Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Plastyka brzucha

Zwiotczała skóra brzucha - zabieg Gdynia, Gdańsk, Sopot

Na czym polega plastyka brzucha?

Plastyka brzucha polega na operacyjnym usunięciu fałdu skórno-tłuszczowego w jego dolnej i środkowej części, a także plastyce mięśni brzucha, podkreślając w ten sposób talię. Zabieg nazywany jest abdominoplastyką. Abdominoplastyka jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym i trwa około 3-5 godzin. Pacjent spędza w klinice około 1-2 dni.
W niektórych przypadkach wystarczającym zabiegiem jest miniabdominoplastyka, czyli korekcja tylko dolnej części brzucha  poniżej pępka.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg plastyki brzucha?

Zabieg najczęściej wykonują kobiety po ciąży, zwłaszcza w sytuacji, gdy ich powłoki brzuszne uległy znacznemu rozciągnięciu. Dodatkowo wraz z wiekiem następuje utrata elastyczności skóry, a gromadząca się w tej okolicy tkanka tłuszczowa przyczynia się do opadania tkanek.
Do zabiegu kwalifikują się również pacjenci, u których w wyniku znacznej utraty masy ciała nastąpiło rozciągnięcie fałdów skórnych okolic brzucha.

Jakie przebiega proces rekonwalescencji po zabiegu operacji plastycznej brzucha?

Bezpośrednio po zabiegu pojawia się bolesność operowanej okolicy, obrzęk, poczucie zdrętwienia, które ustępuje w ciągu kilku następnych miesięcy. Ból brzucha utrzymuje się do siedmiu dni, w tym okresie pacjent przyjmuje doustne środki przeciwbólowe.
Po zabiegu zakładany jest specjalny, elastyczny pas, który powinien być noszony od czterech do sześciu tygodni. Noszenie pasa pomaga zmniejszyć obrzęk oraz przyczynia się do lepszego komfortu pacjenta po operacji. W siódmej-dziesiątej dobie zdejmowane są szwy oraz dreny, które umieszczane są po obu stronach rany oraz pępka. Dreny mają za zadanie odsączyć nadmiar płynów ustrojowych i krwi.
W okresie 4-6 tygodni powinno nastąpić ograniczenie aktywności fizycznej, w ciągu sześciu miesięcy od zabiegu należy unikać opalania. Pacjent najczęściej powraca do swoich codziennych obowiązków po dwóch tygodniach od operacji. Końcowy efekt zabiegu ocenia się po 6-12 miesiącach od przeprowadzonej operacji.

Jakie są zagrożenia związane z zabiegiem abdominoplastyki?

Operacje plastyczne brzucha, jak każdy zabieg niosą za sobą ryzyko, wszelkie zagrożenia omawiane są z pacjentem przed zabiegiem.

Do objawów niepożądanych, które mogą pojawić się po tego typu zabiegach należą: krwiaki, długotrwały obrzęk, infekcje pooperacyjne, przerośnięte blizny, które należy usunąć.

Jak przygotować się do zabiegu abdominoplastyki?

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania krwi: morfologia, grupa krwi,  INR, APTT, poziom cukru, TSH, Anty-HCV, Anty-HBS, EKG, rentgen klatki piersiowej, kreatynina, mocznik, elektrolity.
Miesiąc przed zabiegiem należy ograniczyć lub rzucić palenie papierosów, dwa tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać Aspiryny ani jej pochodnych.

Brzuch kobiety po ciąży – Abdominoplastyka po ciąży

Plastyka brzucha Gdańsk - Derm Estetyka

W ciele kobiety oraz w jej życiu podczas ciąży i w pierwszych miesiącach po niej zachodzi wiele zmian. Dochodzą obowiązki związane z opieką nad nowo narodzonym dzieckiem, a brzuch zaczyna się zmniejszać. Niektórym kobietą udaje się wrócić do figury z przed ciąży. Jednak u wielu pań zostają rozciągnięte mięśnie proste i nadmiar skóry. Często prowadzi to do obniżenia samooceny oraz złego samopoczucia.

Na szczęście, dzięki chirurgii plastycznej, możliwe jest pozbycie się tego kompleksu. Abdominoplastyka jest dużym zabiegiem, dlatego warto przeanalizować ryzyko i korzyści z nim związane.

Plastyka brzucha po ciąży

Zabieg jest polecany kobietom, które po ciąży zmagają się z nadmiarem skóry na brzuchu. W trakcie operacji lekarz usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry, a następnie modeluje mięśnie proste brzucha, które uległy rozciągnięciu. Operacja może odbyć się najwcześniej 6 miesięcy po zakończeniu karmienia piersią oraz po ustabilizowaniu masy ciała. Za stabilizację masy ciała możemy uznać okres utrzymania stałej wagi przez minimum sześć miesięcy.

