Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Krótkie wędzidełko napletka

krótkie wędzidełko napletkowe

Co to jest krótkie wędzidełko napletka?

Wędzidełko jest fałdem skóry pomiędzy spodnią stroną żołędzi a napletkiem. Jeśli wędzidełko jest zbyt krótkie powoduje trudności podczas zsuwania napletka z żołędzi, a to może powodować ból podczas stosunków płciowych. Często wraz ze zbyt krótkim wędzidełkiem, występuje również stulejka – zwężenie napletka, które uniemożliwia swobodne odsłanianie żołędzi. W przypadku krótkiego wędzidełka może dojść do naderwania wędzidełka podczas stosunku płciowego co może spowodować znaczne krwawienie. Wielokrotne naderwania wędzidełka powoduje jego zbliznowacenie i nasilenie dolegliwości. W leczeniu krótkiego wędzidełka – łac. frenulum breve stosuje się plastykę wędzidełka.

Co to jest plastyka wędzidełka w leczeniu krótkiego wędzidełka?

Plastyka wędzidełka nazywana frenuloplastyką jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Urolog znieczula miejscowo okolicę krótkiego wędzidełka podając zastrzyk z 1% lignocainą. Następnie wykonuje poprzeczne nacięcie krótkiego wędzidełka i przeprowadza jego plastykę. Na koniec zakładane są szwy wchłaniane, które samoistnie rozpuszczają się po kilku tygodniach.

Przygotowanie do zabiegu leczenia krótkiego wędzidełka napletka

Najważniejszym etapem jest zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu przez lekarza urologa.  Przed zabiegiem nie wymagane jest żadne przygotowanie ze strony pacjenta z uwagi na fakt jego przeprowadzenia w znieczuleniu miejscowym.

Zalecenia po zabiegu plastyki krótkiego wędzidełka napletka

Po zabiegu plastyki krótkiego wędzidełka napletka obowiązuje wstrzemięźliwość seksualna przez okres 4-5 tygodni aż do pełnego wygojenia rany pooperacyjnej. Po zabiegu może pojawić się niewielkie krwawienie – szczególnie podczas wzwodu. W przypadku wystąpienia krwawienia zaleca się uciśnięcie operowanej okolicy gazikiem przez kilka – kilkanaście minut. W przypadku ropnego wysięku z rany, obrzęku operowanej okolicy należy zgłosić się do urologa. Po zabiegu konieczne jest zachowanie odpowiedniej higieny osobistej. Zaleca się codzienne odprowadzanie napletka i przemywanie operowanego miejsca wodą z mydłem antybakteryjnym lub roztworem rumianku. Wielu urologów zaleca stosowanie maści z antybiotykiem przez kilka dni po zabiegu.

Zapraszamy pacjentów z okolic Gdańska, Gdyni, Sopotu!

Umów wizytę w celu usunięcia krótkiego wędzidełka napletka

☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.