Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

LECZENIE ŁYSIENIA

 WYPADANIE WŁOSÓW A STARZENIE

Co to jest łysienie?

Łysienie jest najczęstszym problemem klinicznym, spowodowanym większą niż fizjologiczna (60-100 włosów na dobę) utratą włosów.

Leczenie łysienia – formy łysienia?

Łysienie anagenowe: charakterystyczne dla łysienia plackowatego, ostro przebiegające, utrata włosów następuje wskutek ciężkich układowych infekcji, zatruć, chemioterapii oraz radioterapii.

Łysienie telogenowe: następuje najczęściej po upływie 2-4 miesięcy po zadziałaniu czynnika uszkadzającego, do ktorego mogą należeć: leki zmniejszające stężenie cholesterolu, beta-blokery, antykoagulanty, cytostatyki, infekcje wirusowe, np.grypa, ostre choroby gorączkowe, hyperprolaktynemia, choroby tarczycy, ciężkie choroby wątroby, toczeń rumieniowaty, niedobory żywieniowe, diety odchudzające, niedobór cynku, grzybice, skóry owłosionej, uszkodzenia mechaniczne wlosów na skutek namiernego naciągania włosów, stosowanie lakierów do włosów.

Łysienie androgenowe: ten rodzaj łysienia występuje powszechnie u ponad 80% mężczyzn oraz 60% kobiet około 60 r.ż. Proces łysienia może rozpocząć się dużo wcześniej, nawet od 25 r.ż. Uwarunkowania genetyczne odgrywają decydującą rolę w etiologii tego schorzenia.

Jak rozpoznać łysienie androgenowe?

Rozpoznanie łysienia androgenowego nie sprawia trudności ze względu na charakterystyczny obraz kliniczny. Dodatni wywiad rodzinny dodatkowo potwierdza rozpoznanie. Najczęstrze postacie łysienia u męzczyzn to łysienie kątowe (tzw.zakola) oraz łysienie szczytowe.

U kobiet proces łysienia może przebiegac niezauważalnie, ale może doprowadzić do znacznego(nawet u młodych osób) przerzedzenia włosów w okolicy szczytowo-ciemieniowej i stanowic powazny problem kosmetyczny. Ważne jest zwrócenie uwagi na współistnienie objawów, takich jak hirsutyzm, zaburzenie cyklu menstruacyjnego i trądzik. Mogą być one, obok nasilonego i wczesnego łysienia wyrazem hiperandrogenizmu – należy dokładnie sprawdzić stan hormonalny i wykluczyć ewentualną patologię w układzie dokrewnym (wrodzony przerost nadnerczy, torbielowate zwyrodnienie jajników, menopauza, otyłość).

Czy włosy ulegają procesowi starzenia?

Włosy, skóra, podobnie jak narządy wewnetrzne ulegaja procesowi starzenia. Z wiekiem włosy rosną wolniej, stają się suche na skutek zmniejszenia ilości sebum produkowanego w przymieszkowych gruczołach łojowych i siwieją, tracąc naturalny kolor. Mają na to wpływ przede wszystkim uwarunkowania genetyczne (stężenie hormonów płciowych, które w istotny sposób regulują tempo wzrostu i wypadania włosów)), a w mniejszym stopniu także styl życia, współistniejące choroby ogólnoustrojowe.

Jaka jest różnica pomiędzy zdrowym a zniszczonym „starym” włosem?

Zdrowy, młody włos jest gruby, ma lśniącą, gładką powierzchnię, jest nawilżony, podatny na układanie i elastyczny (zdrowy włos po zwilżeniu można rozciągnąć o 30% bez naruszenia jego struktury). Zniszczony, stary włos jest cienki, suchy, puszy się i nie jest podatny na układanie, ma zniszczoną końcówkę, jest kruchy i łamliwy.

Leczenie łysienia – sposoby leczenia łysienia androgenowego oraz wypadania włosów związanego z jego procesem starzenia?

