Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Korekta uszu – operacja plastyczna

Co to jest korekcja odstających uszu?

Korekta odstających uszu, jest mało-inwazyjnym zabiegiem, polegającym na wycięciu części skóry i wymodelowaniu chrząstki  w miejscu jej prawidłowego zagięcia, tzw. Grobelce, a następnie umocowaniu tej chrząstki w prawidłowym ułożeniu. Zabieg odstających uszu rozpoczyna się od podania znieczulenia w formie zastrzyku w małżowiny. Rodzaj zastosowanego znieczulenia jest zbliżony do znieczulenia stomatologicznego. Pacjent podczas zabiegu jest w pełni świadomy. Korekcja uszu jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, jedyną niedogodnością może być podanie znieczulenia – zastrzyku. Jeśli Twoim problemem jest rozerwane ucho przez kolczyk i planujesz plastykę płatka ucha, zapoznaj się z artykułem: https://derm-estetyka.pl/rozerwany-platek-ucha.html/

plastyka uszuOdstające uszy zabieg – kto jest odpowiednim kandydatem?

Najistotniejsza jest własna motywacja do zmiany wyglądu, nie ma bowiem wskazań ściśle zdrowotnych do przeprowadzenia korekty, więc tylko decyzja osobista pacjenta może być powodem wykonania operacji. Za najlepszy czas wykonania korekcji małżowin usznych przyjmuje się okres po 6 roku życia. W tym czasie zakończony jest wzrost małżowiny a ocena środowiska w którym dziecko dojrzewa jest jeszcze mało istotna. W Derm-Estetyka wykonujemy zabiegi w znieczuleniu miejscowym, dlatego istotne jest, aby dziecko poddające się zabiegowi mogło współpracować z chirurgiem plastykiem podczas zabiegu.

Operacja odstających uszu – jak długo trwa zabieg? Jak należy się do niego przygotować?

Zabieg korekcji odstających uszu trwa średnio 1-1,5 godziny. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, a pacjent wraca tego samego dnia do domu.

Środkami znieczulającymi podawanymi podskórnie, przed rozpoczęciem zabiegu są lidokaina oraz adrenalina. Oddziałują one na układ nerwowy, hamując odczuwanie bólu w miejscu w organizmie, w którym zostały przyjęte. Należy pamiętać, że przyjęte środki, działają przez określoną długość czasu i nie przenikają do mózgu – tak więc nie wpływają na świadomość pacjenta. Znieczulenie podawane jest w formie zastrzyków, pacjent odczuwa jedynie moment wkłucia igły. Lidokaina jest środkiem dającym bardzo szybki efekt znieczulenia.

Na dwa tygodnie przez planowanym zabiegiem, nie należy przyjmować leków, w skład których wchodzi aspiryna. Dodatkowo, zaleca się wykonanie dodatkowych badań, takich jak: morfologia, INR(czas protrombinowy), APTT(czas kaolinowo-kefalinowy), Ag-HBS oraz, Anty-HCV, HIV combo.

Pacjent powinien przed zabiegiem kupić opaskę na uszy (przykrywającą całe małżowiny), którą będzie nosił przez 4 tygodnie. Opaski można kupić w sklepach sportowych oraz z galanterią odzieżową. bardzo duży wybór takich opasek znajdą Państwo na allegro. W dniu zabiegu należy przyjść bez makijażu oraz metalowej biżuterii. Przed zabiegiem należy zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe, ogólnodostępne w aptece. Sam zabieg korekty odstających uszu jest praktycznie bezbolesny, jednak  w ciągu kilku dni po zabiegu pacjent może odczuwać tkliwość oraz bolesność uszu.

Korekta uszu

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu korekcji odstających uszu?

Szwy skórne stosowane podczas zabiegu korekcji odstających uszu zdejmowane są w 7-14 dniu po zabiegu. Przez pierwsze 2 dni konieczny jest opatrunek z opaski elastycznej (bandaża elastycznego) . Gwarantuje on odpowiednią pozycję uszu i zabezpiecza przed zmianą pozycji w czasie snu. Po 2 dniach można zamienić ten duży opatrunek na mniejszą opaskę elastyczną i dwa małe opatrunki zakładane na tylnej powierzchni małżowin usznych. Wizyta kontrolna oraz zmiana opatrunków następuje najczęściej w drugiej dobie po zabiegu. Blizny pozostające za uszami są mało widoczne. Opaskę właściwą pacjent zakupuje we własnym zakresie. Najistotniejszą cechą opaski jest jej szerokość, powinna przykrywać całą małżowinę oraz elastyczność, nie powinna być zbyt luźna ani zbyt mocno uciskać uszu. Opaska może być z dzianiny, w różnym kolorze i fasonie.

