Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Łojotokowe zapalenie skóry – Łojotok

Łojotok skóry głowy?

Łojotok głowy leczenie - Gdynia, Gdańsk, Sopot

Skórę łojotokową posiadają osoby z nadczynnością gruczołów łojowych, bardzo często jest ona nazywana skórą tłustą. Gruczoły łojowe znajdują się przy mieszkach włosowych, a więc występują wszędzie tam, gdzie znajdują się włosy. Miejsca najbardziej bogate w gruczoły łojowe to skóra głowy, twarz, okolica mostkowa oraz między i nadłopatkowa.

Łojotokowe zapalenie skóry – na czym polega?

Łojotokowe zapalenie skóry charakteryzuje się nasilającym złuszczaniem naskórka. Bardzo charakterystyczną cechą schorzenia jest pojawienie się w jej początkowym stadium czerwonych swędzących i łuszczących się plam, które z czasem mogą przeradzać się w pokryte zwartą łuską ogniska chorobowe. ŁZS pojawia się w obszarach ciała, gdzie występuje znaczne nagromadzenie gruczołów łojowych.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy przyczyna?

Na skórze łojotokowej najczęściej pod wpływem stresu zaczynają nadmiernie rozwijać się drożdżaki, które powodują zaczerwienienie i złuszczanie się naskórka. Dodatkowymi czynnikami sprzyjającymi rozwój drożdżaków jest obniżona odporność, częściej chorują na nią alergicy oraz noworodki, u których pojawia się tzw. ciemienucha.

Łojotokowe zapalenie skóry głowy a łojotok –  zapobieganie?

Leczenie łupieżu - Gdynia, Gdańsk, Sopot
W zależności od stopnia zaawansowania stosuje się specjalistyczne maści, antybiotyki. Konieczne jest zastosowanie odpowiednich szamponów. Ważne jest aby właściwie pielęgnować skórę łojotokową i nie dopuścić do stanu zapalnego. Badanie skóry głowy kamerą trychologiczną jest w stanie stwierdzić czy pacjent ma skórę łojotokową. Na tej podstawie można dobrać właściwe produkty dla skóry łojotokowej, zapobiegając stanom zapalnym, łupieżowi, swędzeniu skóry głowy. Skorzystanie z tego typu usługi jest możliwe po zapisaniu się na wizytę u trychologa, który jest specjalistą związanym z problemami skóry głowy.

Polecamy kuracje trychologiczne, apteczne do stosowania w domu dla skór łojotokowych, zawierające: olejki eteryczne z  goździka, sosny, szałwii lekarskiej które normalizują wydzielanie sebum a jednocześnie utrzymujące ochronną funkcję hydrofilowej warstwy pokrywającej naskórek.

Trycholog Gdynia – zarezerwuj wizytę: tel. +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.