Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

PIGMENTACJA MEDYCZNA

Co to jest pigmentacja medyczna?

Pigmentacja medyczna to dział makijażu permanentnego zajmującego się uzupełnianiem odbarwień, ubytków naturalnego kolorytu skóry, tuszowaniem blizn, utraty owłosienia i innych defektów skóry.

Pigmentacja medyczna i rekonstrukcja brodawki sutkowej

Jest to zabieg polegający na odtworzeniu koloru i kształtu otoczki brodawki sutkowej u pacjentek , które przeszły zabieg rekonstrukcji piersi lub ich brodawki sutkowe są jasne i bardzo mało widoczne. Odpowiednie techniki pigmentacji oraz barwniki pozwalają odtworzyć brodawkę, która do złudzenia przypomina naturalną. Więcej na temat rekonstrukcji brodawki oraz otoczki przeczytasz w artykule PIGMENTACJA OTOCZKI BRODAWKI.

Pigmentacja otoczki brodawki obejmuje dwie metody:

  • Makijaż permanentny otoczki brodawki metodą standardową, gdzie otoczka jest w jednym kolorze, pigment wprowadzany jest równomiernie. Obejmuje makijaż permanentny otoczki sutka oraz jego brodawki. Stosowany w przypadku, gdy pacjentka posiada własną lub wyłonioną brodawkę. Kolor pigmentu po zabiegu jest dużo ciemniejszy niż ostatecznie po jego wyłuszczeniu, tzn. po miesiącu.

 

  • Makijaż permanentny otoczki brodawki metodą 3D, gdzie otoczka brodawki oraz sama brodawka są pigmentowane specjalną techniką, techniką cieniowana. Dzięki tej metodzie można odtworzyć bardzo naturalną otoczkę oraz brodawkę. Technika nadaje się dla pacjentek, które nie posiadają wyłonionej brodawki ponieważ dzięki metodzie 3D można ją zrekonstruować. Jest polecana również pacjentkom z własnymi zrekonstruowanymi brodawkami, którym zależy na bardzo naturalnych metodach. Kolor otoczki sutka tuż po zabiegu jest zdecydowanie ciemniejszy niż po jego ostatecznym wyłuszczeniu , tzn. 4-6 tygodniach.

Jak długo trwa zabieg? Czy jest bezpieczny?

Zabieg trwa 1-3h w zależności od ilości obszaru poddanego mikropigmentacji. Zastosowane pigmenty, pochodzenia roślinnego i mineralnego zapewniają bezpieczeństwo, są neutralne dla organizmu ludzkiego, przez co reakcje alergiczne są praktycznie wyeliminowane.

Jak będę wyglądać po zabiegu?

W trakcie/po zabiegu skóra staje się zaczerwieniona oraz obrzęknięta, co jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym. Objawy znikają w ciągu kilku dni. Tuż po zabiegu miejsce poddane pigmentacji wydaje się być mocniejsze i przerysowane. Jednak barwnik znika i wyłuszcza się do 60% po pierwszym zabiegu a kolor okolicy poddanej pigmentacji nabiera bardzo naturalnego wyglądu.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu pigmentacji sutka?

Pielęgnacja skóry po zabiegu wymaga troski i starania. Okolica poddana pigmentacji powinna być smarowana specjalna maścią. Strupków pozabiegowych nie należy odrywać, ani w żaden sposób w nie ingerować. Przez kilka dni po zabiegu, powinno unikać się sauny oraz basenu. Opalanie się jest niewskazane przez 6 tygodni po nałożeniu makijażu.

Jak długo utrzymuje się efekt pozabiegowy?

Trwałość zabiegu zależy zarówno od barwników wykorzystanych do jego wykonania, jak i indywidualnych cech kobiety. Najczęściej jego efekt utrzymuje się prze ok. 2-3 lata, po tym czasie zalecane jest jego poprawienie, w celu zwiększenia intensywności barwników. Aby wydłużyć trwałość pigmentacji, należy unikać częstego opalania. Promienie słoneczne mają bowiem właściwości rozjaśniające pigment.

Jakie są przeciwskazania do pigmentacji medycznej?

Ciąża, hemofilia, leki rozrzedzające krew, leki sterydowe, leki przeciwzakrzepowe i inne immunosupresyjne; alergie (zwłaszcza na barwniki, farby do włosów, znieczulenia); alergie podczas leczenia (np. na znieczulenia u dentysty); zaawansowana cukrzyca; trądzik ropowiczy; nowotwory skóry; skłonność do powstawania keloidów i kolagenozy; świeże blizny; łuszczyca; stosowanie Roacutane lub innych pochodnych retinolu.

UWÓW WIZYTĘ W CELU REKONSTRUKCJI OTOCZKI BRODAWKI

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.