Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

LIFTING TWARZY, SZYI

Lifting twarzy - Gabinet Gdynia, Sopot, Gdańsk

Na czym polega lifting twarzy?

Lifting twarzy polega na naciągnięciu i wygładzeniu skóry twarzy, redukując bruzdy, zmarszczki, poprawiając owal twarzy oraz jego kontury.
Chirurg plastyk prowadzi cięcie w okolicach skroni, przed małżowiną uszną, poza uchem, w okolicach obszaru owłosionego, usuwając nadmiar skóry, tkanki mięśniowej oraz tłuszczowej.  Cięcia przeprowadzane są w taki sposób, aby były jak najmniej widoczne.
Niektórzy pacjenci decydują się na tzw. mini lifting twarzy, podczas którego napinane zostają fałdy nosowo-wargowe, opadające policzki, dolna część twarzy, czyli tzw. chomiki. Poprawie ulega owal twarzy. Zabieg przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Czas jego trwania to 3 godziny.

W jaki wieku najlepiej wykonać lifting twarzy?

Na tego typu zabieg, najczęściej decydują się osoby w okolicy 40-60 roku życia, kiedy ich owal twarzy nie jest już tak zarysowany jak w młodości, a zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przestają przynosić satysfakcjonujące efekty.

Czy można jednocześnie wykonać lift szyi?

Pacjenci zdecydowani na lift twarzy oraz szyi powinni zdecydować się na zabieg w znieczuleniu ogólnym. Jeśli chcieliby poddać się zabiegowi w znieczuleniu miejscowym, zabieg należałoby rozłożyć na dwa mniejsze zabiegi, tzn. najpierw lift twarzy, a następnie lift szyi.

Jak należy przygotować się do operacji?

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania krwi: morfologia, INR, APTT, Anty-HCV, Ag-HBS.
Miesiąc przed zabiegiem należy rzucić palenie papierosów, dwa tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać Aspiryny ani jej pochodnych. Pacjent powinien zakupić opaskę liftingującą, którą należy nosić po zabiegu.

Jak przebiega rekonwalescencja po mini – liftingu twarzy ?

Po zabiegu mini-lift w znieczuleniu miejscowym pacjent bezpośrednio po operacji wraca do domu. Najczęściej dwa dni później następuje wizyta kontrolna, gdzie duży opatrunek jest zamieniany na specjalną opaskę liftingującą. W celu prawidłowego procesu gojenia, opaska powinna być noszona w ciągu dnia i nocy przez okres dwóch-trzech tygodni.

Zdjęcie pierwszych szwów  następuje w 7 dobie. Po zabiegu twarz jest opuchnięta i zasiniona, co jest jak najbardziej normalnym stanem, objawy te stopniowo zanikają w kolejnych dniach. Obrzęk z każdej strony może być różny. Pacjenci  przynajmniej przez miesiąc czasu od przeprowadzonej operacji nie mogą uprawiać intensywnych sportów. Lift twarzy oraz szyi jest zabiegiem chirurgicznym, po którym zostają trwałe blizny. Z czasem stają się niezauważalne i bardzo dyskretne. Całkowity proces gojenia trwa około miesiąca. Końcowy efekt zabiegu oceniany jest po trzech miesiącach od zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do liftingu twarzy?

Zaburzenia krzepliwości, nieregulowane nadciśnienie tętnicze, ciąża, palenie papierosów, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, nierealne oczekiwania.

Lifting twarzy, jaka jest cena  zabiegu?

Czytaj CENNIK

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.