Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów oraz skóry głowy sposoby?

Pielęgnacja włosów zabiegi -Gabinet Gdynia, Gdańsk, Sopot

Podstawą właściwej pielęgnacji jest stosowanie odpowiednich produktów, które będą dopasowane do typu oraz stanu włosów, pamiętając o tym, że włosy starsze są z reguły bardziej zniszczone. Z włosami zdrowymi, bez problemów (suchości oraz łojotoku), które nie były poddawane ondulacji, nie sprawiają kłopotu podczas czesania i stylizacji, postępuje się inaczej niż z włosami noszącymi znamiona „żużycia”.

Właściwa pielęgnacja ma na celu utrzymanie dobrego stanu włosów przez zapewnienie właściwej ochrony przed niekorzystnymi czynnikami i „starzeniem się” włosów, a także minimalizowanie skutków powstałych uszkodzeń.

Zniszczone włosy – kiedy najczęściej dochodzi do uszkodzenia włosów?

Uszkodzenia włosów możemy podzielić na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne oraz fizyczne. Do uszkodzeń mechanicznych należą: niewłaściwie stosowane grzebienie, suszarki, prostownice, ozdoby do włosów, gumki. Szczególnie szkodliwe jest szarpanie podczas rozczesywania mokrych i splątanych włosów, używanie metalowych grzebieni oraz prostownic.

Uszkodzenia chemiczne następują w skutek nieumiejętnego stosowania farb do włosów, produktów do stylizacji albo są efektem trwałej ondulacji.

Farba do włosów narusza integralność osłonki włosa i dociera do kory włosa. Zasadowy odczyn farby powoduje uniesienie łusek osłonki  w celu zwiększenia przepuszczalności. Jeżeli łuska włosa nie zostanie zamknięta, może dojść do jej uszkodzenia. Powtarzanie rozjaśniania włosów powoduje, że łuski włosa pozostają trwale uniesione, pozwalając na utratę wody i przesuszenie włosów. Niszczenie mostów dwusiarczkowych w keratynie włosa przez substancje rozjaśniające jest przyczyna nadmiernej łamliwości. Dlatego bardzo ważnym zadaniem szamponów i preparatów pielęgnacyjnych jest zamykanie uniesionych łusek osłonki włosa.

Uszkodzenia fizyczne wywoływane są przez promieniowanie ultrafioletowe, wysoką temperaturę, sól morską. Promieniowanie UV, sól morska uszkadza osłonkę i korę włosa. Obecność wody w połączeniu z promieniowaniem UV powoduje jeszcze większe uszkodzenie włosa.

Czy to prawda, że włosy starzeją się?


Możemy na dwa sposoby zinterpretować wiek włosa: wiek biologiczny oraz wiek kosmetyczny. Włosy wraz wiekiem, tak jak skóra rosną wolniej, ulegają procesowi starzenia, stają się suche. Niezależnie od wieku biologicznego człowieka, wiek włosa można ocenić po wyglądzie. Im dłuższe włosy tym są starsze, poddawane uszkadzającemu działaniu czynników zewnętrznych.

Pielęgnacja włosów – zabiegi

Udając się na wizytę do trychologa, możemy skorzystać z wielu zabiegów odżywiających, regenerujących słabe, wypadające włosy, do których należy bez wątpienia mezoterapia skóry owłosionej koktajlami odżywczymi czy osoczem PRP.

Chcesz omówić pielęgnację z naszym specjalistą Trychologiem?

Trycholog Gdynia – zarezerwuj wizytę: tel. +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.