Bezpośrednio po zabiegu uszy są obolałe, obrzęknięte, mogą pojawić się siniaki w okolicy małżowin. Większość objawów po-zabiegowych mija w ciągu pierwszego tygodnia – dwóch od zabiegu. Wykonanie zabiegu nie zaburza normalnego trybu życia. W pierwszym miesiącu od zabiegu, pacjent powinien unikać intensywnego wysiłku fizycznego, pływania na basenie oraz sportów kontaktowych.

Korekta uszu – zalecenia po operacji

 

Korekta uszu – jakie są zalecenie po operacji?

  • Zaopatrz się w typowe środki przeciwbólowe typu paracetamol czy ibuprofen. Najlepiej zażyj je bezpośrednio po zabiegu.
  • Nie zażywaj leków przeciwbólowych na pusty żołądek, bo może to spowodować wystąpienie wymiotów. Wzrost ciśnienia krwi może prowadzić do krwawienia.
  • Przez kilka dni po zabiegu nie opuszczaj głowy poniżej poziomu serca, pozwoli to na zmniejszenie obrzęku. Śpij przez 3 noce na 3 poduszkach.
  • Unikaj jedzenia, które wymaga długiego żucia. Nie musisz stosować ograniczeń w diecie.

Więcej informacji na stronie: OTOPLASTYKA CZYLI KOREKTA USZU

Czy mogę się kąpać i myć włosy po zabiegu korekty uszu?

  • Możesz myć swoją twarz nie dotykając opatrunku. Myj się pod prysznicem do chwili zdjęcia opatrunku.
  • Nie myj włosów przez 1 tydzień, woda może spowodować zakażenie rany.
  • Po tygodniu możesz umyć delikatnie uszy, unikając zalewania uszu

Jak długo występuje obrzęk po operacji korekty uszu?

Nie bądź zdziwiony gdy po usunięciu opatrunku uszy będą obrzęknięte lub zasinione. Zwykle ustępuje to po 2-3 tyg., chociaż u niektórych pacjentów obrzęk może trwać do 6 miesięcy.

Kiedy zdejmuje się szwy po korekcie uszu?

Szwy znajdujące się z tyłu uszu są nierozpuszczalne. Po tygodniu szwy zostaną zdjęte. Czasami szwy  zdejmuje się po dwóch tygodniach. Okres ten uzależniony jest od procesu gojenia.

Jak długo należy nosić opaskę po operacji uszu?

Opaskę należy nosić przez okres 4 tygodni w ciągu dnia i nocy, a następnie zakładać na noc przez okres kolejnych 2 tygodni. Czas noszenia opaski jest niezwykle ważny dla procesu gojenia się blizny i utrzymania małżowiny we właściwej pozycji do momentu wytworzenia ostatecznej blizny. Dlatego jeśli nie chcesz, aby Twoje małżowiny wróciły do pozycji sprzed zabiegu koniecznie przestrzegaj zalecenia.

Więcej informacji w artykule: OPASKA PO OPERACJI OSTAJĄCYCH USZU

Czy można nosić okulary po korekcie uszu?

Nie noś okularów oraz okularów przeciwsłonecznych przez co najmniej 4 tyg.

Ile kosztuje korekta uszu ?

Korekta pary odstających uszu to koszt 3400zł. Korekta jednego odstającego ucha – 2400zł. W cenie jest wizyta kontrolna najczęściej następnego dnia, zdjęcie szwów.

Ile czasu po korekcie uszu nie można uprawiać sportu?

  • Unikaj intensywnych ćwiczeń fizycznych przez co najmniej 4 tygodnie. Nie pływaj przez 1 miesiąc.
  • Unikaj sporów kontaktowych do 6 tygodni
  • Do 6 tygodni unikaj biegania, skakania. Wewnątrz uszu znajdują się rozpuszczalne szwy, które podczas drgań mogą naciąć chrząstki i spowodować powrót uszu do pozycji wyjściowej

Więcej informacji na stronie: CZY EFEKT KOREKTY USZU JEST STAŁY?

 

Odstające uszy operacja cena – jaki jest koszt zabiegu?

Zapraszamy do zapoznania się z naszym CENNIKIEM.

Plastyka – korekta uszu Gdynia

Zarezerwuj wizytę +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.