń fizycznych przez co najmniej 4 tygodnie. Nie pływaj przez 1 miesiąc.
 • Unikaj sporów kontaktowych do 6 tygodni
 • Do 6 tygodni unikaj biegania, skakania. Wewnątrz uszu znajdują się rozpuszczalne szwy, które podczas drgań mogą naciąć chrząstki i spowodować powrót uszu do pozycji wyjściowej

Więcej informacji na stronie: CZY EFEKT KOREKTY USZU JEST STAŁY?

Korekta uszu Gdańsk – Gdynia

Zarezerwuj wizytę ☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.