Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI PACH

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI PACH, DŁONI, STÓP

Nadmierna potliwość – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla osób, u których występuje nadmierna potliwość pach, dłoni, stóp, utrudniając wykonywanie zwykłych, codziennych czynności, mogących być przyczyną kłopotliwych sytuacji w życiu zawodowym lub towarzyskim.

Czasami nadmierna potliwość następstwem współistniejacej choroby, takiej jak infekcja, cukrzyca lub nadczynność tarczycy. Nadmierna potliwość zazwyczaj zanika pod wpływem leczenia podstawowej choroby.

Nadmierna potliwość – na czym polega zabieg? Czy jest bezpieczny?

Zabieg polega na wstrzyknięciu niewielkiej ilości toksyny botulinowej typu A w okolice pach, dłoni czy stóp, blokując działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Ze względu na swoje znaczne rozcieńczenie i co za tym idzie osłabione działanie jest ona bezpieczna. Dawka śmiertelna dla człowieka ważącego ok. 70 kg wynosi 3000 j, podczas gdy wstrzykiwana w trakcie  jednego zabiegu dawka lecznicza wynosi natomiast zaledwie maksymalnie 60-100 j.

Przeciwskazaniami do zabiegu są: choroby płytki nerwowo-mięśniowej (np. myasthenia gravis, zespół Lamberta-Eatona), zaburzenia psychiczne, ciężka alergia, czynna choroba nowotworowa ciąża, laktacja,zażywanie niektórych leków, np.: cyklosporyny, aminoglikozydy, D-penicylaminy, aminochinolony, leków przeciwmalarycznych (np.: chlorochina, hydroksychlorochina), leków znieczulających (np.: sukcynylocholina, pankuronium, tubokuraryna), nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie).

Co to jest Toksyna botulinowa typu A – botox?

Toksyna botulinowa typu A-popularnie nazywana „botoksem” jest naturalnie występującym białkiem bakteryjnym. Medycyna wykorzystuje jej właściwości, aby zminimalizować efekty starzenia się skóry, a także w ramach działań profilaktycznych. Toksyna botulinowa typu A zapobiega skurczom mięśni, do których jest wstrzykiwana, blokując przechodzenie do nich bodźców z nerwów. W ten sposób przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry, a w efekcie sprzyja wygładzeniu zmarszczek. W przypadku leczenia nadpotliwości, toksyna botulinowa blokuje impulsy nerwowe docierające do gruczołów potowych ekrynowych. W następstwie tego nie dochodzi do pobudzenia czynności gruczołów i wydzielania potu.

Preparaty ją zawierające mają wiele zastosowań medycznych, najczęściej jednak wykorzystywane są, by przywrócić twarzy młody i pogodny wygląd.

Nadmierna potliwość pach, dłoni – jakiego mogę spodziewać się efektu? W Jakim czasie?

Efekty pojawiają się po kilku dniach. Jak wykazują badania kliniczne, wytwarzanie potu zmniejsza się od 50% do 87% po tygodniu od leczenia. Więcej na temat nadmiernej potliwości przeczytasz TUTAJ

Nadmierna potliwość pach, dłoni cena?

Czytaj CENNIK.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.