Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Opadanie powiek – usuwanie – metody

Plastyka powiek GdańskPlastyka powiek, czyli blefaroplastyka to niezmiennie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Pacjenci nazywają swój problem: opadaniem powieki. Jednym z najistotniejszych efektów tego rodzaju zabiegów jest znaczące odmłodzenie twarzy oraz nadanie jej wypoczętego i świeżego wyglądu. Jest to jednak zabieg z zakresu chirurgii, który wiąże się z pewnego rodzaju ingerencją w nasze ciało, dlatego wiele osób w obawie przed bólem i ryzykiem komplikacji pozabiegowych rezygnuje z poprawy swojego wyglądu. Czasami opadanie powieki poza zwiotczałą skórą może dotyczyć uszkodzenia lub rozciągnięcia mięśnia dźwigacza. Mamy do czynienie wówczas z ptozą.

Dlaczego decydujemy się na zabiegi z zakresu korekcji powiek?

Wygląd naszych powiek i okolicy oczu potrafi determinować wygląd całej naszej twarzy. Jeśli skóra powiek opada oczy robią się zdecydowanie mniejsze, spojrzenie przygasa, a cała twarz wydaje się starsza niż w rzeczywistości i smutniejsza. Opadające powieki sprawiają, że osoba, która zmaga się z tym defektem wygląda na wiecznie zmartwioną, co może wpływać na jej odbiór przez innych. 

Nie należy również ukrywać, że nasz wygląd często determinuje nasze samopoczucie, przez co wyglądając staro będziemy się po prostu czuć staro. Niektórzy decydują się pogodzić z tym stanem rzeczy, a inni nie zamierzają zaakceptować zmian, jakie zaszły na ich twarzach i szukają sposobu na zmianę swojego wyglądu. Większość z tych osób jest przekonana, że jedynym rozwiązaniem problemu opadania powiek jest blefaroplastyka. Jest to, co prawda jedna z najpopularniejszych metod wykorzystywana zarówno przez gwiazdy telewizji i kina, jak i przez zwykłych śmiertelników, jednak przez wielu uważana za niepotrzebny zabieg chirurgiczny, który może wiązać się z pewnego rodzaju komplikacjami. Jest to obawa całkowicie nieuzasadniona, bowiem blefaroplastyka jest nie tylko niezwykle popularna, ale i bardzo bezpieczna. Metody alternatywne, np. z użyciem plazmy niestety nie dają efektu usunięcia nadmiaru zwiotczałej skóry.

Odmłodzenie spojrzenia dzięki plastyce powiek

Korekta powiek nie jest rozległym zabiegiem. Co więcej, przez większość specjalistów z dziedziny chirurgii plastycznej jest ona uważana za jeden z prostszych i mniej inwazyjnych procedur, która może przynieść oszałamiające efekty. Blepharoplastyka w odróżnieniu od poważnych operacji, takich jak chociażby abdominoplastyka lub powiększenie piersi implantami nie wymaga stosowania znieczulenia ogólnego. Cała procedura jest dosyć krótka i przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, co oznacza, że pacjent jest w jej trakcie całkowicie świadomy, jednak nie odczuwa żadnego bólu. Korekta opadających powiek trwa około godziny, a po jej zakończeniu nie ma konieczności hospitalizacji pacjenta, więc może ona wrócić do swojego domu na czas rekonwalescencji.

Blefaroplastyka – na czym polega zabieg?

Zabieg chirurgicznej plastyki powiek górnych polega na usunięciu nadmiaru skóry, która zwisa z powieki pogarszając nasz wygląd i zmniejszając pole widzenia. Procedura może być również połączona ze skróceniem rozciągniętego mięśnia oraz usunięciem przepuklin tłuszczu zagałkowego, co jeszcze bardziej otwiera spojrzenie i odmładza twarz. Efektem zabiegu jest odzyskanie odpowiedniego napięcia i elastyczności skóry powiek. Więcej o samym zabiegu, przygotowaniu, rekonwalescencji przeczytasz w artykule https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/

Spojrzenie staje się zdecydowanie bardziej ożywione, a cała twarz młodsza, bardziej promienna i świeża. Istotnym jest również fakt, że blizny po takich zabiegach umieszcza się w naturalnych załamaniach powiek, dzięki czemu są one praktycznie niewidoczne.

Korekta powiek Gdańsk – Gdynia – zarezerwuj wizytę +48 500 430 484

doktor Popaszkiewiczdr Dorota Popaszkiewicz

Jest specjalistką okulistyki oraz okuloplastykiem. Swoją edukację medyczną rozpoczęła od ukończenia Wydziału Lekarskiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując m.innymi na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie, gdzie przeprowadzane są zabiegi na aparacie ochronnym oka. Dr Dorota Popaszkiewicz chcąc doskonalić swoje umiejętności dąży do poszerzania wiedzy poprzez uczestnictwo w licznych kursach i konferencjach, organizowanych przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne. Jest ceniona  za indywidualne podejście do pacjentów, a także  dokładność i precyzję przeprowadzanych zabiegów.

Dr Jurska Jaśkodr Anna Jurska-Jaśko

Doktor Anna Jurska-Jaśko jest doktorem nauk medycznych oraz specjalistą okulistyki – okuloplastykiem. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Gdańsku na Wydziale Lekarskim (dawniej Akademia Medyczna w Gdańsku). Doświadczenie zawodowe obejmujące umiejętności z zakresie chirurgii powiek pogłębiała w wielu placówkach medycznych w Polsce, m.in. Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, w Gdańskim Szpitalu Świętego Wojciecha na oddziale Okulistycznym oraz wielu trójmiejskich poradniach okulistycznych. Na codzień poza zabiegami plastyki powiek, wykonuje zabiegi z zakresu laseroterapii siatkówki, leczenie zaćmy czy iniekcje doszklistkowe.

W 2007 roku została wyróżniona Nagrodą Naukową Zespołową I-go Stopnia Rektora Akademii Medycznej w Gdańsku.  Pracę doktorską obroniła z wyróżnieniem oraz nagrodą zespołową pierwszego stopnia w Zakładzie Patofizjologii Akademii Medycznej w Gdańsku.

Dr Sokołowska gdyniadr Ewa Sokołowska

Doktor Ewa Sokołowska jest specjalistą okulistyki, okuloplastykiem specjalizującym się w mikrochirurgii okolicy powiek.
Ewa Sokołowska na codzień związana jest z Gdańskim Szpitalem Świętego Wojciecha na oddziale Okulistycznym, gdzie przeprowadza zabiegi związane z chirurgią korekty powiek, spojówki, zaćmy, jaskry, iniekcje doszklistkowe.

Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Gdańsku na Wydziale Lekarskim. Swoje doświadczenie zdobywała w wielu polskich i zagranicznych placówkach medycznych, należą do nich Wrocławska i Poznańska Klinika Okulistyki. Temat chirurgii powiek zgłębiała również we włoskiej Clinicą Oculistica Ospedale San Martino Genova.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.