Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

NIECHIRURGICZNA KOREKTA KSZTAŁTU NOSA

zmiana ksztaltu nosa - gdynia, gdansk, sopot

Czy możliwa jest niechirurgiczna korekta kształtu nosa?

Rozwiązaniem tego typu problemu może być zastosowanie kwasu hialuronowego – żelu za pomocą którego można wypełnić wklęsłości nosa, optycznie zwęzić nos, wyprostować jego grzbiet.

Nasz specjalista oceni czy każdy nos można skorygować za pomocą kwasu hialuronowego.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje w naszej skórze. Wytwarzają go fibroblasty, komórki stanowiące główną grupę komórek z których zbudowana jest skóra. Kwas hialuronowy występuje w skórze w przestrzeniach międzykomórkowych, stanowiąc idealne środowisko do życia wszystkich komórek. Jego rolą jest stymulacja fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych oraz ochrona wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. W medycynie estetycznej stanowi materiał wypełniający do korekty bruzd, zmarszczek, a także modelowania części twarzy, jakim jest na przykład nos.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na podaniu odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego w formie iniekcji w miejsce, które chcemy poddać korekcie. Dzięki plastyczności żelu – kwasu hialuronowego możemy próbować nadać odpowiedni kształt nosowi.
Zabieg trwa około 20 minut. Wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu.

Czy po zabiegu wymagana jest rekonwalescencja? Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Okres po zabiegu nie powoduje wyłączenia z normalnego funkcjonowania. Do przemijających, ewentualnych objawów niepożądanych po zabiegu możemy zaliczyć: krwiak, siniak czy obrzęk.

Efekt najczęściej utrzymuje się do 12 miesięcy. Preparat wchłania się stopniowo, nie należy w związku z tym obawiać się, że nagle pogorszy się nasz wygląd.

Jaki jest koszt zabiegu?

Czytaj cennik.

Powrót na górę