Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

LIPOSUKCJA

Liposukcja - Gabinet Gdynia, Gdańsk, Sopot

Co to jest liposukcja?

Liposukcja jest to inaczej odsysanie tłuszczu. Jest zabiegiem modelującym sylwetkę poprzez usunięcie komórek tłuszczowych z okolic gdzie gromadzą  się najczęściej. Skupiska komórek tłuszczowych umiejscawiają się u każdego z nas inaczej, jednak ich najczęstrze lokalizacje to: brzuch, tzw. „boczki”, podbródek, uda – tzw.”bryczesy”, okolice kolan, kostki.

Liposukcja nie jest metodą odchudzania a jedynia kształtowania sylwetki.

W przypadku zastosowania diety oraz gimnastyki następuje obkurczenie komórek tłuszczowych, natomiast liposukcja redukuje ich ilość dlatego jest tak bardzo popularnym zabiegiem.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg liposukcji?

Dla osób które pragną pozbycia się tkanki tłuszczowej umiejscowionej w określonych okolicach ciała: podbródek, „chomiki”, kolana, tzw.”boczki”, kostki, łydki. Dla tych, którzy nie akceptują swojego wyglądu, jednak nie potrafią zmienić go w żaden inny sposób. Często nawet osoby o prawidłowej masie ciała mogą mieć podwójny podbródek, warunkowany genetycznie.

Dla kogo zabieg jest przeciwskazany?

Dla osób, które traktują liposukcję jako środek zastępczy dla diety i ćwiczeń w przypadku otyłości ogólnej. Liposukcja nie jest metodą odchudzania, a jedynie modelowania wybranych partii ciała. Mężczyźni oraz kobiety z BMI powyżej 28, zainteresowani liposukcją brzucha powinni w pierwszej kolejności zredukować masę ciała. Otyłość brzuszna to najczęściej otyłość trzewna, co oznacza, że liposukcja tej okolicy nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. Tłuszcz głównie gromadzi się w okolicy narządów wewnętrznych.

Jeśli chcesz wyliczyć swój body mass index, wejdź tutaj

Na czym polega zabieg liposukcji?

Zabieg polega na znieczuleniu miejsca poddanego usuwaniu tkanki tłuszczowej, najczęściej jest to znieczulenie miejscowe, wstrzyknięciu płynów, w skład których wchodzą: środek znieczulający, lek obkurczający naczynia krwionośne oraz roztwór soli. Roztwór uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łacznej, środek obkurczający naczynia krwionośne minimalizuje krwawienie. Zbędny tłuszcz zostaje odessany poprzez zastosowanie specjalnej kaniuli – cienkiej rurki. Czas zabiegu ok. 1,5-2 godzin w zależności od obszaru podanego zabiegowi.

Jak przygotować się do zabiegu liposukcji?

Przed zabiegiem pacjent wykonuje badania: morfologia, badanie krzepliwości krwi: APTT, INR, Ag-HBs, Anty-HCV. Po zabiegu należy nosić ubranko uciskowe, które należy zakupić we własnym zakresie.

Jakie sa zalecenia po zabiegu liposukcji?

Po zabiegu konieczne jest stosowanie specjalnego ubrania uciskowego, które zapobiega powstawaniu krwiaków, obrzęków, przyśpiesza i poprawia zrastanie się tkanek. Czas jego noszenia uzależniony jest od okolicy poddawanej zabiegowi. W przypadku liposukcji podbródka, czas noszenia opaski uciskowej – 2 tygodnie, w innych przypadkach: 4-6 tygodni. W okresie czterech tygodni pacjenci nie powinni uprawiać wzmożonego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci mogą wykonywać codzienne, lekkie czynności.

Jaka jest cena liposukcji?

Czytaj w cenniku – TUTAJ

Powrót na górę
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.