Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

OPASKA PO OPERACJI ODSTAJACYCH USZU

Opaska po operacji odstających uszu – ile czasu należy ją nosić?

Odstające uszy powodują kompleksy w każdym wieku. Korekta tej wady za pomocą krótkiego zabiegu nazywanego korektą uszu, trwale usuwa problem. Jednak podobnie, jak w przypadku innych operacji i tutaj mogą pojawić się komplikacje, do których można zaliczyć powrót ucha do jego pierwotnego kształtu. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Niepożądanych efektów można jednak skutecznie unikać. W tym celu pacjent  powinien nosić opaskę osłaniającą uszy. Powinna być wykonana z elastycznego materiału i ma zapobiegać cofaniu się efektów operacji. Pełni również funkcję ochronną, nie dopuszczając m.in. do urazów uszu podczas snu.

Taką opaskę należy nosić przez około miesiąc. O tym, jak długo i przez ile godzin w ciągu dnia pacjent ma jej używać, decyduje lekarz. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania, czas ten może być inny u różnych osób. Zazwyczaj przez pierwsze cztery tygodnie zaleca się zakładać opaskę na cały dzień i noc. Następnie jeżeli lekarz wyrazi zgodę, trzeba będzie ją nosić jedynie w nocy.

Czy opaskę po zabiegu korekty uszu można zdejmować w ciągu dnia?

W okresie miesiąca od zabiegu opaskę należy nosić cały czas w dzień oraz w nocy. Oczywiście można ją zdejmować do kąpieli czy mycia włosów, pamiętając o ochronie małżowin przed urazami. 

Jednak nie należy zdejmować jej w ciągu dnia bez konkretnego powodu, łatwo bowiem zapomnieć w trakcie zabawy z dziećmi czy wykonywania prac domowych o tym, aby nie naderwać operowanych uszu. Okres newralgiczny dla prawidłowego zrostu i pojawienia się blizny, który utrzyma uszy w ich oczekiwanej pozycji może wynieść do 6 miesięcy.

Gdzie można kupić opaskę po operacji odstających uszu?

Opaskę, którą pacjenci noszą po zabiegu korekty uszu, można kupić w sklepach sportowych, z dzianinami, w sklepach z galanterią. Nie jest to żadna specjalistyczna opaska. Jej funkcją jest bowiem ochrona operowanych uszu, a także komfort pacjenta przez około miesiąc czasu od zabiegu. Opaska nie powinna być przede wszystkim zbyt ciasna ponieważ może powodować otarcia, a także zbyt luźna, grozi to zsuwaniem się opaski w trakcie snu. Jeśli opaska będzie za wąska, nie będzie dostatecznie osłaniała małżowiny.

Sprawdź inne zalecenia pozabiegowe na stronie: https://derm-estetyka.pl/korekta-uszu-gdansk.html/

Zadzwoń i umów się na zabieg korekty uszu !

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.