• Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

  Gabinet medycyny estetycznej Gdańsk, Gdynia

 • Botox Gdańsk, Gdynia

  Botox Gdańsk, Gdynia

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna, Chirurgia plastyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

PIGMENTACJA MEDYCZNA

Co to jest pigmentacja medyczna?

Pigmentacja medyczna to dział makijażu permanentnego zajmującego się uzupełnianiem odbarwień, ubytków naturalnego kolorytu skóry, tuszowaniem blizn, utraty owłosienia i innych defektów skóry.

Pigmentacja medyczna i rekonstrukcja brodawki sutkowej

Jest to zabieg polegający na odtworzeniu koloru i kształtu otoczki brodawki sutkowej u pacjentek , które przeszły zabieg rekonstrukcji piersi lub ich brodawki sutkowe są jasne i bardzo mało widoczne. Odpowiednie techniki pigmentacji oraz barwniki pozwalają odtworzyć brodawkę, która do złudzenia przypomina naturalną.

Pigmentacja otoczki brodawki obejmuje dwie metody:

 • Makijaż permanentny otoczki brodawki metodą standardową, gdzie otoczka jest w jednym kolorze, pigment wprowadzany jest równomiernie. Obejmuje makijaż permanentny otoczki sutka oraz jego brodawki. Stosowany w przypadku, gdy pacjentka posiada własną lub wyłonioną brodawkę. Kolor pigmentu po zabiegu jest dużo ciemniejszy niż ostatecznie po jego wyłuszczeniu, tzn. po miesiącu.

 Cena zabiegu: 500zł otoczka brodawki metoda tradycyjną

 • Makijaż permanentny otoczki brodawki metodą 3D, gdzie otoczka brodawki oraz sama brodawka są pigmentowane specjalną techniką, techniką cieniowana. Dzięki tej metodzie można odtworzyć bardzo naturalną otoczkę oraz brodawkę. Technika nadaje się dla pacjentek, które nie posiadają wyłonionej brodawki ponieważ dzięki metodzie 3D można ją zrekonstruować. Jest polecana również pacjentkom z własnymi zrekonstruowanymi brodawkami, którym zależy na bardzo naturalnych metodach. Kolor otoczki sutka tuż po zabiegu jest zdecydowanie ciemniejszy niż po jego ostatecznym wyłuszczeniu , tzn. 4-6 tygodniach.

Cena zabiegu: 750zł otoczka brodawki metoda 3D

Pigmentacja skóry owłosionej

Mikropigmentacja skóry owłosionej to zabieg estetyczny polegający na wprowadzeniu w naskórek naturalnych barwników, wizualnie odtwarzających brakujące włoski. Kolor pigmentu dobierany jest do naturalnego owłosienia pacjenta, jego cery oraz karnacji.

Kiedy wykonuje się zabiegi pigmentacji medycznej skóry owłosionej:

 • Łysienie plackowate oraz androgenowe
 • Przerzedzenie włosów
 • Blizny na skórze powstałe na skutek urazów mechanicznych
 • Przerwane łuki brwiowe

Cena zabiegu: uzależniona jest od obszaru poddanego zabiegowi, 700zł-2500zł.

Pigmentacja medyczna blizn na skórze

Dzięki zabiegowi pigmentacji medycznej można ukryć wszelkie blizny na ciele. Dotyczy to blizn pooperacyjnych: po zabiegach powiększania piersi, operacji tarczycy, mastektomii, liftingu, cesarskim cięciu oraz blizny po urazach skóry.

Cena zabiegu: od 350zł.

Pigmentacja ust po rozszczepie wargi

Zabieg polega na zatuszowaniu pionowej blizny dzielącej usta oraz odtworzeniu czerwieni wargowej. Po zabiegu blizna staje się praktycznie niewidoczna a usta odzyskują naturalny kształt.

Cena zabiegu: blizna+usta(kontur z wypełnieniem)1600zł. Blizna od 350zł.

Zdjęcie wykonane jest tuz po zabiegu. Właściwy kolor jest naturalny, zbliżony do prawdziwego koloru czerwieni wargowej.

Jak długo trwa zabieg? Czy jest bezpieczny?

Zabieg trwa 1-3h w zależności od ilości obszaru poddanego mikropigmentacji. Zastosowane pigmenty, pochodzenia roślinnego i mineralnego zapewniają bezpieczeństwo, są neutralne dla organizmu ludzkiego, przez co reakcje alergiczne są praktycznie wyeliminowane.

Jak będę wyglądać po zabiegu?

W trakcie/po zabiegu skóra staje się zaczerwieniona oraz obrzęknięta, co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Objawy znikają w ciągu kilku dni. Tuż po zabiegu miejsce poddane pigmentacji wydaje się być mocniejsze i przerysowane. Jednak barwnik znika i wyłuszcza się do 60% po pierwszym zabiegu a kolor okolicy poddanej pigmentacji nabiera bardzo naturalnego wyglądu.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Pielęgnacja skóry po zabiegu wymaga troski i starania. Okolica poddana pigmentacji powinna być smarowana specjalna maścią. Strupków pozabiegowych nie należy odrywać, ani w żaden sposób w nie ingerować. Przez kilka dni po zabiegu, powinno unikać się sauny oraz basenu. Opalanie się jest niewskazane przez 6 tygodni po nałożeniu makijażu.

Jak długo utrzymuje się efekt pozabiegowy?

Trwałość zabiegu zależy zarówno od barwników wykorzystanych do jego wykonania, jak i indywidualnych cech kobiety. Najczęściej jego efekt utrzymuje się prze ok. 1-3 lata, po tym czasie zalecane jest jego poprawienie, w celu zwiększenia intensywności barwników. Aby wydłużyć trwałość pigmentacji, należy unikać częstego opalania. Promienie słoneczne mają bowiem właściwości rozjaśniające pigment.

Jakie są przeciwskazania do pigmentacji medycznej?

Ciąża, hemofilia, leki rozrzedzające krew, leki sterydowe, leki przeciwzakrzepowe i inne immunosupresyjne; alergie (zwłaszcza na barwniki, farby do włosów, znieczulenia); alergie podczas leczenia (np. na znieczulenia u dentysty); zaawansowana cukrzyca; trądzik ropowiczy; nowotwory skóry; skłonność do powstawania keloidów i kolagenozy; świeże blizny; łuszczyca; stosowanie Roacutane lub innych pochodnych retinolu.

0
0
0
s2sdefault