Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Plastyka powiek – korekta opadających powiek Gdynia, Gdańsk

Plastyka powiek – opadające powieki, dla kogo jest zabieg?

Proces starzenia obejmuje wszystkie tkanki i narządy, w tym narząd wzroku. Tkanki z wiekiem tracą napięcie i objętość. Najczęstszymi zmianami inwolucyjnymi, czyli związanymi z procesem starzenia w aparacie ochronnym oka jest starcze opadnięcie powiek górnych. Opadanie powiek związane z procesem starzenia polega na zwiotczeniu i pojawieniu się nadmiaru skóry powiek, która może przysłaniać źrenicę. Opadanie może być jedno – lub obustronne. Czasami opadanie powiek może być związane z zaburzeniem czynności mięśnia dźwigacza powiek górnych. Jedyną skuteczną metodą, usuwającą problem na długi czas, a nawet do końca życia jest zabieg chirurgiczny, nazywany plastyką  powiek bądź korektą powiek górnych.

Na zabieg plastyki powiek w szczególności decydują się osoby od 40 do 60 roku życia, jak i te zawierające się w przedziale 25-30. Główną rolę opadającym powiekom i pomarszczonej skórze na powierzchni powiek, a także nadmiar skóry zlokalizowany tuż pod dolną powieką przypisuje się genom. Dziedziczność odgrywa tutaj niemałe znaczenie i wpływa na wygląd skóry powiek. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wskazań do zabiegu plastyki powiek górnych, przeczytaj JAK SOBIE PORADZIĆ Z OPADAJĄCYMI POWIEKAMI.

Korekta powiek w Gdyni Derm Estetyka

Pojęcie zmarszczek nakątnych oka należy rozumieć jako pionowy fałd skórny, znajdujący się w przynosowych kącikach oka. Zazwyczaj kojarzone są one z osobami pochodzenia azjatyckiego, u których zmarszczki te stanowią z jedno z uwarunkowań anatomicznych. Swój początek mają na dolnej krawędzi powieki dolnej i ciągną się ponad powiekę górną.

„Opadnięcie powiek” górnych – jakie są korzyści zabiegu?

Wczesne zainteresowanie się tym problemem może zapobiec powikłaniom związanym z ograniczonym polem widzenia. „Opadnięcie powiek” jest problemem nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim medycznym. Wiotka skóra powiek przysłania źrenicę, co ogranicza pole widzenia i znacznie obniża sprawność funkcjonalną chorego. Przeprowadzenie operacji korekcji powiek pozwala na poprawę jakości życia. Wielu pacjentów z ograniczeniem pola widzenia uskarża się na problemy z prowadzeniem samochodu, czytaniem książek, ciężkością powiek, część z nich odchyla głowę ku tyłowi, co może powodować nasilenie bólów związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi w odcinku szyjnym.

Korekta powiek górnych, zdjęcie przed i po.

derm-estetyka
Zabieg korekty powiek górnych, zdjęcie przed i po.

Plastyka powiek – na czym polega zabieg?

Korektę opadających powiek przeprowadza się podając podskórne znieczulenie miejscowe, w postaci lidokainy oraz adrenaliny. Związek chemiczny jakim jest lidokaina, odpowiada za hamowanie przewodzenia bodźca w miejscu jego podania, co w efekcie prowadzi do zablokowania dotychczasowej czynności nerwu, który odpowiedzialny jest za przekazywanie informacji o bólu, ucisku, temperaturze i dotyku. Adrenalina z kolei, działa w sposób obkurczający na układ krwionośny i wydłuża działanie środka znieczulającego w polu zabiegowym. Pacjent odczuwa jedynie ukłucie spowodowane iniekcją w powieki górne. Znieczulenie utrzymuje się około godziny. Po zabiegu plastyki powiek najczęściej nie występują dolegliwości bólowe, jednak wrażliwym pacjentom zaleca się wzięcie typowego środka przeciwbólowego (pomijając kwas acetylosalicylowy, np. Aspiryna).

Zabieg plastyki powiek górnych, zdjęcie przed i po.

derm-estetyka
Plastyka powiek górnych, zdjęcie przed i po.

Ile trwa zabieg korekcji powiek?

Czas przeznaczony na wykonanie zabiegu blefaroplastyki to zazwyczaj 1,5 godziny. Po jego zakończeniu, pacjent wraca bezpośrednio do domu. To, co charakterystyczne dla zabiegu to wykonanie cięcia, poprowadzonego od lini naturalnego załamania powiek górnych i bezpośrednio pod rzęsami powiek dolnych. Cięcia te swoje zakończenie mają poza zewnętrznym kącikiem oka, tuż przy „kurzych łapkach”, czyli naturalnie występujących zmarszczkach zlokalizowanych w tym obrębie. Dzięki nim, następuje redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej, a całość zszywana jest przy użyciu bardzo cienkich szwów.

zabieg na opadające powieki w Derm-Estetyce w Gdyni

derm-estetyka
Korekta powiek w Gdyni Derm Estetyka

Celem zabiegu usunięcia fałd nakątnych jest redukcja zbędnego tłuszczu około-gałkowego powieki górnej. Pionowa zmarszczka skórna, znana pod hasłem „fałda mongolska” to taka, która nadaje twarzy zmęczony wygląd, przysłaniając wewnętrzny kącik oka. Chirurg podczas zabiegu dokonuje nacięcia, po którym wycina najpierw nadmiar tkanki tłuszczowej, a następnie redukuje nadmiar skóry, nadając tym samym powiece naturalny kształt. Po zabiegu możliwe jest pojawienie się obrzęku, które jest naturalną reakcją organizmu, ustępującą w przeciągu 7-14 dni.

