Derm-Estetyka
Plastyka opadających powiek Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Plastyka opadających powiek Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Plastyka opadających powiek Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Plastyka opadających powiek Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Derm-Estetyka
Plastyka opadających powiek Gdynia

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

PLASTYKA POWIEK, KOREKTA POWIEK

Opadające powieki zabieg – dla kogo jest przeznaczony?

Proces starzenia obejmuje wszystkie tkanki i narządy, w tym narząd wzroku . Tkanki z wiekiem tracą napięcie i objętość. Najczęstszymi zmianami inwolucyjnymi czyli związanymi z procesem starzenia w aparacie ochronnym oka jest starcze opadnięcie powiek górnych. Opadanie powiek związane z procesem starzenia polega na zwiotczeniu i pojawieniu się nadmiaru skóry powiek, która może przysłaniać źrenicę. Opadanie może być jedno- lub obustronne. Czasami opadanie powiek może być związane z zaburzeniem czynności mięśnia dźwigacza powiek górnych.

plastyka opadających powiek zabieg w gabinecie medycyny estetycznej w Derm-EstatykaJedyną skuteczną metodą, usuwającą problem na długi czas, a nawet do końca życia jest zabieg chirurgiczny nazywany plastyką bądź korektą powiek górnych.

Najczęściej zabiegom poddają się osoby w wieku 40-60 lat, ale również w przedziale 25-30. Decyduje tu czynnik dziedziczenia, który powoduje, że skóra powiek wiotczeje i wygląda znacznie starzej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wskazań do zabiegu, wejdź TUTAJ

Czasami mamy do czynienia z opadającymi, przynosowymi fałdami skóry okolicy oczu. Taką formę opadającej powieki nazywa się zmarszczką nakątną oka. Często zmarszczka nakątna rozpoczyna się na dolnej krawędzi powieki dolnej i biegnie ponad powieką górną. Przeprowadzany zabieg zmienia kształt oczu, np.”azjatyckich”. 

Opadniecie powiek górnych – jakie są korzyści zabiegu?

Wczesne zainteresowanie się tym problemem może zapobiec powikłaniom związanym z ograniczonym polem widzenia. Opadnięcie powiek jest problemem nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim medycznym. Wiotka skóra powiek przysłania źrenicę, co ogranicza pole widzenia i znacznie obniża sprawność funkcjonalną chorego. Przeprowadzenie operacji pozwala na poprawę jakości życia. Wielu pacjentów z ograniczeniem pola widzenia uskarża się na problemy z prowadzeniem samochodu, czytaniem książek, ciężkością powiek, część z nich odchyla głowę ku tyłowi, co może powodować nasilenie bólów związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi w odcinku szyjnym.

Plastyka opadających powiek – na czym polega zabieg?

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Do zabiegu używa się bardzo popularnego środka – lidokainy oraz adrenaliny,  które podawane są podskórnie.  Lidokaina działa poprzez odwracalne zahamowanie przewodnictwa impulsów we włóknach nerwowych i  blokowanie pompy sodowo-potasowej, a w konsekwencji zahamowanie przepuszczalności błony neuronu dla jonów sodu. Adrenalina poprzez pobudzenie receptorów alfa-adrenergicznych, działa obkurczająco na naczynia krwionośne. Pacjent odczuwa jedynie ukłucie spowodowane iniekcją w powieki górne. Znieczulenie utrzymuje się około godziny. Po zabiegu najczęściej nie występują dolegliwości bólowe, jednak wrażliwym pacjentom zaleca się wzięcie typowego środka przeciwbólowego (pomijając kwas acetylosalicylowy, np. Aspiryna).

Blepharoplastyka- czyli korekta powiek zwykle trwa około 1-1,5 godziny, zależnie od zakresu zabiegu. Po zabiegu pacjent wraca bezpośrednio do domu.

