Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

ŁOJOTOKOWE ZAPALENIE SKÓRY – ŁOJOTOK

Skóra łojotokowa – co to znaczy?

Łojotok głowy leczenie - Gdynia, Gdańsk, Sopot

Skórę łojotokową posiadają osoby z nadczynnością gruczołów łojowych, bardzo często jest ona nazywana skórą tłustą. Gruczoły łojowe znajdują się przy mieszkach włosowych, a więc występują wszędzie tam, gdzie znajdują się włosy. Miejsca najbardziej bogate w gruczoły łojowe to skóra głowy, twarz, okolica mostkowa oraz między i nadłopatkowa.

Łojotokowe zapalenie skóry – na czym polega?

Łojotokowe zapalenie skóry charakteryzuje się nasilającym złuszczaniem naskórka. Bardzo charakterystyczną cechą schorzenia jest pojawienie się w jej początkowym stadium czerwonych swędzących i łuszczących się plam, które z czasem mogą przeradzać się w pokryte zwartą łuską ogniska chorobowe. ŁZS pojawia się w obszarach ciała, gdzie występuje znaczne nagromadzenie gruczołów łojowych.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy przyczyna?

Na skórze łojotokowej najczęściej pod wpływem stresu zaczynają nadmiernie rozwijać się drożdżaki, które powodują zaczerwienienie i złuszczanie się naskórka. Dodatkowymi czynnikami sprzyjającymi rozwój drożdżaków jest obniżona odporność, częściej chorują na nią alergicy oraz noworodki, u których pojawia się tzw. ciemienucha.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy a łojotok –  zapobieganie?

Leczenie łupieżu - Gdynia, Gdańsk, Sopot
W zależności od stopnia zaawansowania stosuje się specjalistyczne maści, antybiotyki. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich szamponów. Ważne jest aby właściwie pielęgnować skórę łojotokową i nie dopuścić do stanu zapalnego. Badanie skóry głowy kamerą trychologiczną jest w stanie stwierdzić czy pacjent ma skórę łojotokową. Na tej podstawie można dobrać właściwe produkty dla skóry łojotokowej, zapobiegając stanom zapalnym, łupieżowi, swędzeniu skóry głowy. Skorzystanie z tego typu usługi jest możliwe po zapisaniu się na wizytę u trychologa, który jest specjalistą związanym z problemami skóry głowy.

Polecamy kuracje trychologiczne, apteczne do stosowania w domu dla skór łojotokowych, zawierające: olejki eteryczne z  goździka, sosny, szałwii lekarskiej które normalizują wydzielanie sebum a jednocześnie utrzymujące ochronną funkcję hydrofilowej warstwy pokrywającej naskórek.

W skład kuracji trychologicznej wchodzą również peelingi do skóry głowy, szampony do skóry łojotokowej usuwające nadmiar łoju na skórze głowy, regulujące wydzielanie sebum oraz usuwające łupież.

Powrót na górę
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.