Operacja opadania powiek – czy zabieg jest bezpieczny?

Plastyka powiek czy też blefaroplastyka to zabieg, który powinien zostać przeprowadzony tylko przez doświadczonego specjalistę, który posiada sprawdzoną wiedzę i praktykę w tym zakresie. Każdy zabieg niesie za sobą pewne ryzyko, więc decyzja o miejscu i osobie przeprowadzającej operację, powinna być dokładnie przemyślana i sprawdzona. Równie ważne jest stosowanie się do zaleceńpooperacyjnych, których przestrzeganie ma realny wpływ na pojawienie się ewentualnych komplikacji, bądź powikłań.

Derm Estetyka - zabieg korekty powiek

Minimum dwa tygodnie przed zabiegiem należy wykonać badania laboratoryjne: morfologia, INR, APTT, Ag(antygen)-HBS, Anty-HCV. Wyniki badań, takie jak morfologia wskazują na ogólna kondycję organizmu, INR oraz APTT świadczą o krzepliwości pacjenta, natomiast Ag(antygen)-HBS czy Anty-HCV informują o ewentualnym kontakcie pacjentka z WZW typu B i C.

Operacja opadania powiek – przeciwskazania?

Zabieg, z uwagi na to, że odbywa się w podskórnym znieczuleniu miejscowym, może być przeprowadzany u osób, których dotyka problem chorób ogólnoustrojowych. To, co istotne natomiast, to aby pacjentowi w dniu zgłoszenia się na zabieg nie dolegały żadne infekcje, czy też stany zapalne występujące w okolicach powiek.

Osoby zażywające leki przeciwkrzepliwe, takie jak: Acard, Polocard, czy Aspiryna, zobowiązane są do ich odstawienia w terminie 7-10 dni przed dniem zabiegu. W przypadku zażywania innych leków przeciwkrzepliwych należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który określi ich skład i oceni możliwy wpływ na organizm w połączeniu z przyjmowanymi podczas zabiegu środkami.

Zabieg plastyki powiek górnych, zdjęcie przed i po.

derm-estetyka
Plastyka powiek górnych, zdjęcie przed i po.

Plastyka powiek efekty? W jakim czasie?

Efekty po operacji widoczne są od razu po operacji i po zagojeniu się ran, powstałych w wyniku nacięcia skóry. W przeciągu pierwszych paru dni po zabiegu, tkanki poddane operacji będą obrzęknięte. Pomocne w tej sytuacji okażą się jednak suche i chłodne okłady, które zminimalizują występujące dolegliwości. Szwy zostaną zdjęte po tygodniu od dnia zabiegu, a blizna wraz z upływem czasu stanie się ledwo zauważalna. Jeśli chcesz zobaczyć efekty po zabiegu blefaroplastyki obejrzyj pacjentów PRZED I PO ZABIEGU.

Osoby noszące soczewki kontaktowe proszone są, o wstrzymanie się ich zakładania przez pierwsze 7 dni od daty operacji.

Pierwsze 7 dni to czas kluczowy na regenerację organizmu po zabiegu. Po tym okresie pacjenci odzyskują sprawność ruchową, a kobiety mogą zacząć stosować delikatny makijaż powiek. Co ważne – podczas przebywania na słońcu, niezwykle ważne jest noszenie okularów przeciwsłonecznych przez kilka tygodniu od zabiegu.

Operacja opadających powiek to zabieg, który ma na celu przywrócenie ich naturalnego położenia oraz kształtu, przez co twarz zyskuje drugą młodość i tym samym świeże spojrzenie.

Korekcja powiek efekty – na ile wystarcza zabieg?

Korekta powiek przynosi długotrwałe efekty. Wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać pożądany efekt, i cieszyć się nim na długo. Dodatkowo, codzienna i co ważniejsze – odpowiednia pielęgnacja skóry wokół oczu wzmacnia skuteczność leczenia i potęguje efekt pogodnego wyglądu i napiętej skóry w tym obrębie.

Cennik – ile kosztuje korekta powiek?

Cena zabiegu zależy od indywidualnej przypadłości pacjenta. Nasza klinika wykonuje zabiegi plastyki powiek już od 3000 tysięcy złotych!

Zalecenia po zabiegu plastyki opadających powiek

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu korekty powiek?

