Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Operacja plastyczna brzucha – Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

PLASTYKA BRZUCHA

Zwiotczała skóra brzucha - zabieg Gdynia, Gdańsk, Sopot

Na czym polega operacja plastyczna brzucha?

Plastyka brzucha polega na operacyjnym usunięciu fałdu skórno-tłuszczowego w jego dolnej i środkowej części, a także plastyce mięśni brzucha, podkreślając w ten sposób talię. Zabieg nazywany jest abdominoplastyką. Abdominoplastyka jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym i trwa około 3-5 godzin. Pacjent spędza w klinice około 2-3 dni.
W niektórych przypadkach wystarczającym zabiegiem jest miniabdominoplastyka, czyli korekcja tylko dolnej części brzucha  poniżej pępka.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg korekty brzucha?

Z leczenia najczęściej korzystają kobiety, wykonują plastykę brzucha po ciąży, zwłaszcza w sytuacji gdy ich powłoki brzuszne uległy znacznemu rozciągnięciu. Dodatkowo wraz z wiekiem następuje utrata elastyczności skóry, a gromadząca się w tej okolicy tkanka tłuszczowa przyczynia się do opadania tkanek.
Do zabiegu kwalifikują się również pacjenci, u których w wyniku znacznej utraty masy ciała nastąpiło rozciągnięcie fałdów skórnych okolic brzucha.

Jakie przebiega proces rekonwalescencji po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu pojawia się bolesność operowanej okolicy, obrzęk, poczucie zdrętwienia, które ustępuje w ciągu kilku następnych miesięcy. Ból brzucha utrzymuje się do siedmiu dni, w tym okresie pacjent przyjmuje doustne środki przeciwbólowe.
Po zabiegu zakładany jest specjalny, elastyczny pas, który powinien być noszony od czterech do sześciu tygodni. Noszenie pasa pomaga zmniejszyć obrzęk oraz przyczynia się do lepszego komfortu pacjenta po operacji. W siódmej-dziesiątej dobie zdejmowane są szwy oraz dreny, które umieszczane są po obu stronach rany oraz pępka. Dreny mają za zadanie odsączyć nadmiar płynów ustrojowych i krwi.
W okresie 4-6 tygodni powinno nastąpić ograniczenie aktywności fizycznej, w ciągu sześciu miesięcy od zabiegu należy unikać opalania. Pacjent najczęściej powraca do swoich codziennych obowiązków po dwóch tygodniach od operacji. Końcowy efekt zabiegu ocenia się po 6-12 miesiącach od przeprowadzonej operacji.

Jakie są zagrożenia związane z zabiegiem usuwania nadmiaru skóry z brzucha?

Operacje plastyczne brzucha, jak każdy zabieg niosą za sobą ryzyko, wszelkie zagrożenia omawiane są z pacjentem przed zabiegiem.

Do objawów niepożądanych, które mogą pojawić się po tego typu zabiegach należą: krwiaki, długotrwały obrzęk, infekcje pooperacyjne, przerośnięte blizny, które należy usunąć.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania krwi: morfologia, grupa krwi,  INR, APTT, poziom cukru, TSH, Anty-HCV, Anty-HBS, EKG, rentgen klatki piersiowej, kreatynina, mocznik, elektrolity.
Miesiąc przed zabiegiem należy ograniczyć lub rzucić palenie papierosów, dwa tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać Aspiryny ani jej pochodnych.

Jaka jest cena plastyki brzucha?

Plastyka brzucha w znieczuleniu ogólnym –od 8100zł

Powrót na górę