Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

ŁUPIEŻ

Co to jest łupież?  

Łupież jest to schorzenie najczęściej o przewlekłym charakterze, obejmujące około 10% populacji ludzkiej, dotykające zarówno kobiety jaki i mężczyzn. Na szczęście nowoczesna trychologia oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają skutecznie walczyć z łupieżem.

Łupież zwykły – suchy występuje w postaci srebrno-białych łusek, płatków, opadających na ramiona nawet podczas poruszania głową.

Łupież tłusty przypomina zbite, tłuste, żółtawe łuski, towarzyszy mu zaczerwienienie i swędzenie skóry owłosionej.

Co jest przyczyną łupieżu?

W przypadku łupieżu zwykłego – suchego przyczyną często są źle dobrane kosmetyki do włosów: szampony, pianki, żele, farby, które odpowiadają za pojawienie się odczynu zapalnego, a następnie złuszczania skóry. Przyczyną może być również drożdżak Pityrosporum ovale, bytujący na skórze głowy.

Łupież tłusty jest konsekwencją nadmiernego namnażania się drożdżaka Pityrosporum ovale w sytuacji gdy mamy tendencje do przetłuszczającej się skóry głowy. Drożdżak żywi się bowiem łojem produkowanym przez gruczoły skóry owłosionej. Za rozwój łupieżu tłustego odpowiadają czynniki genetyczne – łojotokowe zapalenie skóry, hormonalne – androgeny, testosteron, stres, napięcie emocjonalne, przemęczenie.

Jak skutecznie pozbyć się łupieżu głowy?

Najczęstsze zastosowanie mają szampony zawierające: ketokonazol, pirytonian cynku, siarczan selenu, piroktolaninę, kwas salicylowy, które ograniczają rozwój drożdżaków Pityrosporum ovale.

Swędzi mnie głowa, czy mam łupież?

Swędzenie głowy, przetłuszczające się włosy mogą świadczyć o łupieżu. Nawet jeśli nie widać na ramionach białych płatków, możemy mieć do czynienia z łupieżem, tzw. łupieżem mokrym. Szybkie badanie i wywiad u trychologa pomogą rozwiązać ten problem.

Zadzwoń i umów się na wizytę u Trychologa !

☎ (+48) 500 430 484

Powrót na górę
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.