Derm-Estetyka
Operacje plastyczne odstających uszu Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Operacje plastyczne odstających uszu Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Operacje plastyczne odstających uszu Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Operacje plastyczne odstających uszu Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Operacje plastyczne odstających uszu Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Korekta uszu – operacja plastyczna

Co to jest korekcja odstających uszu?

Korekta odstających uszu, jest małoinwazyjnym zabiegiem, polegającym na wycięciu części skóry i wymodelowaniu chrząstki  w miejscu jej prawidłowego zagięcia, tzw. Grobelce, a następnie umocowaniu tej chrząstki w prawidłowym ułożeniu. Zabieg odstających uszu rozpoczyna się od podania znieczulenia w formie zastrzyku w małżowiny. Rodzaj dziewczynka po zabiegu na odstające uszy w gabinecie Derm-Estetykazastosowanego znieczulenia jest zbliżony do znieczulenia stomatologicznego. Pacjent podczas zabiegu jest w pełni świadomy. Korekcja uszu jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, jedyną niedogodnością może być podanie znieczulenia – zastrzyku.

Odstające uszy zabieg – kto jest odpowiednim kandydatem?

Najistotniejsza jest własna motywacja do zmiany wyglądu, nie ma bowiem wskazań ściśle zdrowotnych do przeprowadzenia korekty, więc tylko decyzja osobista pacjenta może być powodem wykonania operacji. Za najlepszy czas wykonania korekcji małżowin usznych przyjmuje się okres po 6 roku życia. W tym czasie zakończony jest wzrost małżowiny a ocena środowiska w którym dziecko dojrzewa jest jeszcze mało istotna. W Derm-Estetyka wykonujemy zabiegi w znieczuleniu miejscowym, dlatego istotne jest, aby dziecko poddające się zabiegowi mogło współpracować z chirurgiem plastykiem podczas zabiegu.

Operacja odstających uszu – jak długo trwa zabieg? Jak należy się do niego przygotować?

Zabieg korekcji odstających uszu trwa średnio 1-1,5 godziny. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, pacjent wraca tego samego dnia do domu. Do zabiegu używa się bardzo popularnego środka – lidokainy oraz adrenaliny,  które podawane są podskórnie. Lidokaina działa poprzez odwracalne zahamowanie
przewodnictwa impulsów we włóknach nerwowych i  blokowanie pompy sodowo-potasowej, a w konsekwencji zahamowanie przepuszczalności błony neuronu dla jonów sodu. Adrenalina poprzez pobudzenie receptorów alfa-adrenergicznych, działa obkurczająco na naczynia krwionośne, zmniejszając krwawienie. Znieczulenie podawane jest w formie zastrzyków, pacjent odczuwa jedynie moment wkłucia igły. Lidokaina jest środkiem dającym bardzo szybki efekt znieczulenia.

Przez okres około 14 dni przed zabiegiem nie wolno przyjmować aspiryny ani żadnego leku w skład, którego wchodzi aspiryna. Badania, które należy wykonać przed zabiegiem to: morfologia, INR(czas protrombinowy), APTT(czas kaolinowo-kefalinowy), Ag-HBS oraz, Anty-HCV.

Pacjent powinien przed zabiegiem kupić opaskę na uszy (przykrywającą całe małżowiny), którą będzie nosił przez 4 tygodnie. Opaski można kupić w sklepach sportowych oraz z galanterią odzieżową. bardzo duży wybór takich opasek znajdą Państwo na allegro. W dniu zabiegu należy przyjść bez makijażu oraz metalowej biżuterii. Przed zabiegiem należy zaopatrzyć się w leki przeciwbólowe, ogólnodostępne w aptece. Sam zabieg korekty odstających uszu jest praktycznie bezbolesny, jednak  w ciągu kilku dni po zabiegu pacjent może odczuwać tkliwość oraz bolesność uszu.

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu korekcji odstających uszu?

Szwy skórne stosowane podczas zabiegu korekcji odstających uszu zdejmowane są w 7-14 dniu po zabiegu. Przez pierwsze 2 dni konieczny jest opatrunek z opaski elastycznej . Gwarantuje on odpowiednią pozycję uszu i zabezpiecza przed zmianą pozycji w czasie snu. Po 2 dniach można zamienić ten duży opatrunek na mniejszą opaskę elastyczną i dwa małe opatrunki zakładane na tylnej powierzchni małżowin usznych. Wizyta kontrolna oraz zmiana opatrunków następuje najczęściej w drugiej dobie po zabiegu. Blizny pozostające za uszami są mało widoczne. Opaskę pacjent zakupuje we własnym zakresie. Najistotniejszą cechą opaski jest jej szerokość, powinna przykrywać całą małżowinę oraz elastyczność, nie powinna być zbyt luźna ani zbyt mocno uciskać uszu.