 • Po zabiegu występują obrzęki, dlatego przygotuj chłodzące okłady i przykładaj je na powieki w ciągu 48 godzin po operacji (np. żelowe typu COLDHOT). Należy chłodzić je w lodówce. Przykładaj okłady przez jałowe, suche gaziki. Należy unikać zamoczenia rany do czasu zdjęcia szwów.
 • W pierwszym dniu po zabiegu może występować niewielkie krwawienie/sączenie z rany – do wytarcia używaj jałowych gazików.
 • W ciągu tygodnia od zabiegu do czasu zdjęcia szwów, zostają przyklejone maleńkie plasterki na powiekach, które mogą ulec samoistnemu odklejeniu.

Jak spać po zabiegu korekty powiek?

Zaleca się wysokie ułożenie głowy przez 48 godzin po operacji w celu zmniejszenia obrzęków.

Kiedy mogę umyć włosy po zabiegu korekty powiek?

 • Nie powinno się myć głowy przez 3-4 dni po zabiegu. Należy bezwzględnie unikać zalania operowanego miejsca, a także opuszczania głowy poniższej poziomu serca
 • Podczas mycia głowę odchylamy do tyłu, unikamy nachlania się do przodu.

Co zrobić jeśli po operacji powiek mam suche oczy?

W razie uczucia podrażnienia oczu (pieczenie, suchość) należy stosować krople nawilżające do oczu – dostępne bez recepty co 2-3 godziny.

Czy mogę nosić soczewki kontaktowe po zabiegu korekty powiek?

Soczewki kontaktowe można założyć po około 3-4 dniach po operacji.

Korekta powiek – kiedy można uprawiać sporty po operacji?

 • Nie należy wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych przez okres 2 tygodni oraz intensywnych ćwiczeń
  fizycznych 4 tygodni.
 • Nie należy pływać przez okres 4 tygodni.

Korekta powiek – kiedy można korzystać z sauny, łaźni parowej, opalać się?

 • Przez miesiąc od zabiegu nie powinno się korzystać z sauny, łaźni parowych, zabiegów z użyciem lasera na twarz. Gorąco może spowodować obrzęk powiek.
 • Przez około rok należy chronić powieki przed słońcem przy pomocy okularów przeciwsłonecznych oraz kremów z wysokimi filtrami UV

Kiedy następuje zdjęcie szwów po zabiegu korekty powiek?

 • Kontrola i zdjęcie szwów po około 6-7 dniach po zabiegu, w zależności od zaleceń lekarza.
 • Nie należy wykonywać makijażu w okolicy rany pooperacyjnej do czasu jej całkowitego wygojenia.

Korekta powiek – drobne „kaszaczki” na powiekach po zabiegu?

 • U osób z tłustą czy mieszaną skórą w pierwszych tygodniach po zabiegu mogą pojawić się drobne „kaszaczki”. Jest to spowodowane zapychaniem się gruczołów łojowych.
 • Należy unikać w tej sytuacji stosowana tłustych maści na powieki
 • W aptece można kupić bez recepty – Tribiotic i smarować powieki 2-3 razy dziennie

 

Dr Sokołowska gdynia

Dr Ewa Sokołowska

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalizująca się w zabiegach plastyki powiek. Specjalista okulistyki, okuloplastyk. Pełni funkcję zastępcy ordynatora na Oddziale Okulistycznym Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Zajmuje się również chirurgią okulistyczną, plastyką powiek oraz spojówki, jak również chirurgią zaćmy oraz jaskry.

Doświadczenie zdobywała w wielu placówkach medycznych, a między innymi we włoskiej Clinica Oculistica Ospedale Policlinoco San Martino Genova. Umiejętności dotyczące chirurgii plastycznej oraz rekonstrukcyjnej powiek nabyła w Klinikach Okulistyki w Poznaniu i Wrocławiu.

 

Dr Anna Jurska-Jaśko

Dr Jurska JaśkoSkupia się głównie na zabiegach plastyki powiek górnych i dolnych, a także na usuwaniu zmian skórnych powiek. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalista okulistyki, okuloplastyk.

Doktor Anna Jurska-Jaśko jest wyróżniona za pracę w Zakładzie Patofizjologii Akademii Medycznej w Gdańsku nagrodą zespołową I-go stopnia.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe, które zdobyła pracując m. in, w Klinice Okulistyki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

 

 

Dr Dorota Popaszkiewicz

doktor PopaszkiewiczDoktor Dorota Popaszkiewicz jest okuloplastykiem, specjalistą okulistyki, absolwentką  Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Lekarskiego. Specjalizuje  się w zabiegach plastyki powiek górnych oraz dolnych. Na co dzień związana jest z Oddziałem Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie, gdzie przeprowadza zabiegi na aparacie ochronnym oka, w tym korekcja podwijania i odwijania powieki, plastyka powiek górnych.

Dr Dorota Popaszkiewicz jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, uczestniczy w licznych konferencjach organizowanych przez PTO oraz innych kursach poszerzających jej wiedzę   w zakresie okulistyki oraz okuloplastyki. Dr Popaszkiewicz jest znana z precyzji i dokładności wykonywanych zabiegów oraz indywidualnego podejścia do każdego pacjenta.

 

Plastyka powiek Gdańsk, Gdynia

Umów wizytę w sprawie plastyki powiek

☎+48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.