Nadpotliwość dłoni – kto powinien wykonać zabieg?
Zabieg nadmiernej potliwości dłoni jest dedykowany osobom, którym problem ten utrudnia codzienne życie. Jeśli twoje dłonie robią się mokre przy każdej emocjonalnej reakcji, utrudniając wykonywanie rutynowych czynności powinnaś/neś poddać się zabiegowi likwidującemu nadmierną potliwość dłoni.
Pocące się dłonie mogą powodować poczucie wstydu w życiu zawodowym czy towarzyskim.
Zanim wykonasz zabieg, sprawdź czy nadmierna potliwość nie jest następstwem chorób takich jak: cukrzyca, nadczynność tarczycy. Jeśli tak jest, nadmierna potliwość zanika pod wpływem leczenia choroby podstawowej. Aby rozpoznać nadczynność tarczycy wystarczy oznaczyć poziom TSH. A w przypadku cukrzycy, rozpocząć od oznaczenia poziomu glukozy.
Jak przebiega zabieg na nadpotliwość dłoni? Czy będzie bezpieczny?
Dzięki zablokowaniu odpowiednich zakończeń nerwowych, które odpowiadają za wydzielaniu potu, możemy skutecznie zablokować na pewien czas jego wydzielanie.
Zabieg polega na wstrzyknięciu bardzo cienką igłą niewielkiej ilości botoksu, czyli toksyny botulinowej w dłonie, po uprzednim znieczuleniu dłoni. Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej wykonuje tzw. Test Minora, sprawdzając, które okolice dłoni pocą się najbardziej. Dzięki temu zabieg może być przeprowadzony z większą precyzją.
Toksyna botulinowa podana w odpowiednim rozcieńczeniu oraz dawce jest bezpieczna. Od wielu lat jest wykorzystywana w medycynie w leczeniu migren czy zeza. Dawka zagrażająca życiu dla człowieka to 3000 j, podczas leczenia nadmiernej potliwości dłoni stosuje się zaledwie 100 j.
Jakie są przeciwskazania do zabiegu nadmiernego pocenia się dłoni?
Przeciwskazaniami do zabiegu są choroby nerwowo-mięśniowe takie jak myasthenia gravis czy zespół Lamberta-Eatona. Dodatkowo zabiegu nie powinny wykonać osoby z zaburzeniami psychicznymi, kobiety w ciąży, karmiące piersią, z czynną infekcją.
Co to jest botoks?
Botoks czyli Toksyna botulinowa typu A jest naturalnie występującym białkiem bakteryjnym. Botoks dzięki swoim właściwościom blokowania mięśni znalazł wykorzystanie w medycynie estetycznej, a także w zabiegach leczniczych. Botoks zapobiega skurczom mięśni, do których jest wstrzykiwany. I dzięki temu przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry, co odpowiada za wygładzenie zmarszczek.
W przypadku leczenia nadmiernego pocenia się dłoni, toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe docierające do gruczołów potowych ekrynowych. Konsekwencją tego jest W następstwie tego nie dochodzi do pobudzenia czynności gruczołów i wydzielania potu.
Nadmierne pocenie się dłoni – kiedy zobaczę efekty zabiegu?
Pierwsze efekty mogą pojawić się po kilku dniach, jednak na pełen efekt należy poczekać około miesiąca. Czas utrzymywania się zabiegu to koło 6 miesięcy. Więcej na temat nadmiernej potliwości przeczytasz TUTAJ
Nadpotliwość dłoni cena?
Czytaj CENNIK.