Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Podniesienie brwi- Lift brwi

Podniesienie brwi – na czym polega zabieg?

Podniesienie brwi czyli inaczej lift brwi to jeden z krótszych zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej. Pozwala on pozbyć się kompleksów poprzez diametralną zmianę wyglądu twarzy, jej odmłodzenie i wygładzenie. Podniesienie brwi może być wykonywane przy pomocy jednej z kilku technik, z których każda przynosi bardzo dobre efekty.

Zabieg podnoszenia brwi wykonuje się zazwyczaj przy wykorzystaniu jednej z trzech bardzo efektywnych technik. Decyzję na temat techniki podejmuje chirurg.

  • Pierwsza z technik polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia w okolicy skroniowej w okolicach owłosionej skóry a następnie pod-preparowanie skóry głęboko pod czepcem, aż do brzegu oczodołu. Kolejnym krokiem jest uwolnienie więzadła skroniowego bocznego, które umożliwia podniesienie bocznej części brwi do góry. Na końcu podszywa się dolną części skóry nad brwiami do okostnej oraz naciągnięcie skóry, skrócenie jej i zszycie w dokładnie tym samym miejscu co pierwotne nacięcie.
  • Kolejny sposób polega na poprowadzeniu cięcia nad łukiem brwiowym i usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry.
  • Trzecia z metod polega na wykorzystaniu cięcia jak do plastyki powieki górnej. Technika ta zakłada pod-preparowanie skóry na około 1 cm powyżej górnego brzegu oczodołu i założenie kilku szwów za skórę na wysokości brwi. Ostatnim krokiem jest przeszycie brwi powyżej brzegu oczodołu.

Komu zaleca się zabieg liftu brwi?

Lift brwi Zabieg podniesienia brwi poleca się głównie osobom, które posiadają głęboko osadzone oczy. Często zabieg należy połączyć z korektą górnych powiek. . Bardzo dobre efekty może on przynieść również osobom z wysokim czołem oraz pacjentów w wieku podeszłym, którzy cierpią z powodu opadłych brwi i zmęczonego wyrazu twarzy. Warto również dodać, że wyjątkowo krótki czas zabiegu, brak potrzeby hospitalizacji oraz szybki powrót do normalnego funkcjonowania sprawiają, że zabieg ten może być wykonywany u pełnoletnich pacjentów w każdym, nawet w starszym wieku.

Postępowanie pooperacyjne

Z uwagi na fakt, iż podniesienie brwi jest zabiegiem wykonywanym w znieczuleniu miejscowym nie zachodzi konieczność hospitalizacji pacjenta. Z tego powodu pacjent może opuścić klinikę już po kilku godzinach od wykonania zabiegu. W trakcie zabiegu zakładane są cieniutkie szwy usuwane po upływie ok 7 – 10 dni od zabiegu. W domu należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego wśród których można wymienić wzmożoną czujność i ostrożność przez okres 4 tygodni od zabiegu. Należy również unikać skrajnych warunków atmosferycznych, takich jak niskie lub wysokie temperatury a także solarium, sauna i nadmierny wysiłek fizyczny. W okresie pooperacyjnym ważny jest również spokój i odpowiedni wypoczynek.

Możliwe powikłania pozabiegowe

Opadające brwi zabiegTak jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, tak i lift brwi niesie ze sobą możliwość wystąpienia infekcji, krwawienia, powstawania blizn, obrzęków oraz krwiaków. Niektórzy pacjenci mogą również doświadczyć długotrwałego braku czucia w rejonie operowanym. Należy pamiętać, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów warto zgłosić swoje obawy do lekarza prowadzącego.

Lift brwi – ile kosztuje zabieg?

Cenę zabiegu znajdziesz w naszym CENNIKU .

Gdynia Śródmieście ul. Batorego 7/35
Zadzwoń i umów się na wizytę
Tel: (+48)500 430 484

 

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.