Bezpośrednio po zabiegu uszy są obolałe, obrzęknięte, mogą pojawić się siniaki w okolicy małżowin. Większość objawów po-zabiegowych mija w ciągu pierwszego tygodnia – dwóch od zabiegu. Wykonanie zabiegu nie zaburza normalnego trybu życia. W pierwszym miesiącu od zabiegu, pacjent powinien unikać intensywnego wysiłku fizycznego, pływania na basenie oraz sportów kontaktowych.

Zalecenia po operacji odstających uszu

 • Zaopatrz się w typowe środki przeciwbólowe typu paracetamol czy ibuprofen. Najlepiej zażyj je bezpośrednio po zabiegu.
 • Przez kilka dni po zabiegu nie opuszczaj głowy poniżej poziomu serca, pozwoli to na zmniejszenie obrzęku. Śpij przez 3 noce na 3 poduszkach.
 • Unikaj jedzenia, które wymaga długiego żucia. Nie musisz stosować ograniczeń w diecie.
 • Unikaj długich rozmów telefonicznych przez co najmniej 10-14 dni.
 • Możesz myć swoją twarz nie dotykając opatrunku. Myj się pod prysznicem do chwili zdjęcia opatrunku.
 • Nie uśmiechaj się i unikaj ruchów mimicznych twarzy przez 1 tydzień, pozwala to na ograniczenie dolegliwości bólowych.
 • Nie myj włosów przez 1 tydzień, woda może spowodować zakażenie rany.
 • Noś ubranie, które zapina się z przodu lub z tyłu. Unikaj ubrań zakładanych przez głowę.
 • Nie bądź zdziwiony gdy po usunięciu opatrunku uszy będą obrzęknięte lub zasinione. Zwykle ustępuje to po 2-3 tyg., chociaż u niektórych pacjentów obrzęk może trwać do 6 miesięcy.
 • Szwy znajdujące się z tyłu uszu są nierozpuszczalne. Po tygodniu szwy zostaną zdjęte. Czasami szwy zdejmuje się po dwóch tygodniach. Okres ten uzależniony jest od procesu gojenia.
 • Opaskę należy nosić przez okres 4 tygodni w ciągu dnia i nocy, a następnie zakładać na noc przez okres kolejnych 2 tygodni. Czas noszenia opaski jest niezwykle ważny dla procesu gojenia się blizny i utrzymania małżowiny we właściwej pozycji do momentu wytworzenia ostatecznej blizny. Dlatego jeśli nie chcesz, aby Twoje małżowiny wróciły do pozycji sprzed zabiegu koniecznie przestrzegaj zalecenia.
 • Nie zażywaj leków przeciwbólowych na pusty żołądek, bo może to spowodować wystąpienie wymiotów. Wzrost ciśnienia krwi może prowadzić do krwawienia.
 • Unikaj intensywnych ćwiczeń fizycznych przez co najmniej 4 tygodnie. Nie pływaj przez 1 miesiąc.
 • Całkowicie unikaj słońca i solarium przez 6 tyg. po zabiegu. Gorąco może spowodować obrzęk uszu.
 • Nie noś okularów oraz okularów przeciwsłonecznych przez co najmniej 4 tyg.

Odstające uszy operacja cena – jaki jest koszt zabiegu?

Korekta odstających uszu – 3400zł. Korekta jednego odstającego ucha – 2400zł.

Zapraszamy pacjentów z okolicy Gdańska, Gdyni oraz Sopotu.

Kto będzie przeprowadzał zabieg korekty uszu?

Specjalista chirurgii plastycznej

– Dr Alina Hedrych-Ozimina

Doktor nauk medycznych oraz specjalista chirurgii plastycznej, ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest wykładowcą Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Lekarskim i English Division oraz członkiem International Society of Aesthetic Plastic Surgery.

Posiada bogate doświadczenie, które zdobyła w pracy w Klinice Dermatologii Uniwersytetu w Kolonii, gdzie obroniła pracę doktorską na temat chorób naskórka. Od 2009 związana jest Kliniką Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym przeprowadzane są zabiegi naprawcze, korekcyjne jak i operacje estetyczne. W Klinice Derm-Estetyka korekta uszu jest zabiegiem, w którym się specjalizuje.

 

Specjalista chirurgii plastycznej

– Dr Kajetan Kociszewski

Na co dzień pracownik Kliniki Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jako specjalista chirurgii ogólnej, przeprowadzający takie zabiegi jak chirurgiczne leczenie nowotworów tkanek miękkich twarzy, głowy i ciała, operacje naprawcze w obrębie piersi, leczenie przewlekłych ran, zabiegi rekonstrukcyjne twarzoczaszki. W Klinice Derm-Estetyka specjalizuje się w takich zabiegach jak korekta uszu.

Po ukończeniu nauki na Wydziale Lekarskim w Akademii Medycznej w Gdańsku, zdobywał doświadczenie na Oddziale Chirurgii Plastycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz Klinice Chirurgii Urazowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Zarezerwuj wizytę: tel. +48 500 430 484

Powrót na górę