W przypadku typowego zabiegu wykonuje się cięcia w przebiegu naturalnych załamków powiek górnych i bezpośrednio pod rzęsami powiek dolnych, jesli mamy do czynienia z plastyką powiek dolnych. Cięcia wychodzą poza kąt oka, ale zlokalizowane są w obrębie naturalnych zmarszczek,tzw.”kurzych łapek”. Poprzez te nacięcia usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej i redukuje nadmiar skóry. Cięcia są zszywane przy pomocy bardzo cienkich szwów.

zabieg na opadające powieki w Derm-Estetyce w Gdynikorekta opadających powiek operacja przeprowadzana w gabinecie medycyny estetycznej w Gdyni

Usunięcie fałdów nakątnych polega na redukcji tłuszczu około-gałkowego, plastyce wewnętrznych kątów oczu i odsłonięcie okolicy poddawanej zabiegowi. Wystąpienie obrzęku i zasinienia powiek po zabiegu jest sprawą ustępującą w ciągu 7-14 dni. Bywa, że nacięcia goją się odmiennie po obu stronach.

Operacja opadania powiek – czy zabieg jest bezpieczny?

Decydując się na plastykę powiek wybierajmy tylko doświadczonych specjalistów, których wiedza oraz umiejętności będą gwarancją udanego zabiegu. Przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych zdecydowanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań.

Minimum dwa tygodnie przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne: morfologia, INR, APTT, Ag(antygen)-HBS, Anty-HCV. Wyniki badań, takie jak morfologia wskazują na ogólna kondycję organizmu, INR oraz APTT świadczą o krzepliwości pacjenta, natomiast Ag(antygen)-HBS czy Anty-HCV informują o ewentualnym kontakcie pacjentka z WZW typu B i C.

Operacja opadania powiek – przeciwskazania?

W związku z faktem, iż zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym może być przeprowadzany u pacjentów z wieloma chorobami ogólnoustrojowymi. Najważniejsze, aby pacjent nie posiadał żadnych infekcji, stanów zapalnych w okolicach powiek.

Pacjenci przyjmujący leki przeciwkrzepliwe typu: Acard, Polocard, Aspiryna powinni odstawić je 7-10 dni przed zabiegiem. Inne leki przeciwzakrzepowe powinny zostać odstawione wyłącznie w porozumieniu z lekarzem.

Plastyka powiek efekty? W Jakim czasie?

Przez kilka dni po zabiegu tkanki są obrzęknięte. Zaleca się chłodne, ale suche okłady na zmniejszenie początkowych dolegliwości. Po tygodniu od wykonanego zabiegu usuwane są szwy, a blizna z czasem staje się prawie niewidoczna. Rozmiar zasinień jest zmienny osobniczo, największe siniaczki mogą wystąpić w ciągu pierwszego tygodnia i następnie stopniowo ulegają wchłonięciu. Jeśli chcesz zobaczyć efekty po zabiegu wejdź TUTAJ

oko z opadającą powieką przed operacją korekty powiek górnych w gabinecie medycyny estetycznej w Gdyni oko po zabiegu plastyki powiek w gabinecie medycyny estetycznej Derm-Estetyka

Jeżeli używasz soczewek kontaktowych to należy się wstrzymać z ich zakładaniem przez pierwszy tydzień po zabiegu.

Większość pacjentów powraca do aktywnego życia w ciągu 7-10 dni po zabiegu. Kobiety mogą po tygodniu stosować delikatny makijaż powiek. W przypadku przebywania  na słońcu wskazane jest używanie okularów przeciwsłonecznych przez kilka tygodni.

Korekcja opadających powiek jest zabiegiem przywracającym ich naturalne położenie i kształt, co daje efekt młodego spojrzenia oraz napięcia skóry powiek, czy eliminację „worków” pod oczami w przypadku plastyki powiek dolnych.

Korekcja powiek efekty – na ile wystarcza zabieg?

Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele lat, nadając twarzy młody i pogodny wygląd. Właściwa pielęgnacja skóry i przestrzeganie palenia tytoniu dodatkowo wspomagają skuteczność leczenia.

