Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Miniabdominoplastyka

Miniabdominoplastyka to zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z dolnej części brzucha poniżej pępka. Jest to mniej inwazyjny i mniej skomplikowany zabieg niż pełna abdominoplastyka, ponieważ nie obejmuje przemieszczania pępka ani przepukliny powłok brzusznych.

Na czym polega zabieg miniabdominoplastyki?

Zabieg miniabdominoplastyki polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu z dolnej części brzucha za pomocą niewielkiego cięcia w okolicy łonowej. Po zabiegu pacjent może odczuwać lekki ból i dyskomfort, który zwykle łagodzi się za pomocą leków przeciwbólowych. Powrót do normalnej aktywności zwykle zajmuje około 1-2 tygodni, ale pełne uzyskanie efektów końcowych może zająć do kilku miesięcy.

Komu poleca się zabieg plastyki dolnej części brzucha?

Miniabdominoplastyka jest skutecznym rozwiązaniem dla osób, które mają małe nagromadzenie tłuszczu i luźną skórę w dolnej części brzucha, a nie potrzebują pełnej abdominoplastyki. Jednak przed podjęciem decyzji o zabiegu plastyki dolnej części brzucha, zawsze należy skonsultować się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który pomoże określić, czy miniabdominoplastyka jest odpowiednia dla danego pacjenta.

Jak przygotować się do miniabdominoplastyki?

Przed przystąpieniem do zabiegu miniabdominoplastyki, ważne jest, aby zasięgnąć porady chirurga i przestrzegać jego wskazówek dotyczących przygotowań. Poniżej znajduje się kilka ogólnych wskazówek, które mogą pomóc Ci się przygotować do plastyki dolnej części brzucha:

  1. Przestrzegaj zaleceń dotyczących diety i picia — chirurg może zalecić, abyś przestrzegał specjalnej diety przed operacją i unikał jedzenia i picia przez określony czas przed zabiegiem.
  2. Unikaj bezwzględnie palenia i alkoholu — palenie i picie alkoholu mogą wpłynąć na proces gojenia, dlatego zaleca się unikanie ich minimum 3 miesiące przed i po zabiegu.
  3. Przestrzegaj zaleceń dotyczących przyjmowania leków — chirurg może zalecić, abyś zaprzestał przyjmowania pewnych leków lub suplementów przed operacją .
  4. Przygotuj się psychicznieplastyka dolnej części brzucha to operacja, która jak każda może wywołać stres i lęk. Warto przygotować się psychicznie, rozmawiając z chirurgiem lub terapeutą.
  5. Zakup specjalny pas uciskowy — który będziesz nosić 6 tygodni po zabiegu.

Ile kosztuje miniabdominoplastyka?

Cennik naszych zabiegów znajdziesz w https://derm-estetyka.pl/operacja-plastyczna-brzucha.html/

Umów wizytę z doświadczonym chirurgiem w celu abdominoplastyki

Gdynia Śródmieście, ul. Batorego 7/35, V piętro

☎ (+48) 500 430 484

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.