Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Odmładzanie dłoni – sposoby

Dłonie są wizytówką każdej kobiety, jednak na co dzień poświęcamy im zdecydowanie za mało uwagi. Bardzo często zapominamy, że skóra dłoni również ulega procesom starzenia. Co więcej, ulega im dużo szybciej niż skóra twarzy, ponieważ jest wystawiona na działanie wielu szkodliwych czynników. Posiada też specyficzną budowę.

Z jakiego powodu skóra dłoni szybko ulega procesom starzenia?  

Sposób na zniszczone dłonieStarzenie się dłoni jest wynikiem zarówno naturalnych procesów, jak i przewlekłej ekspozycji na światło dzienne. Dodatkowo w ciągu dnia wielokrotnie myjemy ręce, mamy styczność z detergentami dotykamy dłońmi mniej lub bardziej brudnych po wierzchni, narażamy je na działanie mrozu i wiatru. Wszystko to ma ogromny wpływ na kondycję naszej skóry, w tym na zachowanie młodego wyglądu. Warto również zwrócić uwagę na budowę skóry dłoni W jej obrębie znajduje się bardzo mało gruczołów łojowych, które w sposób naturalny dbają o prawidłowe nawilżenie. Ponadto na dłoniach nie ma za dużo tkanki tłuszczowej, co wpływa na szybsze pojawia nie się zmarszczek. Wszystkie te czynniki powodują zmiany tekstury oraz koloru, nadmierną wiotkość skóry i atrofię tkanek miękkich, która objawia się jako wydatne kości i ścięgna z łatwo widocznymi żyłami. Oczywiście nie wszystkim to przeszkadza, a dla niektórych jest nawet pożądane ze względu na to, że zazwyczaj żyły i ścięgna stają się bardziej widoczne u osób dużo trenujących. To co najbardziej przeszkadza z upływającym czasem, to wrażenie nadmiaru skóry i jej pogarszająca się jakość. Odmładzanie skóry dłoni polega ono na odbudowie utraconej objętości, przywróceniu odpowiedniego nawilżenia skóry redukcji przebarwień i zmarszczek oraz poprawie utraconej jędrności. Poprawa wyglądu skóry dłoni w sposób mniej lub bardziej inwazyjny możliwa jest z pomocą działania zabiegów medycyny estetycznej kosmetologii oraz prawidłowej pielęgnacji.

Peelingi chemiczne

Pilingi na dłonie GdyniaJedną z popularnych metod poprawy jakości skóry dłoni są peelingi chemiczne, które stopniowo, lecz skutecznie redukują objawy fotostarzenia się skóry. Dzięki stosowaniu peelingów chemicznych dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry w celu poprawy jej wyglądu i kondycji. W chwili obecnej najczęściej wykorzystuje się peelingi złożone, czyli zawierające w swoim składzie więcej niż jeden rodzaj kwasu. We dług badań najczęściej stosowane substancje w poprawie kolorytu skóry dłoni to: kwas mlekowy, TCA, kwas kojowy, salicylowy czy też tretynoina. Warto jednak zaznaczyć, że w przypadku skóry rąk nie należy stosować bardzo mocnych peelingów, ponieważ zdolności regeneracyjne tych okolic są dosyć ograniczone. Wynika to z budowy skóry, mniejszego unaczynienia oraz niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej przydatków: mieszków włosowych i gruczołów łojowych. W kilka dni po terapii przebarwienia ciemnieją i zaczyna się proces wyłuszczania. Zaleca się wykonanie kilku za biegów w serii.