Leczenie łysienia androgenowego różni się w zależności od płci. W leczeniu miejscowm pierwsze miejsce zajmuje minoksydyl. Może on wpływać na włosy przez poprawę ukrwienia oraz stymulację mitoz komórek mieszka włosowego i przedłużenie okresu wzrostu włosa. Po zaprzestaniu stosowania leku w leczenie łysienia gdynia, gdańsk, sopotciągu 2-3 miesięcy utrata włosów postępuje. W leceniu ogólnym leczenia łysienia u mężczyzn zajmuje finasteryd, U kobiet niekiedy stosowane są miejscowo preparaty zawierające estrogen.

Dodatkowe metody stosowane w przypadku osłabienia i nadmiermego wypadania włosa to mezoterapia.

Dr Cyj Hair Filler – zatrzymuje wypadanie włosów, przyśpiesza ich odrost, zagęszcza i pogrubia. Polecany w łysieniu androgenowym, po przeszczepie a także jako świetny zabieg wzmacniający włosy. Innowacyjność preparatu polega na przedłużonym uwalnianiu i wnikaniu substancji aktywnych – Dekapeptydu-10, Oktapeptydu-11, Oktapeptydu-2, Dekapeptydu-18, Dekapeptydu-28, Oligopeptydu-54, Oligopeptydu-71.

Osocze bogatopłytkowe PRP jest płynnym składnikiem krwi, w którym zawieszone są elementy morfotyczne – płytki krwi, proteiny, komórki macierzyste. Odwirowanie krwi pozwala na uzyskanie osocza o bardzo dużej koncentracji płytek krwi, a co za tym idzie czynników wzrostowych, pobudzających regenerację tkanek i odrost włosów uszkodzonych przez 5 alfa reduktazę.

Mezoterapia skóry głowy – jak działają składniki zawarte w ampułkach?

Czynniki wzrostu, białka biomimetyczne, aminokwasy, witaminy, minerały wspomagają odrastanie włosów poprzez rewitalizację cebulek włosowych oraz stymulację krążenia. Preparaty zapobiegają problemom związanym ze skórą głowy, zwiększają gęstość i grubość włosów, stymulują i wzmacniają cebulki włosa, nawilżają i odżywiają włosy i skórę głowy.

Mezoterapia skóry głowy – na czym polega zabieg?

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu preparatu zawierającego składniki odżywcze bądź własne osocze bogatopłytkowe w skórę głowy. Preparat wstrzykuje się bardzo cienką igłą, równomiernie, na powierzchni skóry owłosionej.

W przypadku zastosowania osocza bogatopłytkowego PRP, najpierw pobierana jest krew pacjenta, następnie odwirowywana, tak aby oddzielić osocze. Podawane osocze zawiera skoncentrowane płytki krwi oraz leukocyty. Wzmożenie procesów reparacyjnych następuje dzięki uwalnianym białkom sygnalizacyjnym, czynnikom wzrostu, fibrynie, fibronektynie i wibronektynie. Czynniki te działają na brodawkę włosa oraz jej komórki macierzyste, odżywiając ją i dostarczając substancje budulcowe.

Liczba zabiegów którą należy wykonać zależy od rodzaju mezoterapii.

Magdalena Czwartek - Trycholog Derm-Estetyka

Specjalista trycholog – Magdalena Czwartek

Specjalista trycholog, będąca absolwentką Wydziału Farmaceutycznego Akademii Medycznej w Gdańsku. Zajmuje się analizą stanu włosów, skóry głowy oraz diagnozowaniem i leczeniem chorób takich jak łupież oraz łysienie na tle androgenowym lub telogenowym.

Wykonuje trichoskopię, polegającą na badaniu skóry owłosionej za pomocą mikrokamery. Ma to na celu prawidłowe zobrazowanie kondycji skóry i włosów. Zajmuje się także wykonywaniem zabiegów mezoterapii skóry owłosionej. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Trychologicznego.

Trycholog Magdalena Czwartek – zarezerwuj wizytę: tel. +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.