Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Mezoterapia skóry twarzy, szyi, dekoltu

Zabieg mezoterapii w Gabinecie Medycyny estetycznej w Gdyni

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia jest podstawowym zabiegiem kosmetologii/medycyny estetycznej. Jej historia sięga 1952 roku, kiedy to została zastosowana przez francuskiego lekarza Michaela Pistora w celach leczniczych.

Rozróżniamy różne formy mezoterapii.

Mezoterapia igłowa, polega na płytkim podaniu, bardzo cieniutką igłą substancji odżywczych i nawilżających w przestrzeń śródskórną

Mezoterapia bezigłowa, jest nieinwazyjną metodą podania substancji aktywnych wykorzystującą zjawisko elektroporacji, Do tego celu stosuje się urządzenia wytwarzające prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości, który zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, co w rezultacie ułatwia przyswajanie preparatów aktywnych przez skórę

Mezoterapii igłowa czy bezigłowa?

Mezoterapia igłowa jest bardziej efektywną metodą dostarczania do skóry substancji odżywczych i regenerujących. Miejscowe podanie preparatów maksymalizuje skuteczność ich działania. Nakłucia igłą dodatkowo pobudzają ją do samoregeneracji i produkcji nowych włókien kolagenowych.

Mezoterapia a starzenie się skóry

W skórze każdego człowieka znajdują się komórki – fibroblasty, które odpowiadają za produkcję
substancji takich jak: kolagen, elastyna, kwas hialuronowy, odgrywających kluczową rolę w młodym wyglądzie skóry. Wraz z wiekiem słabnie efektywność fibroblastów, a w konsekwencji zmniejsza się produkcja elastyny, kolagenu. Skóra staje się wiotka, wysuszona, pojawiają się zmarszczki. Bezpośrednie podanie substancji odżywczych w przestrzenie skóry pozwala zatrzymać proces starzenia, poprawić nawilżenie skóry i zredukować zmarszczki.

Gdzie najczęściej wykonuje się mezoterapię?

Mezoterapia w Gdyni Derm-Estetyka

Mezoterapia to świetny zabieg do ujędrnienia skóry:

  • okolicy oczu
  • okolicy ust
  • całej twarzy
  • szyi, dekoltu, dłoni

Dla kogo jest mezoterapia?

Mezoterapia jest zabiegiem dla każdej osoby, która:

  • pragnie opóźnić proces starzenia
  • nawilżyć i ujędrnić skórę
  • zniwelować drobne zmarszczki
  • poprawić kondycję skóry, rozświetlić
  • walczy z cellulitem
  • chciałaby poprawić kondycję skóry

Jakie są efekty mezoterapii?

Mezoterapia daje bardzo szybkie efekty nawilżenia, ujędrnienia i zagęszczenia skóry, jednak powinna być stosowana w serii, 3-4 zabiegów, co dwa-cztery tygodnie. Oczywiście jest to uzależnione od rodzaju preparatu użytego do zabiegu. Niektóre preparaty mają bowiem przedłużoną efektywność nawilżenia skóry.

Jakie preparaty stosujemy w naszym Gabinecie?

W trosce o wysoką jakość oraz bezpieczeństwo naszych pacjentów stosujemy wyłącznie preparaty renomowanych, światowych producentów, którzy za swoje produkty corocznie otrzymują nagrody, np. w kategorii Perły Dermatologii Estetycznej.

Jaki preparat będzie dla mnie mnie najlepszy?

Wiek: 20-50 , wiotka, cienka skóra, sucha skóra drobne zmarszczki w okolicy oczuDermaheal HSR, Redensity 1

Wiek: 28-65, wiotka, sucha skóra, utrata jędrności skóry, efekt „nadmiaru skóry”- Dermaheal HSR, Redensity 1, Restylane Vital

Wiek: 20-65, wiotka skóra, utrata jędrności skóry okolicy oczu i czołaDermaheal HSR, Redensity 1

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Na oczyszczoną skórę twarzy, szyi czy dekoltu specjalista medycyny estetycznej nakłada krem znieczulający, po około 30-40 minutach przeprowadza zabieg poprzez wprowadzenie cienką igłą w skórę odpowiedniego preparatu do mezoterapii. Cała procedura, w zależności od obszaru zabiegu trwa 1-1,5 godziny. Po zabiegu, przez około 4-6 godzin pacjenci powinni unikać dotykania skóry poddanej zabiegowi, nakładania makijażu oraz jakichkolwiek kremów. Kremy zawierają bowiem w swoim składzie tłuszcze, które są idealną pożywką dla bakterii.

Mezoterapia w gabinecie medycyny estetycznej w Gdyni

Jak będę wyglądać po zabiegu mezoterapii?

