Osocza bogatopłytkowe PRP – na czym polega zabieg?
Zabieg z własnej krwi – tak nazywają go pacjenci, jest to zabieg polegający na pobraniu niewielkiej ilości krwi żylnej pacjenta, odwirowaniu w specjalnej wirówce i podaniu w formie mezoterapii na skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, czy też skórę owłosioną.
Osocze jest płynem, w którym zawieszone są komórki krwi. Złożone jest aż w 90% z wody, a pozostałe 10% to przede wszystkim białka i ogromna ilość czynników aktywujących krzepnięcie krwi. 1 mikrolitr osocza może zawierać aż 400 tysięcy płytek krwi. By uzyskać bardziej skoncentrowane osocze, dokonuje się wirowania krwi, dzięki czemu otrzymujemy osocze bogatopłytkowe, które zawiera od kilku do kilkunastu razy więcej płytek krwi.
Osocze bogatopłytkowe czy kwas hialuronowy?
Osocze bogatopłytkowe zawiera komórki i czynniki wzrostu z Twojej własnej krwi, dzięki którym możesz stworzyć swój indywidualny „eliksir młodości”. Terapia osoczem pobudza komórki naszej skóry do produkcji kolagenu typu III, charakterystycznego dla bardzo młodej skóry, jest absolutnie naturalna i biokompatybilna z Twoim ciałem, bez ryzyka nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych. Na efekty należy poczekać kilka miesięcy.
Do najważniejszych czynników wzrostu dla regeneracji skóry twarzy aktywowanych w osoczu bogatopłytkowym należą:
-EFG – stymuluje proliferencję i różnicowanie keratynocytów, które tworzą największą grupę komórek w naskórku.
-VEGF – pobudza procesy angiogenezy (tworzenia naczyń krwionośnych) i aktywuje mikrokrążenie.
-PDGF – odpowiedzialny za różnicowanie komórek macierzystych, pobudza syntezę macierzy międzykomórkowej.
-TGF – pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu.
-Witaminy, oligoelementy, oligopeptydy, enzymy oksydacyjne – m.in., ochrona przed wolnymi rodnikami.
Od jak dawna jest stosowane są zabiegi z osoczem bogatopłytkowym?
Technologia oparta na osoczu stosowana jest z ogromnymi sukcesami od ponad dziesięciu lat w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Zaobserwowano jej pomocne działanie w gojeniu ran, tkanek, odbudowie tkanki kostnej. W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe używane jest od 2003 roku, prekursorami były: Włochy, Francja, Wielka Brytania.
Osocze bogatopłytkowe PRP efekty?
Po zabiegach z osoczem bogatopłytkowym osiągamy efekty regeneracji i rewitalizacji skóry. Zabiegi poprawiają gęstość i napięcie skóry, odżywiają ją i regenerują, poprawiają jej koloryt. Osocze PRP nie nadaje się do usuwania chomików twarzy czy wypełniania bruzd.
Dla kogo przeznaczony jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym?
Dla każdej osoby, która potrzebuje rewitalizacji i odnowy skóry, dla osób z alergiami na kwas hialuronowy oraz przeciwwskazaniami do zabiegu z zastosowaniem wypełniaczy. Podstawowe wskazania, to poprawa wyglądu takich miejsc, jak: policzki, fałdy nosowo-wargowe, okolice oczu, powieki, usta, podbródek, czoło, wypełnianie blizn po trądziku, dłonie, łysienie
Osocze bogatopłytkowe PRP – przeciwwskazania do zabiegu?
Choroby krwi, choroby nowotworowe, leczenie preparatami rozrzedzającymi krew, ciąża, okres karmienia piersią, stany zapalne i infekcje
Ile należy wykonać zabiegów?
W formie mezoterapii (4-5 zabiegów co 4 tygodnie)
Zabieg z osoczem bogatopłytkowym PRP cena?
Cena zabiegu twarzy, szyi, dekoltu, dłoni – czytaj w cenniku.