Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

ODSTAJĄCE USZY U DZIECKA

Odstające uszy u dziecka – przyczyny

Odstające uszy u dzieckaNajczęstszą przyczyną odstających uszu u dziecka jest brak wykształconej grobelki lub jej wykształcenie w niewielkim stopniu, czyli wypukłości, za którą małżowina zagina się w kierunku głowy.

Za taki stan rzeczy odpowiadają uwarunkowania genetyczne, czasami urazy lub też sposób ułożenia dziecka w łonie matki. Taka wada genetyczna klasyfikowana jest jako jednostka chorobowa. 

Niezależnie jednak od klasyfikacji i jednostki chorobowej, odstawanie uszu często powoduje problemy natury psychologicznej, a poczucie inności rodzi pojawieniem się u dziecka kompleksów. Dodatkowo, posiadanie nietypowych, odstających uszu może być powodem gorszego traktowania przez rówieśników.

Inne przyczyny odstających uszu 

Uszy mogą odstawać od głowy w związku z nieprawidłowościami budowy głównie chrzęstnego szkieletu ucha. 

Dodatkowo odstawanie uszu może powstać także na skutek zmian dotyczących kości czaszki. W tym wypadku zmiany obejmować mogą wyrostek sutkowaty kości skroniowej, który znajduje się w dolnej części kości skroniowej. W momencie jeśli wyrostek nadmiernie wystaje ponad powierzchnię czaszki, małżowina uszna przesuwa się do przodu, czego efektem jest odstawanie uszu.

Inne przyczyny odstających uszu u dziecka to wady anatomiczne, np. ucho filiżankowe – zwinięte, które spowodowane obecnością guzka Darwina, ucho Marchiavellego i satyra, ucho zwisające, nieprawidłowości płatka małżowiny usznej.

Odstające uszy u niemowlaka

Taki stan rzeczy nie powinien być powodem do niepokoju. Najczęściej odstające uszy u niemowlaka to efekt niewłaściwego ułożenia dziecka w łonie matki i po pewnym czasie odstające uszy ulegają prawidłowemu odkształceniu. Uszy u niemowlaka mogą odstawać tylko pozornie, co związane jest z faktem, iż tkanki budujące małżowinę uszną rozwijają się szybciej w porównaniu do samej głowy. Po osiągnięciu proporcji rozwoju, części ciała osiągają równowagę i często uszy już nie wydają się odstające.

Ogromne znaczenie ma fakt, że małżowina uszna rozwija się do 6 roku życia. Po osiągnięciu 6-7 roku życia wiemy już na 100%, czy mamy do czynienia z odstającymi uszami u dziecka i zdecydować czy chcemy rozpocząć leczenie.

Kiedy zdecydować się na korektę uszu u dziecka?

Odstające uszy u niemowlaka

Jeśli nasze dziecko po ukończeniu 6 roku życia nie akceptuje swojego wyglądu, wyglądu swoich odstających uszu powinniśmy zgłosić się do chirurga plastycznego.
Nie wolno bagatelizować takiego stanu rzeczy.Nasza pociecha może bowiem wpaść we frustrację, unikać kontaktu z innymi dziećmi oraz mieć niskie poczucie własnej wartości, którego konsekwencje będą ciągnęły się przez całe życie.

 

Na stronie: https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-gdansk.html/ szczegółowo opisano przebieg zabiegu korekcji odstających uszu.

Chirurgiczna korekcja uszu u dziecka – najlepsze rozwiązanie na odstające uszy

W internecie można znaleźć wiele sposobów na korygowanie odstających uszu. Jedną z nich jest stosowanie przeróżnych opasek uciskowych czy przyklejanie uszu plastrami do głowy. Niestety nie są to metody rozwiązujące problem, a jedynie chwilowo ukrywające wadę dziecka. Jedynym skutecznym sposobem korygującym odstające uszy, jest zabieg operacyjny.

Szczegółowe informacje, dotyczące opisu zabiegu, przygotowania, zaleceń pooperacyjnych, znajdą Państwo tutaj

Dlaczego warto wykonać zabieg korekty uszu dziecka w Derm-Estetyka?

  • Nasi specjaliści wykonali setki zabiegów odstających uszu , a więc posiadają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.
  • Sami są rodzicami małych dzieci, mają podejście do nich, wiedzą jak z rozmawiać z dziećmi.
  • Dodatkowo na codzień wykonują korektę uszu u dzieci w Klinice Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Odstające uszy u dziecka
Zarezerwuj wizytę: 500 430 484

 Zapraszamy małych pacjentów z Gdańska, Gdyni, Sopotu a także pozostałych części Polski

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.