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, lekko obrzęknięta. W ciągu kilku godzin jej stan się poprawia. U części pacjentów mogą pojawić się drobne siniaczki, które można zatuszować makijażem już po 24 godzinach od zabiegu. Siniaczki znikają samoistnie i nie są w żaden sposób niebezpieczne. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, sięgnij po preparaty dostępne w aptekach, np. żele i maści na stłuczenia, kremy z witaminą K, np. Auriderm.

Z czego wynika fakt, że u jednej osoby mogą
wystąpić siniaki po mezoterapii a u drugiej nie?

U niektórych osób naczynia krwionośne są zlokalizowane bardzo płytko, dlatego podczas zabiegu mezoterapii igłowej skóry występuje duże prawdopodobieństwo ich tymczasowego uszkodzenia uszkodzenia. Jeśli u osoby decydującej się na tego typu zabieg naczynia umiejscowione są głębiej, szanse na ich uszkodzenie jest mniejsze, zwłaszcza, że zabieg mezoterapii skóry przeprowadza się śródskórnie, czyli nakłucie igłą jest bardzo płytkie. Łatwość tworzenia siniaków może być także cechą osobniczą wynikającą z wrodzonej, nadmiernej kruchości naczyń lub innych chorób wpływających na stan drobnych naczyń krwionośnych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii?

Mezoterapia jest bezpiecznym zabiegiem, jednak pewne schorzenia stanową p/wskazanie do jej wykonania: choroby nowotworowe, skłonność do blizn przerostowych, aktywny trądzik, nieuregulowana cukrzyca, opryszczka, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Dodatkowo kobiet w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny wykonywać tego typu zabiegów.

Jak przygotować się do zabiegu mezoterapii igłowej?

Osobom mającym skłonność do siniaków, panującym zabieg, rekomendujemy przyjmować preparaty z rutyną albo diosminą na dwa tygodnie przed zabiegiem. W ten sposób zostają wzmocnione naczynia krwionośne od wewnątrz, zmniejsza się ich przepuszczalność a tym
samym ryzyko pojawienia się siniaków. Nie zaleca się przyjmowania 7 dni przed zabiegiem leków typu: aspiryna, ibuprofen.

Nasze rekomendacje:

Dermaheal HSR to przeciwzmarszczkowy produkt, dający efekt odmłodzenia, regenerujący i nawilżający. Działa rewitalizująco na suchą i nieodżywioną skórę, wpływając na zwiększenie proliferacji komórek. Kompleks peptydów biomimetycznych odmładza i pobudza postarzałą skórę, spłycając zmarszczki. Czysty kwas hialuronowy nawilża skórę i zmniejsza pory. Produkt przeznaczony do rewitalizacji skóry okolic twarzy, szyi i dekoltu. Powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację produkcji nowych komórek skóry. Wzmacnia elastyczność skóry poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawadnia sucha skórę i pomaga jej utrzymać równowagę. Wskazana jest seria 3-4 zabiegów. Efekt utrzymuje się do 6 miesięcy.

Redensity I zawiera wysokiej jakości kwas hialuronowy o właściwościach głęboko nawilżających oraz wyselekcjonowane składniki: aminokwasy, witaminę B6, minerały: cynk, miedź, antyoksydanty. Preparat modyfikuje strukturę skóry starzejącej się poprzez przywracanie jej objętości oraz odpowiedniego nawilżenia, wypełnianie zagłębień i zmarszczek, przywracanie jej odpowiedniego nawilżenia. Zawarte w nim aminokwasy odpowiadają za stymulację i wytwarzanie włókien kolagenu i elastyny; antyoksydanty usuwają wolne rodniki tlenowe, minerały zwiększają proliferację i powstawanie nowych komórek; witamina B6 jest niezbędna do metabolizmu skóry Wskazania: odbudowa i zagęszczenie skóry twarzy, okolic oczu, szyi, dekoltu, dłoni. Wskazana jest seria 3 zabiegów.

Restylane Vital innowacyjna mezoterapia twarzy, szyi, dłoni. Efekt utrzymuje się do 6 miesięcy. Jest preparatem, który daje wyjątkowe nawilżenie skóry oraz pobudzenie produkcji własnego kolagenu. Wskazania do zabiegu to drobne zmarszczki, przesuszona, wiotka skóra, podtrzymanie efektów innych zabiegów medycyny estetycznej. Efektem jest dogłębne nawilżenie skóry, wzrost napięcia, poprawa jędrności i koloru skóry. Nie nadaje się do mezoterapii okolicy oczu czy też czoła.

Mezoterapia Gdynia – zarezerwuj wizytę: tel. +48 500 430 484

Powrót na górę