Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, więc szybko widać na niej efekty starzenia. Nowoczesne preparaty w formie ampułko – strzykawek pomogą odzyskać jej młody i promienny wygląd.
Biostymulatory – polinukleotydy
Pacjenci zaczynają od zabiegów, takich jak mezoterapia pod oczy, a następnie często poszukują trwalszych i skuteczniejszych efektów w postaci zabiegów biostymulacyjnych. Biostymulator na bazie polinukleotydów przeznaczony do okolicy oka, ma wielokierunkowy mechanizm działania. Wysoko oczyszczone polinukleotydy są zdolne do aktywacji procesów bioregeneracji skóry zarówno na poziomie głębokim (tkanka tłuszczowa i kostna), jak i na poziomie skóry właściwej (stymulacja fibroblastów). Powodują silny elekt liftingujący – uniesienie tkanek i poprawę gęstości skóry. Efekt ten pojawia się dzięki działaniu na poziomie komórkowym na receptory CD 39. To prowadzi do produkcji kolagenu typu I. elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dzięki działaniu na receptory CD 40 stymuluje dojrzewanie fibroblastów w miofibroblasty. Miofibroblasty to komórki posiadające cechy komórek mięśniowych, mają właściwości kurczliwe. Produkt pod oczy jest złożony z fragmentów łańcuchów polinuklotdowych, o niskiej masie cząsteczkowej (50-100 kDa). Ponieważ jest pochodzenia naturalnego użycie minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii. Długotrwałe nawilżenie to zasługa grup fosfatowym, obecnych w łańcuchu polinukleotydowym, które trwale wiążą wodę w przestrzeni międzykomórkowej.
Koktajle na zabiegi pod oczy z dodatkiem peptydów biomimetycznych
Terapia ta zawiera połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego z kompleksem siedmiu peptydów. Nie zawiera toksyny botulinowej. Główną zaletą tego koktajlu jest jego wielopoziomowe działanie. Tego rodzaju zabiegi pod oczy gwarantują wygładzenie skóry, stymulację jej regeneracji i odnowę komórkową. Nieusieciowany kwas hialuronowy w stężeniu 1,5% jest całkowicie biodegradowalny. Dekapeptyd- 29 i Oligopeptyd – 62 powodują rozluźnienie mięśni w skórze. Acetyl Dekapeptyd- 3 prowokuje syntezę kolagenu. Oligopeptyd- 24 i Oligopeptyd- 72 przyspieszają jej odbudowę i regenerację. Za rozjaśnienie i rozświetlenie odpowiadają ostatnie dwa peptydy: Oligo peptyd 34 oraz Oligopeptyd – 51. Efektem jest rozluźnienie włókien mięśniowych w skórze i włókien mięśni mimicznych, które są z nią zintegrowane. Peptydy stymulujące, aktywnie regenerują i wypełniają przestrzeń międzykomórkową skóry, poprawiając jej strukturę. Kwas hialuronowy występuje w dwóch wielocząsteczkowych postaciach, co zapewnia szybkie nawilżenie skóry i przenikanie peptydów. Wspomaga również zdolność peptydów do penetracji przedłuża ich działanie.
Mezoterapia pod oczy osoczem bogatopłytkowym
Osocze izolowane jest z własnej krwi pacjenta i zawiera szereg cennych składników aktywnych, takich jak czynniki wzrostu, które silnie stymulują procesy regeneracji skóry. Aktywne trombocyty zawarte w osoczu wydzielają ważne dla regeneracji komórek skóry czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu. Zabiegi pod oczy z użyciem osocza składają się z dwóch etapów. Pierwszy to pobranie krwi pacjenta, w celu wyizolowania płytek krwi oraz usunięcia zbędnych substancji, takich jak płyny lub bezużyteczne, martwe komórki. Proces ten odbywa się w wirówce posiadającej stosowne atesty. Następnie lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły, podaje odwirowane osocze podskórnie. Zabieg jest bardzo bezpieczny, ponieważ preparat wykorzystywany podczas zabiegu pozyskiwany jest wyłącznie z własnej krwi pacjenta. Dzięki temu nie wywołuje podrażnień skóry w okolicach oczu, a także zmniejsza ryzyko powstawania siniaków.
Ile kosztują zabiegi pod oczy?
Czytaj w CENNIKU