Mezoterapia mikroigłowa

Zabiegi na dłonie GdyniaDo bardziej inwazyjnych zabiegów w redukcji oznak fotostarzenia skóry dłoni, w porównaniu z peelingami chemicznymi, należy mezoterapia mikroigłowa – Dermapen. Jest to najbardziej zaawansowane urządzenie do frakcyjnego nakłuwania skóry. Podczas zabiegu wprowadzane są substancje napinające, odżywcze lub nawilżające, w zależności od stanu i indywidualnych potrzeb skóry. Zabieg pobudza naturalną zdolność komórek skóry do naprawy, stymuluje produkcję włókien kolagenowych, kwasu hialuronowego, elastyny oraz aktywizuje fibroblasty. Najlepsze efekty w walce z oznakami starzenia się skóry dłoni przynosi zastosowanie terapii łączonej – z osoczem bogatopłytkowym i kwasem hialuronowym lub peelingiem TCA. Bardzo dobre efekty terapeutyczne daje seria 3 zabiegów w odstępach co 4 tygodnie. Dodatkowo mezoterapia mikroigłowa nie wymaga długiego czasu rekonwalescencji, a głębokość igieł dostosowuje się indywidualnie do problemu skóry oraz odczuć bólowych.

Odmładzanie dłoni kwasem hialuronowym

Jeśli na grzbietach rąk wyraźnie widać brak objętości, można pomyśleć o wypełnieniu tej okolicy kwasem hialuronowym, własnym tłuszczem lub zastosować biostymulator tkankowy. Więcej na temat wypełniania dłoni tkanką tłuszczową można znaleźć w artykule PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Podstawową kwestią przy wypełnianiu grzbietów rąk jest bardzo dobra znajomość anatomii tej okolicy by nie uszkodzić ścięgien mięśni prostowników, żył grzbietowych oraz nerwów czuciowych.

Tkankę tłuszczową czy kwas hialuronowy najlepiej i  najbezpieczniej podać przy użyciu mikrokaniuli co najmniej 25 G. Użycie igły jest również możliwe. Do objawów niepożądanych należy powstanie siniaków czy krwiaków, co wydłuża czas rekonwalescencji po zabiegowej. W przypadku kanuli podajemy preparat  z jednego wkłucia z wysokości nadgarstka. Najczęściej tą metodą podaje się wypełniacze z usieciowanym kwasem hialuronowym, który ma za zadanie wypełnić ubytki objętości tej okolicy oraz napiąć skórę przez okres około roku.

Mezoterapia skóry dłoni

Podobnie jak na każdą inną okolicę ciała, na grzbiety rąk możemy wykonać zabiegi mezoterapii, czyli śród skórnych nakłuć z podaniem różnych substancji. Są to m.in. nieusieciowany kwas hialuronowy, peptydy biomimetyczne o działaniu rozjaśniającym skórę, witaminy, minerały, aminokwasy , osocze bogatopłytkowe czy polinukleotydy. Szczegółowe informacje można znaleźć w artykule MEZOTERAPIA 

Pielęgnacja skóry dłoni

Właściwa pielęgnacja dłoni powinna opierać się przede wszystkim na systematyczności. Regularne stosowanie kremu pozwala uniknąć wystąpienia podrażnień , zaczerwienienia, przesuszenia oraz opóźni postępujące procesy starzenia się skóry dłoni. Jeśli używamy detergentów, ubierajmy rękawiczki ochronne. W przeciwnym razie możemy nabawić się powstania wyprysku. Krem do rąk jest tym kosmetykiem, który zawsze warto mieć przy sobie. Zaleca się smarowanie dłoni po każdym ich umyciu, bez względu na porę roku. Kupując krem do rąk, warto zwrócić uwagę na składniki aktywne. Dobry kosmetyk powinien mieć w swoim składzie substancje nawilżająco- ochronne, takie jak gliceryna, wazelina, mocznik, aloes i silikony. Przeciwzmarszczkowo działają kremy, które mają witaminę E, retinol czy kwas hialuronowy. Dobrze sprawdzają się również kremy z witaminą C działającą antyoksydacyjnie. Nie zapominajmy o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej, smarujmy skórę rąk kremem z filtrem SPF 50+ z odpowiednią ochroną przeciw światłu UVA, które jest głównie odpowiedzialne za powstawanie przebarwień.

Zadzwoń i umów się na wizytę odmładzania dłoni ! ☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.