Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

ODSTAJĄCE USZY U DZIECKA

Odstające uszy przyczyny

Najczęstszą przyczyną odstających uszu jest brak wykształconej grobelki lub jej wykształcenie w niewielkim stopniu, czyli wypukłości, za którą małżowina zagina się w kierunku głowy.

Za taki stan rzeczy odpowiadają uwarunkowania genetyczne, czasami urazy lub też sposób ułożenia dziecka w łonie matki. Taka wada genetyczna klasyfikowana jest jako jednostka chorobowa. 

Niezależnie jednak od klasyfikacji i jednostki chorobowej, odstawanie uszu często powoduje problemy natury psychologicznej, a poczucie inności rodzi pojawieniem się u dziecka kompleksów. Dodatkowo, posiadanie nietypowych, odstających uszu może być powodem gorszego traktowania przez rówieśników.

Inne przyczyny odstających uszu

Uszy mogą odstawać od głowy w związku z nieprawidłowościami  budowy głównie chrzęstnego szkieletu ucha. 

Dodatkowo odstawanie uszu może powstać także na skutek zmian dotyczących kości czaszki. W tym wypadku zmiany obejmować mogą wyrostek sutkowaty kości skroniowej, który znajduje się w dolnej części kości skroniowej. W momencie jeśli wyrostek nadmiernie wystaje ponad powierzchnię czaszki, małżowina uszna przesuwa się do przodu, czego efektem jest odstawanie uszu.

Inne przyczyny odstawania uszu to wady anatomiczne, np. ucho filiżankowe – zwinięte, które spowodowane obecnością guzka Darwina, ucho Marchiavellego i satyra, ucho zwisające, nieprawidłowości płatka małżowiny usznej.

Odstające uszy u noworodka 

Taki stan rzeczy nie powinien być powodem do niepokoju. Najczęściej jest to efekt niewłaściwego ułożenia dziecka w łonie matki i po pewnym czasie odstające uszy ulegają prawidłowemu odkształceniu. Uszy u noworodka mogą odstawać tylko pozornie, co związane jest z faktem, iż tkanki budujące małżowinę uszną rozwijają się szybciej w porównaniu do samej głowy. Po osiągnięciu proporcji rozwoju, części ciała osiągają równowagę i często uszy już nie wydają się odstające.

Ogromne znaczenie ma fakt, że małżowina uszna rozwija się do 6 roku życia. Po osiągnięciu 6-7 roku życia wiemy już na 100%, czy mamy do czynienia z odstającymi uszami u dziecka i zdecydować czy chcemy rozpocząć leczenie.

Kiedy zdecydować się na korektę uszu u dziecka?

Jeśli nasze dziecko po ukończeniu 6 roku życia nie akceptuje swojego wyglądu, wyglądu swoich odstających uszu powinniśmy zgłosić się do chirurga plastycznego. Nie wolno bagatelizować takiego stanu rzeczy. Nasza pociecha może bowiem wpaść we frustrację, unikać kontaktu z innymi dziećmi oraz mieć niskie poczucie własnej wartości, którego konsekwencje będą ciągnęły się przez całe życie.

Chirurgiczna korekcja uszu u dziecka – najlepsze rozwiązanie na odstające uszy

W internecie można znaleźć wiele sposobów na korygowanie odstających uszu. Jedną z nich jest stosowanie przeróżnych opasek uciskowych czy przyklejanie uszu plastrami do głowy. Niestety nie są to metody rozwiązujące problem, a jedynie chwilowo ukrywające wadę dziecka. Jedynym skutecznym sposobem korygującym odstające uszy, jest zabieg operacyjny.

Szczegółowe informacje, dotyczące opisu zabiegu, przygotowania, zaleceń pooperacyjnych, znajdą Państwo tutaj

Dlaczego warto wykonać zabieg korekty uszu dziecka w Derm-Estetyka?

  • Nasi specjaliści wykonali setki zabiegów korekty uszu, a więc posiadają ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.
  • Sami są rodzicami małych dzieci, mają podejście do nich, wiedzą jak z rozmawiać z dziećmi.
  • Dodatkowo na codzień wykonują korektę uszu u dzieci w Klinice Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dr Alina Hedrych-Ozimina

A.Ozimina - Korekta uszu - operacja plastyczna

Doktor nauk medycznych oraz specjalista chirurgii plastycznej, ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. Jest wykładowcą Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Lekarskim i English Division oraz członkiem International Society of Aesthetic Plastic Surgery.

Posiada bogate doświadczenie, które zdobyła w pracy w Klinice Dermatologii Uniwersytetu w Kolonii, gdzie obroniła pracę doktorską na temat chorób naskórka. Od 2009 związana jest Kliniką Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w którym przeprowadzane są zabiegi naprawcze, korekcyjne jak i operacje estetyczne. W Klinice Derm-Estetyka korekta uszu jest zabiegiem, w którym się specjalizuje.

Dr Kajetan Kociszewski

IMG 05722 - Korekta uszu - operacja plastyczna

Na co dzień pracownik Kliniki Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jako specjalista chirurgii ogólnej, przeprowadzający takie zabiegi jak chirurgiczne leczenie nowotworów tkanek miękkich twarzy, głowy i ciała, operacje naprawcze w obrębie piersi, leczenie przewlekłych ran, zabiegi rekonstrukcyjne twarzoczaszki. W Klinice Derm-Estetyka specjalizuje się w takich zabiegach jak korekta uszu.

Po ukończeniu nauki na Wydziale Lekarskim w Akademii Medycznej w Gdańsku, zdobywał doświadczenie na Oddziale Chirurgii Plastycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu, Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku oraz Klinice Chirurgii Urazowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

UMÓW WIZYTĘ +48 500-430-484

gabinet@derm-estetyka.pl

 Zapraszamy małych pacjentów z Gdańska, Gdyni, Sopotu a także pozostałych części Polski

Powrót na górę