Podczas tej operacji możemy wykonać również liposukcję, aby uzyskać jak najlepszy wygląd brzucha i usunąć jak największą ilość komórek tłuszczowych. Mięśnie proste brzucha zostają modelowane, co podkreśla talię i daje efekt ,,sportowego” brzucha.

Należy pamiętać, że plastyka brzucha nie zastępuje regularnej aktywności fizycznej i zdrowej diety, lecz może być ich wartościowym uzupełnieniem. Podczas zabiegu można usunąć tkankę tłuszczową z tych okolic, z których trudno jest się pozbyć metodami naturalnymi. Można powiedzieć, że ten zabieg powinniśmy traktować jako końcowy etap powrotu do formy sprzed ciąży, czyli usunięciu nadmiaru skóry pozostałej po odchudzaniu aktywnością i dietą.

Kresa biała a plastyka brzucha

Kresa biała, zwana inaczej Linea alba, jest to tkanka łączna, zbudowana z włókien kolagenowych, leżąca pośrodkowo pomiędzy mięśniem prostym brzucha. Biegnie od wyrostka mieczykowego aż do spojenia łonowego, natomiast jej długość zależna jest od budowy anatomicznej oraz wysokości ciała.

Zadaniem kresy białej jest łączenie elementów mięśni prostych brzucha. Dodatkowo odchodzą od niej więzadła: procowate prącia i wieszadłowe łechtaczki/prącia.

Kresa biała ulega osłabieniu przez różne schorzenia metaboliczne, zwiększenie ciśnienia na powieź oraz ciśnienia w jamie brzusznej. Powodem rozejścia się mięśni prostych brzucha w bok może być również ciąża, następstwem tego jest poszerzenie się kresy białej, zaburzenie funkcjonalne i osłabienie.  Nadmierne wydzielanie hormonu, relaksyny odpowiada za zmiękczenie struktury tkanki łącznej.

Rozejście kresy białej

Rozejście kresy białej może wystąpić jako efekt po ciąży. Mięśnie w przedniej ścianie brzucha są znacznie osłabione i tracą elastyczność w danych strukturach. Przykładowo kobiety, które mają wysportowane silne i twarde mięśnie brzucha – tracą na ich elastyczności. Rozejście mięśnia prostego nie tylko pogarsza wygląd, ale także ingeruje w strefę funkcjonalną np. utrzymywanie moczu, stolca, zginanie kręgosłupa, podczas kasztu, postawę ciała, czy funkcje oddychania.

Badania dowodzą, iż około 60% przypadków zmaga się z tym problemem. Osłabione mięśnie nie pomagają w zachowaniu centralnej stabilizacji, dlatego następnym problemem po rozejściu mięśnia prostego brzucha jest ból odcinka lędźwiowo- krzyżowego kręgosłupa. W konsekwencji prowadzi to do zaburzeń typu : hiper lordoza czy nieprawidłowe ustawienie miednicy.

Zbigniew Łobodziński chirurg ogólny Gdynia Derm-Estetyka

Dr n. med. Zbigniew Łobodziński

Dr n. med. Zbigniew Łobodziński, ukończył wydział lekarski na Akademii Medycznej w Gdańsku. Jako doświadczony specjalista II stopnia z chirurgii ogólnej, jest związany ze Szpitalem św. Wincentego a Paulo w Gdyni, pracując na oddziale chirurgicznym. W jego praktyce medycznej szczególne miejsce zajmują operacje z zakresu chirurgii skóry i tkanki podskórnej, w tym przeszczepy skóry oraz zabiegi plastyki płatowej.

Dr Łobodziński posiada bogate doświadczenie, zdobyte m.in. podczas pełnienia funkcji ordynatora oddziału chirurgicznego w Szpitalu Miejskim w Gdyni. Jego specjalnością są przede wszystkim zabiegi plastyki brzucha, które wykonuje z wyjątkową precyzją. Oprócz tego, zajmuje się chirurgicznym leczeniem ginekomastii, usuwaniem przepuklin pachwinowych i pępkowych, a także chirurgią zmian skórnych, fałdów anodermalnych i żylaków kończyn dolnych.

Doktor Łobodziński systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach, jak również w zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego.

Jaka jest cena plastyki brzucha?

Cena zabiegu zależy od indywidualnej przypadłości pacjenta. Zabieg plastyki brzucha w znieczuleniu ogólnym w naszej klinice można wykonać od 11.800zł.

Plastyka brzucha Gdańsk / Gdynia
Umów wizytę z doświadczonym specjalistą

Tel. +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.