Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

NIECHIRURGICZNA KOREKTA KSZTAŁTU NOSA

 

Czy możliwa jest niechirurgiczna korekta kształtu nosa?

Rozwiązaniem dla korekty nosa bez zabiegu operacyjnego typu problemu może być zastosowanie kwasu hialuronowego – żelu za pomocą którego można wypełnić wklęsłości nosa, optycznie zwęzić nos, wyprostować jego grzbiet.

Nasz specjalista oceni czy każdy nos można skorygować za pomocą kwasu hialuronowego. Jeśli borykasz się z opadającym czubkiem nosa, rozwiązanie przyniesie podanie w odpowiednie miejsca toksyna botulinowa, nazywana  popularnie botoksem.

Co to jest kwas hialuronowy?

niechirurgiczna korekta nosaKwas hialuronowy jest substancją, która występuje w naszej skórze. Wytwarzają go fibroblasty, komórki stanowiące główną grupę komórek z których zbudowana jest skóra. Kwas hialuronowy występuje w skórze w przestrzeniach międzykomórkowych, stanowiąc idealne środowisko do życia wszystkich komórek. Jego rolą jest stymulacja fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych oraz ochrona wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. W medycynie estetycznej stanowi materiał wypełniający do korekty bruzd, zmarszczek, a także modelowania części twarzy, jakim jest na przykład nos.

W przypadku unoszenia opadającego czubka nosa, lekarz podaje botoks – toksynę botulinową w odpowiednie mięśnie, odpowiadające za jego projekcję.

Na czym polega zabieg korekty nosa bez operacji?

Zabieg polega na podaniu odpowiedniego preparatu kwasu hialuronowego w formie iniekcji w miejsce, które chcemy poddać korekcie. Dzięki plastyczności żelu – kwasu hialuronowego możemy próbować nadać odpowiedni kształt nosowi. Lub żartować toksynę botulinową – botoks dla uniesienia czubka nosa. Zabieg trwa około 20-30 minut. Wykonywany jest w miejscowym znieczuleniu.

Czy po zabiegu wymagana jest rekonwalescencja? Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

Okres po zabiegu nie powoduje wyłączenia z normalnego funkcjonowania. Do przemijających, ewentualnych objawów niepożądanych po zabiegu możemy zaliczyć: krwiak, siniak czy obrzęk. Efekt najczęściej utrzymuje się do 12 miesięcy. Preparat wchłania się stopniowo, nie należy w związku z tym obawiać się, że nagle pogorszy się nasz wygląd.

Jeśli zabiegowi poddawany jest czubek nosa za pomocą toksyny botulinowej, efekt powinien utrzymywać się do kilku miesięcy.

Jaki jest koszt zabiegu?

Czytaj cennik.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.