Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Jeżeli masz suche i popękane usta może ci w tym pomóc nawilżanie ust kwasem hialuronowym.  Zwiększenie ilości własnego kwasu hialuronowego w ustach pozwala skutecznie nawilżyć naszą czerwień wargową oraz poprawić ich wygląd.

Na czym polega nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w tkankach naszego organizmu. Jest on odpowiedzialny za wiązanie dużej ilości wody. Dlatego nawilżenie ust tą metodą daje naturalne a dzięki temu zadowalające efekty. Odpowiednio duża zawartość kwasu hialuronowego w tkance odpowiada za jędrność, nawilżenie oraz sprężystość ust. Niestety z wiekiem produkcja tego związku chemicznego jest mniejsza, a w konsekwencji pojawiają się zmarszczki oraz zmniejsza się elastyczność skóry.

Jednak nie tylko wiek wpływa na obniżenie kwasu hialuronowego. Czynnikiem może być temperatura otoczenia albo płeć. Przykładowo w zimę zawsze mamy bardziej popękane i suche usta, ponieważ zimne powietrze również wpływa na zawartość kwasu hialuronowego w skórze.  Nie zawsze pomagają pomadki ochronne i wazelina, wtedy skuteczne okaże się tylko wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w usta.

Komu zalecamy zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym?

Często wiatr latem oraz niska temperatura w okresie jesiennym i zimowym powodują nasilenie suchości ust a w konsekwencji pękanie i krwawienie. Można odczuwać wtedy dyskomfort, pieczenie oraz efekt skorupy na ustach. Ponadto czerwień wargowa wygląda wtedy mało estetycznie. Zabieg nawilżenia ust zalecany jest właśnie dla osób borykającymi się z takim problemami. Zredukuje on albo zlikwiduje wszystkie wyżej wymienione odczucia

Nawet jeżeli nie pomagają nam nawilżające kosmetyki to warto je nadal stosować jako dodatkowe zabezpieczenie przed utratą wody. Zabieg nie wiąże się z powiększeniem objętości ust.  Dedykowany jest osobą w każdym wieku, które zmagają się z problem. Jeśli natomiast oczekujesz nawilżenia oraz nadania dyskretnej objętości własnym ustom, rozważ zabieg wypełniania utraconej objętości ust. Więcej na temat zabiegu znajdziesz w artykule: https://derm-estetyka.pl/powiekszanie-ust-gdynia.html/

Wskazania do nawilżania ust:

 • wysuszone usta,
 • pęknięcia,
 • odczucie skorupy na czerwieni wargowej ,
 • spierzchnięcie,
 • krwawienia popękanych ust,
 • dyskomfort

Jak przebiega zabieg nawilżania ust kwasem hialuronowym?

W pierwszej kolejności dobierany zostaje odpowiedni preparat z kwasem hialuronowym, następnie za pomocą kremu miejsce zabiegu zostaje znieczulone, aby zniwelować nieprzyjemne odczucia. Gdy znieczulenie zacznie działać, osoba wykonująca zabieg wprowadza za pomocą cienkiej igły niewielkie ilości preparatu w czerwień wargową. Zabieg powinien wykonywać doświadczony lekarz, ponieważ bardzo ważna jest precyzja aplikacji kwasu hialuronowego. Na koniec czerwień wargowa zostaje delikatnie rozmasowana, co powoduje lepsze rozmieszczenie preparatu.

Jakie są zalecenia po zabiegu nawilżania ust kwasem hialuronowym?

Po zabiegu występuje obrzęk, zaczerwienienie, który ustępuje po 2-3 dniach. Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się dotykać rękami ust, wchodzić do sauny oraz pić ciepłych napojów. Osoby z tendencją do opryszczki powinny przyjmować przez 3 dni dostępny bez recepty w aptece Heviran Control.

Efekty po nawilżaniu ust kwasem hialuronowym?

W efekcie zabiegu czerwień wargowa jest dużo bardziej nawilżona, dzięki wiązaniu  przez kwas hialuronowy dużej ilości wody. Usta stają się jędrniejsze, bardziej napięte i mniej popękane. Dzięki temu wyglądają bardziej estetycznie i zadbanie, co w konsekwencji wpływa na lepszy wygląd całej twarzy. Zabieg kwasem może zniwelować delikatną asymetrie ust oraz zredukować zmarszczki w okolicy warg.

Usta po zabiegu:

 • uzyskują jędrność i napięcie,
 • odzyskują estetyczny wygląd,
 • stają się odpowiednio nawilżone,
 • nie pękają,
 • mają naturalny wgląd
 • poprawiają wygląd twarzy,
 • świeży oraz zdrowy wygląd

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu nawilżania ust?

Efekty utrzymują się 6- 9 miesięcy.  Na taką rozbieżność mają wpływ indywidualne cechy organizmu oraz wykorzystywanie różnych preparatów zależnie od potrzeb pacjenta.  Zabieg można powtarzać gdy efekty przestaną być widoczne. 

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu nawilżania ust kwasem hialuronowym?

Nawilżania ust kwasem hialuronowym ma niskie ryzyko występowania powikłań. Jest jednak grupa przeciwwskazań, która dyskwalifikuje do wykonania zabiegu. 

Najczęstsze przeciwskazania do zabiegu:

 • niektóre choroby autoimmunologiczne,
 • ciąża
 • karmienie piersią
 • zakażenie bakteryjne lub wirusowe w obrębie skóry poddawanej zabiegowi (np. opryszczka lub liszajec zakaźny),
 • skłonność do pozostawiania bliznowców
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.