Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

ZMNIEJSZANIE WARG SROMOWYCH – LABIOPLASTYKA

zmniejszanie warg sromowych - gabinet gdynia, gdańsk, sopot

Dla kogo przeznaczony jest zabieg zmniejszania warg sromowych?

Dla każdej kobiety ze zbyt dużymi, niesymetrycznymi bądź zdeformowanymi wargami sromowymi mniejszymi, które utrudniają codzienne funkcjonowanie czy aktywność seksualną. Co z kolei może wpływać na samopoczucie, ale także skutkuje bolesnymi podrażnieniami np. podczas uprawiania sportów czy nawet chodzenia.
Przyczyną takich zmian mogą być uwarunkowania genetyczne, zmiany poporodowe, a także nieuchronne procesy starzenia.

Na czym polega zabieg?

Zabieg, nazywany labioplastyką polega na zmniejszeniu warg sromowych mniejszych poprzez usunięcie nadmiaru skóry, tkanki podskórnej oraz tkanki tłuszczowej. W czasie zabiegu dochodzi do odcięcia zbędnych tkanek i ponownego zeszycia tkanki podskórnej i skóry. Labioplastyka przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu 30 – 90 minut.

Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu: „Labioplastyka, czyli korekcja warg sromowych„, aby dowiedzieć się czym jest labioplastyka, a także o możliwych metodach wykonania zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przez okres około 14 dni przed zabiegiem nie wolno przyjmować aspiryny ani żadnego leku w skład, którego wchodzi aspiryna. Badania, które należy wykonać przed zabiegiem to: INR(czas protrombinowy), APTT(czas kaolinowo-kefalinowy), Antygen-HBS oraz Anty-HCV.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Głównymi przeciwskazaniami do zabiegu są: zaburzenia krzepliwości krwi, ciąża, karmienie piersią, miesiączka, infekcje okolicy zabiegowej.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji po zabiegu?

Po zabiegu występuje obrzęk utrzymujący się zazwyczaj do 7  dni, a także bolesność tej okolicy. W okresie 4-6 tygodni nie wskazany jest intensywny wysiłek fizyczny oraz aktywność seksualna.

Powrót do pracy umysłowej, prowadzenie samochodu następuje najczęściej po 3-7 dniach od zabiegu. Powrót do aktywności i pracy fizycznej po 4 tygodniach.

Z uwagi na obrzęk miejsca poddanego zabiegowi pierwsze efekty ocenia się po około pięciu tygodniach. Na ostateczny rezultat należy poczekać około sześciu miesięcy.

Jaki jest koszt zabiegu?

Koszt uzależniony jest wielkości obszaru poddanego zabiegowi: 3900zł.

Możesz zapłacić w ratach. Skontaktuj się z Firmą Medi-Raty.

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.