Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Lipomastia

Leczenie lipomastiiOtyłość to problem, który dotyka coraz szersze grono osób, zarówno mieszkańców Ameryki Północnej jak i Europy. Według danych zebranych przez Światową Organizację Zdrowia, czyli WHO jest to choroba, która dotyczy głównie krajów wysokorozwiniętych, gdzie już ponad 671 mln obywateli ma spore problemy z wagą. Wśród osób tych są zarówno dzieci i kobiety, jak i mężczyźni, którzy narażeni są na szereg poważnych schorzeń, takich jak problemy z układem krwionośnym i oddechowym. Jest to również problem natury estetycznej, wywołujący spore kompleksy i wstyd.

W przypadku mężczyzn spora nadwaga może prowadzić do powstawania defektu zwanego lipomastią. Jest to przypadłość wiążąca się z przerostem tkanki tłuszczowej znajdującej się w obrębie męskiej klatki piersiowej. Taki wygląd męskiego ciała to dla wielu panów prawdziwy dramat i ogromne problemy z samooceną, które rzutują na całe ich życie. Jak dokładnie przebiega leczenie lipomastii?

Czym jest lipomastia?

Lipomastia, czyli pseudoginekomastia, steatomastia lub ginekomastia tłuszczowa jest przerostem tkanki tłuszczowej znajdującej się w obrębie męskich piersi. Najczęstszym powodem powstawania tego problemu jest otyłość bądź nadwaga, przez co lipomastia praktycznie nie występuje u szczupłych mężczyzn. Należy również dodać, że u nastolatków problem ten może mieć podłoże hormonalne i może zniknąć po ustabilizowaniu się gospodarki hormonalnej. W przypadku zaawansowanego defektu męska klatka piersiowa może zaczynać przypominać kobiecy biust, co bez wątpienia może być przyczyną ogromnych kompleksów.

Jak wygląda leczenie lipomastii?

Ginekomastia tłuszczowa to problem natury estetycznej, który poważnie rzutuje na samoocenę mężczyzn, którzy się z nią zmagają. Z uwagi na powiązanie defektu z nadwagą lub otyłością leczenie lipomastii zawsze rozpoczyna się od wprowadzenia pacjentowi odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Umożliwiają one sporą utratę wagi, a także spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, w tym tej gromadzącej się w obrębie piersi. 

Ćwiczenia fizyczne, które mają pomóc w zlikwidowaniu lipomastii powinny  opierać się głównie na treningach interwałowych, cardio oraz wzmacniających klatkę piersiową. Bardzo często takie postępowanie wystarcza, by całkiem pozbyć się tego nieprzyjemnego problemu. Niestety istnieją również przypadki, gdy dieta i ćwiczenia to za mało. Wtedy warto przemyśleć możliwość skorzystania ze specjalnego zabiegu chirurgicznego.

Operacyjne leczenie pseudo- ginekomastii

Sposobem na szybkie pozbycie się lipomastii może być zabieg chirurgiczny. Jest to zabieg, który pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, gruczołowej a nawet poprawę jędrności tego obszaru bez konieczności długich i często niezwykle męczących ćwiczeń. Należy przy tym pamiętać, że jest to zabieg, który nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Ceny zabiegu  w prywatnych klinikach to zazwyczaj wydatek w okolicach 5000-7000 zł.

Umów wizytę z doświadczonym chirurgiem w celu leczenia lipomastii

Gdynia Śródmieście, ul. Batorego 7/35, V piętro

☎ (+48) 500 430 484

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.