Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Unoszenie opadających policzków

Zabieg na opadające policzki zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którym zarysowują się zagłębienia pod kośćmi policzkowymi, policzki ulegają „obniżeniu”, skóra przestaje być jędrna i sprężysta. Pojawiają się tzw. chomiki na twarzy. Zazwyczaj pierwszy raz zwracamy na nie uwagę ok. 35-40 roku życia, zwłaszcza, gdy jesteśmy bardzo szczupli, ale nie zawsze wymagają one korekty. Każdy z nas w różnym wieku zauważa, że są policzki stają się wiotczejące i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu.

Pod skórą każdego z nas występuje tkanka podskórna oraz tzw. podściółka tłuszczowa, która nadaje efekt pełnych policzków. Zjawisko to najbardziej zaobserwujemy u małych dzieci. Okrągłe policzki nadają wiele uroku, dziewczęcości i młodości. Niestety wraz z wiekiem obserwujemy zanikanie podściółki tłuszczowej, twarz robi się bardziej pociągła, pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe, smutny i zmęczony wyraz twarzy. Skóra robi się „luźna”. Opadające policzki w młodym wieku to dosyć często obserwowany objaw.

Najskuteczniejsze zabiegi na chomiki

Chomiki na twarzy, na czym polega zabieg ich usuwania?

Zabieg polega na uzupełnieniu utraconej wraz z wiekiem objętości podściółki tłuszczowej. Do zabiegu używa się specjalnie dedykowanego tej okolicy kwasu hialuronowego, który ma właściwości unoszące tkanki, policzki.

Kwas hialuronowy przypomina żel, który wypełnia podskórne ubytki, retuszując niedoskonałości spowodowane procesem starzenia.  Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy potrzeba kilku nakłuć skóry i linijnego podania preparatu, tak by poszczególne depozyty tworzyły krzyżującą się sieć, która ma odtworzyć rusztowanie policzków i przywrócić im objętość.

Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego lub dwóch wkłuć za pomocą specjalnej elastycznej cieniutkiej kaniuli. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę, czy kaniulę, rezultaty zabiegu są takie same. Kaniula daje tylko większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji.

Najskuteczniejsze zabiegi na chomiki?

Nie ma bardziej skutecznych sposobów na przywrócenie objętości twarzy jak podanie w miejsce utraty podściółki  tłuszczowej, substancji wypełniającej.  Bezpośrednio po zabiegu zagłębienia policzków poniżej kości policzkowych spłycają się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy się w obrębie policzka. Następuje uniesienie i zwiększenie objętości „opadających” policzków . Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd.

Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy spłycenie zagłębienia, zmniejszenie zasinienia oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

Pacjenci bardzo często zadają pytanie o naturalny wygląd po zabiegu, obawiają się przerysowanych rysów twarzy. Media pokazują bowiem wielu celebrytów, którzy w nadmiarze poddali się zabiegom upiększającym. W Derm-Estetyka specjaliści rozpoczynają zabieg najczęściej od jednej ampułko-strzykawki, której objętość jest podawana zaawansowanymi technikami, dzięki którym efekty zabiegu są bardzo naturalne, a otoczenie pacjenta zauważa głównie rezultat wypoczętego i świeżego wyglądu twarzy.

Chomiki na twarzy – czy podanie kwasu hialuronowego jest bezpieczne?

Lekarz przeprowadzający zabieg bardzo szczegółowo przeprowadza wywiad z pacjentem celem ustalenia jego stanu zdrowia. Niektóre schodzenia niestety dyskwalifikują pacjentów z zabiegu modelowania policzków kwasem hialuronowym. Do tego typu schorzeń należą choroby autoimmunologiczne, m.in. bardzo popularna choroba Hashimoto. Pacjenci często zadają pytania, co takiego może się wydarzyć w przypadku podania kwasu hialuronowego u osoby z chorobą Hashimoto. Od braku efektu po pojawienie się tzw. ziarniniaków, podskórnych guzków, których usunięcie może być bardzo problematyczne, czasami wręcz niemożliwe.

Bardzo istotną kwestią jest podanie jednej ampułko-strzykawki wyłącznie jednej osobie, używania sterylnych jednorazowych kaniul oraz igieł. Dodatkowo, bardzo dogłębna znajomość anatomii pozwoli specjaliście uniknąć newralgicznych miejsc, gdzie podanie kwasu hialuronowego mogłoby być niebezpieczne dla zdrowia.

Bezpośrednio po zabiegu skóra w miejscu poddanym terapii może być zaczerwieniona, lekko wrażliwa przy ucisku. Wszystkie te dolegliwości stopniowo ustępują w ciągu kilku dni. Bardzo często pacjenci wychodzą z gabinetu bez jakichkolwiek śladów efektów niepożądanych, typu siniaczek czy mały krwiaczek w miejscu nakłucia kaniuli.

Przeciwskazaniami do zabiegu są: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu, szczególnie kwas hialuronowy, choroba autoimmunologiczna w wywiadzie, skłonność do tworzenia przerośniętych blizn, obecność na skórze ognisk zakażonych bakteriami, aktywna infekcja wirusem opryszczki, kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu?

W Derm-Estetyka stosujemy preparaty najwyższej jakości, renomowanych, światowych firm. Efekt zabiegu w dużej mierze uzależniony jest od jakości preparatu, stopnia gęstości, właściwości produktu oraz ilości miligramów kwasu hialuronowego w mililitrze. Nie każdy preparat kwasu hialuronowego nadaje się do unoszenia tkanek głębokich. Stosowane przez nas preparaty utrzymują pożądany efekt minimum 12 miesięcy, posiadamy również preparaty o stopniu utrzymywania się efektu do 16 i 24 miesięcy. O efekcie zabiegu decyduje również tryb życia i ogólna kondycja pacjenta. Palenie papierosów bardzo przyspiesza utratę uzyskanego efektu. Efektem przyśpieszającym rozkładanie użytego produktu jest częste korzystanie z sauny, opalanie się, korzystanie z solarium. 

Jak często należy zabieg powtarzać?

Zabieg w przypadku zastosowania preparatu z kwasem hialuronowym należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu, co 12 – 24 miesiące. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii.

Prewencyjne zabiegi odmładzające na twarz

Skutecznym sposobem utrzymującym skórę na twarzy, szyi czy dekolcie w dobrej kondycji są zabiegi prewencyjne. Do takich zabiegów należą Skinboostery oraz stosowanie stymulatorów tkankowych. Zabiegi te są świetnym rozwiązaniem gdy twoja skóra ulega wiotczeniu. Zapobiegają utracie gęstości skóry, niwelują efekt „luźnej” skóry. Warto w skórę inwestować znacznie wcześniej, zanim pojawią chomiki na twarzy.

Czasami niezbędne jest łączenie obu technik, zabiegów zagęszczających skórę twarzy – Skinbooster oraz zabiegów wolumetrycznych czyli uzupełniających objętość twarzy.

Wskazania do zabiegów Skinbooster

  • Wiotczejąca skóra twarzy, szyi, dekoltu, grzbietów rąk
  • Sucha, luźna skóra z drobnymi zmarszczkami

Efekt: zagęszczenie skóry, widoczna poprawa napięcia, nawilżenia, utrzymująca się do 9-12 miesięcy.

Więcej o samej procedurze Skinbooster przeczytasz w artykule : ODMŁADZANIE TWARZY – SKINBOOSTER O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU

Zabiegi odmładzające na twarz Gdynia, Gdańsk

Umów zabieg na opadające policzki

Gdynia ul. Batorego 7/35
Zadzwoń i umów się na wizytę
Tel: (+48)500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.