Zalecenia po zabiegu plastyki opadających powiek

 • Okłady chłodzące w okolicy oczu w ciągu 48 godzin po operacji (np. żelowe typu COLDHOT) – schłodzone w lodówce, nie w zamrażalniku. Przykładane przez gaziki – SUCHE. Należy unikać zamoczenia rany do czasu zdjęcia szwów.
 • W pierwszym dniu po zabiegu może występować niewielkie krwawienie/sączenie z rany – do wytarcia używaj jałowych gazików.
 • W ciągu tygodnia od zabiegu do czasu zdjęcia szwów, zostają przyklejone maleńkie plasterki na powiekach, które mogą ulec samoistnemu odklejeniu.
 • Zaleca się wysokie ułożenie głowy przez 48 godzin po operacji w celu zmniejszenia obrzęków.
 • W razie uczucia podrażnienia oczu (pieczenie, suchość) należy stosować krople nawilżające do oczu (np. Dexoftyal – dostępne bez recepty) co 2-3 godziny.
 • Kontrola i zdjęcie szwów po około 6-7 dniach po zabiegu, w zależności od zaleceń lekarza.
 • Nie należy wykonywać makijażu w okolicy rany pooperacyjnej do czasu jej całkowitego wygojenia.
 • Nie powinno się myć głowy przez 3 dni po zabiegu.
 • Podczas mycia głowę odchylamy do tyłu, unikamy nachlania się do przodu.
 • Zalecane jest nosić ubranie, które zapina się z przodu lub z tyłu. Proszę unikać ubrań zakładanych przez głowę.
 • W tym okresie nie powinno się korzystać z sauny, łaźni parowych, zabiegów z użyciem lasera na twarz. Gorąco może spowodować obrzęk powiek.
 • Przez około rok należy chronić powieki przed słońcem przy pomocy okularów przeciwsłonecznych oraz kremów z wysokimi filtrami UV
 • Nie należy wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych przez okres 2 tygodni.
 • Nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych przez okres 4 tygodni.
 • Nie należy pływać przez okres 4 tygodni.
 • Soczewki kontaktowe można założyć po około 3 dniach po operacji.
 • Na zasinione miejsca można stosować żel z Arniki 2-3 razy dziennie – dopiero po zdjęciu szwów.
 • Po około 3 tygodniach na blizny należy stosować preparat Dermatix lub Dermabliz 2 razy dziennie przez kilka tygodni, delikatnie masując przy tym blizny.
 • Nie należy spożywać w nadmiarze alkoholu przez 3 tygodnie po operacji.
 • Nie należy palić papierosów do zakończenia procesu gojenia.
 • Można stosować jedynie leki przepisane przez lekarza.

Cena zabiegu korekty – operacji powiek – czytaj cennik

Specjalista okulistyki
– Dr Ewa Sokołowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalizująca się w zabiegach plastyki powiek. Pełni funkcję zastępcy ordynatora na Oddziale Okulistycznym Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Zajmuje się również chirurgią okulistyczną, plastyką powiek oraz spojówki, jak również chirurgią zaćmy oraz jaskry.

Doświadczenie zdobywała w wielu placówkach medycznych, a między innymi we włoskiej Clinica Oculistica Ospedale Policlinoco San Martino Genova. Umiejetności dotyczące chirurgii plastycznej oraz rekonstrukcyjnej powiek nabyła w Klinikach Okulistyki w Poznaniu i Wrocławiu.

 

Specjalista chirurgii plastycznej
– Dr Alina Hedrych-Ozimina

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, obecnie będąca doktorem nauk medycznych oraz specjalistą chirurgii plastycznej.

Od 2009 roku zawodowo jest związana z Kliniką Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie przeprowadzane są różnego rodzaju operacje estetyczne.

Jest również wykładowcą Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Lekarskim, English Division oraz członkiem International Society of Aesthetic Plastic Surgery.

 

Specjalista okulistyki
– Dr Anna Jurska-Jaśko

Skupia się głównie na zabiegach plastyki powiek górnych i dolnych, a także na usuwaniu zmian skórnych powiek. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku.

Jako doktor nauk medycznych, została wyróżniona za pracę w Zakładzie Patofizjologii Akademii Medycznej w Gdańsku przez Rektora Nagrodą Zespołową I-go stopnia.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobyła pracując m. in, w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

 

 

Plastyka powiek – zarezerwuj wizytę: tel. +48 500 430 484

Powrót na górę