Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Plastyka dolnych powiek – zalecenia

Plastyka powiek dolnych to jeden z najczęstszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Z reguły ten rodzaj zabiegów, zarówno w przypadku powiek dolnych jak i górnych wykonuje się ze względów estetycznych. Nie mniej jednak blefaroplastka może mieć również wskazania medyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu plastyki powiek dolnych i jak należy postępować w tym okresie przeczytaj dalszą część tego krótkiego tekstu.

Na czym polega plastyka powiek dolnych?

Plastyka powiek dolnych - rekonwalescencja po zabieguPlastyka powiek dolnych jest zabiegiem, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej i skóry w okolicy powieki oka. Rezultatem tej procedur medycznej jest nie tylko spłycenie zmarszczek powiek dolnych i odmłodzenie twarzy, ale i poprawa komfortu życia pacjenta dzięki zwiększeniu jego pola widzenia. Powrót do normalnego stylu życia po zabiegu plastyki powiek dolnych nie przekracza zwykle 2 tygodni, jednak niezwykle istotne jest tutaj przestrzeganie wszelkich zaleceń pooperacyjnych, które pozwolą utrwalić efekt i przyspieszyć rekonwalescencję.

Pierwsze dni po zabiegu plastyki powiek dolnych – zalecenia

Pierwsze trzy dni po zabiegu związane są z pojawieniem się opuchlizny w obszarze poddanym procedurze. Dobrym rozwiązaniem w tym czasie jest przykładanie zimnych kompresów, które zmniejszą obrzęk i ból oraz pozwolą zniwelować zasinienie towarzyszące zabiegowi. Co ciekawe opuchlizna zazwyczaj uwydatnia się zaraz po przebudzeniu i powoli zanika w ciągu dnia, dlatego tak ważne jest spanie z głową umieszczoną na podwyższeniu. Pozwala to zapobiegać zbieraniu się płynu w tkankach, co nie tylko zmniejsza obrzmienie, ale i znacząco przyspiesza gojenie.

Warto również wspomnieć, że długość okresu, w którym utrzymuje się obrzęk związany jest z zaawansowaniem zabiegu. W przypadku, gdy usunięta została jedynie skóra obrzęk będzie utrzymywał się około 3-5 dni. Z kolei w przypadku, gdy wycięta została również tkanka tłuszczowa obrzęk może utrzymywać się nawet 2 tygodnie. Początkowo obrzęk będzie widoczny głównie w obszarze operowanym, jednak później może ulokować się w okolicy policzków oraz żuchwy. Jest to jednak całkowicie normalne zjawisko, które nie powinno budzić obaw. Ważne jest, by w okresie tym powstrzymać się przed dźwiganiem ciężkich przedmiotów oraz wykonywaniem ćwiczeń fizycznych. Powrót do uprawiania sportu może nastąpić dopiero po około 2-3 tygodniach od zabiegu.

Szwy po korekcie powiek dolnych

Szwy założone w trakcie zabiegów zdejmowane są po około tygodniu, są one tak niewielkie, że po wygojeniu zostają praktycznie niewidoczne blizny. Nie oznacza to jednak, że nie należy o nie dbać. Bardzo ważne jest tutaj stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, w tym kremu z filtrem SPF 25 i wyższym. W początkowym okresie rekonwalescencji należy również unikać palenia papierosów oraz picia alkoholu, które mogą opóźniać gojenie się ran.

Kiedy można wrócić do pracy po plastyce powiek dolnych?

Powrót do pracy uzależniony jest od rodzaju wykonywanych czynności. Może nastąpić już następnego dnia jeśli pracujemy zdalnie lub po 5-7 dniach od zabiegu, jednak konieczne może być wykonywanie makijażu zakrywającego zasinienia. Krwawe podbiegnięcia powinny zaniknąć po około tygodniu od zabiegu, o ile nie doszło do krwawienia w trakcie wykonywania procedury. Istotnym zaleceniem jest również powstrzymanie się od noszenia soczewek kontaktowych w pierwszych dniach od zabiegu, ponieważ mogą one wysuszać dno oka. Nie należy również przesadzać z pracą przy komputerze oraz oglądaniem telewizji. Opuchliznę może również zwiększyć nadmierne mruganie. Ostateczny efekt zabiegu plastyki powiek dolnych można zauważyć po około miesiącu lub dwóch po zabiegu.

Należy również dodać, że okresy gojenia podane dla plastyki powiek dolnych są jedynie uśrednione, a czas ten jest niezwykle indywidualny i różni się u każdego z nas. Zależy on głównie od genów, wieku, czy odżywiania. Oczywistym, więc będzie, że regeneracja będzie przebiegała szybciej u osób w wieku młodzieńczym. U pacjentów po 50-tym roku życia ostateczny czas wygojenia wszystkich ran może być wydłużony.

Plastyka powiek Gdańsk – Gdynia – zarezerwuj wizytę +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.