• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

    Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  • Botox Gdańsk, Gdynia

    Botox Gdańsk, Gdynia

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna, Chirurgia plastyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Leczenie żylaków- skleroterapia

Co to są żylaki?

Żylaki - przewlekła niedwydolność żylna należy do grupy chorób związanych z utrudnionym odpływem krwi z kończyn dolnych.
Żylaki mogą przybierać postać teleangiektazji, tzw. "pajączków" - wydłużonych i poszerzonych splotów żylnych o niewielkiej średnicy. Najczęściej występują podskórnie i śródskórnie pod kolanami i na bocznej powierzchni uda. Widoczne pod skórą jako granatowo-czerwone lub fioletowe niteczki naczyń.
Żylaki podudzi - rozszerzone, kręte żyły podudzi. Powstają w wyniku zbyt wysokiego ciśnienia w układzie żylnym, które prowadzi do niewydolności zastawek żylnych.

Żylaki zwiększają prawdopodobieństwo powstawania zakrzepów, które, oderwane od ściany naczynia krwionośnego mogą dotrzeć do płuc i stać się przyczyną groźnego dla życia zatoru.

Jakie dają objawy poza defektem wizualnym?

Obrzęk nóg, uczucie ciężkości, swędzenie, skurcze nocne to podstawowe objawy przewlekłej niewydolności żylnej. Choroba rozwija się powoli. Dolegliwości występują często po dniu pracy w pozycji stojącej, długich podróżach, a u kobiet także w czasie ciąży oraz w końcowej fazie cyklu miesiączkowego.

Co to jest skleroterapia? Na czym polega? W jakich wskazaniach się stosuje?

Skleroterapia (ostrzykiwanie) to metoda leczenia bardzo drobnych żylaków i śródskórnych pajączków naczyniowych (teleangiektazje, venulektazje). Polega ona na wprowadzaniu do światła naczynia specjalnych preparatów, które powodują obkurczenie się ściany naczynia i miejscowy, kontrolowany stan zapalny. Prowadzi on jego zamknięcia i zwłóknienia. Naczynie przestaje być widoczne. Zmienione chorobowo miejsca nakłuwa się od kilku do kilkunastu razy. Lekarstwo wprowadzane jest w postaci roztworu lub piany. Pierwszy sposób stosuje się przy drobnych żylakach i pajączkach, natomiast piana jest lepszym rozwiązaniem w przypadku większych naczyń krwionośnych.

Jak przebiega zabieg skleroterapii?

Zabieg przeprowadzany jest w trybie ambulatoryjnym przy użyciu bardzo cienkich igieł, co powoduje, że jest niemal bezbolesny.Nie wymaga również znieczulenia, trwa krócej niż tradycyjna operacja oraz nie uszkadza tkanek.

Czy po zabiegu wymagana jest rekonwalescencja?

Okres po zabiegu nie powoduje wyłączenia z normalnego funkcjonowania. Konieczne jest jedynie noszenie pończochy uciskowej przez okres około tygodnia. Bezpośrednio po skleroterapii należy przez pół godziny intensywnie spacerować, aby zastosowane środki farmakologiczne nie przeniknęły do głównego układu.

Ile należy przeprowadzić zabiegów?

Uzyskanie satysfakcjonującego rezultatu wymaga niekiedy powtórzenia zabiegu. W niektórych przypadkach wykonuje się do 5 sesji zabiegowych, aby uzyskać pożądane efekty lecznicze.

Jaki jest koszt zabiegu?

Od 200zł do 600 zł za zabiegi przeprowadzone na jednej nodze.

0
0
0
s2sdefault