Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Powiększanie biustu własnym tłuszczem – czyli o alternatywie dla implantów piersi

Wygląd biustu to jeden z głównych kompleksów większości pań. Zbyt małe, pozbawione jędrności lub mocno asymetryczne piersi mogą być powodem niskiej samooceny. Na szczęście postęp medycyny sprawił, że z defektem tym można walczyć przy pomocy zabiegu powiększania piersi. Jeszcze do niedawna dużą popularnością cieszyło się powiększanie biustu przy użyciu implantów. Obecnie, coraz więcej pań decyduje się na znacznie mniej inwazyjne rozwiązanie, jakim jest powiększanie z użyciem własnego tłuszczu. Na czym polega ten zabieg i czy może być on alternatywą dla operacji z użyciem implantów, dowiesz się, czytając dalszą część tekstu.

Komu poleca się zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem?

Zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem w Gdyni

Powiększanie piersi przy użyciu tłuszczu, nazywane również lipofillingiem lub lipomodellingiem, to zabieg polegający na przeszczepie tkanki tłuszczowej z jednej partii ciała pacjentki w piersi. Procedura ta dawniej stosowana była u pacjentek po mastektomii, jednak z czasem zaczęło się nią interesować coraz więcej kobiet, dzięki czemu zyskała ogromną popularność.

Zabieg lipofillingu poleca się szczególnie pacjentkom, które w wyniku ciąży lub szybkiego odchudzania straciły jędrność i satysfakcjonujący je rozmiar biustu. Jest on również dobrym rozwiązaniem dla pań, które chcą wyrównać asymetrie piersi lub takich, które interesuje jedynie niewielkie powiększenie biustu. Co ważne lipomodelling jest procedurą znacznie mniej inwazyjną oraz zdecydowanie bardziej ekologiczną niż operacja powiększania piersi z użyciem implantów, dlatego będzie on rozwiązaniem dla kobiet obawiającym się dłuższych zabiegów oraz takich, które dbają o ekologiczny styl życia.

Jakie są zalety lipofillingu piersi?

Powiększanie piersi przy pomocy tłuszczu jest zdecydowanie najmniej inwazyjną metodą na zwiększenie rozmiaru biustu. Dzięki temu również rekonwalescencja pozabiegowa jest znacznie mniej uciążliwa a pacjentka dużo szybciej, może powrócić do prowadzenia codziennych aktywności. Metoda ta daje również bardzo naturalny efekt, co nie zawsze udaje się osiągnąć w przypadku implantów. Ogromną zaletą tej techniki powiększania biustu jest również możliwość równoczesnego wyszczuplenia innego, wybranego obszaru ciała pacjentki. Może to być brzuch, uda czy też boczki. Warto również wspomnieć, że zabieg lipomodellingu nie jest procedurą trwałą. Efekt powiększania biustu tą metodą utrzymuje się przez około 2 lata, a wynika to z powolnego wnikania tłuszczu w okoliczne tkanki.

Jak przebiega zabieg lipomodellingu?

Przygotowanie do zabiegu powiększania piersi

Zabieg lipomodellingu piersi składa się z dwóch etapów i trwa około 120-180 minut. Zazwyczaj przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, jednak mogą wystąpić sytuacje, w których lekarz zadecyduje o znieczuleniu ogólnym. Pierwszy etap polega na pobraniu tkanki tłuszczowej poprzez liposukcję wybranego obszaru ciała pacjentki.

Następnie pobrany materiał zostaje odpowiednio odwirowany i wyselekcjonowany, by wybrać jedynie najzdrowsze i najmłodsze komórki tłuszczowe. Drugi etap to przetransportowanie przygotowanego materiału do piersi pacjentki w miejsce pomiędzy skórę a gruczoł piersiowy i przestrzeń wokół piersi. Procedura ta dzieje się zazwyczaj pod kontrolą aparatu USG, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo zabiegu oraz jego precyzję.

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Zabieg powiększenia piersi własnym tłuszczem należy zawsze poprzedzić konsultacją lekarską, podczas której zostanie przeprowadzony wnikliwy wywiad lekarski oraz badanie. Maja one za zadanie wykluczyć wystąpienie jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu oraz ustalenie, czy oczekiwania pacjentki odnośnie zabiegu pokrywają się z rzeczywistością. Dodatkowo lekarz może poprosić pacjentkę o wykonanie kilku badań określających jej stan zdrowia. Będą to:

  • morfologia krwi oraz oznaczenie jej grupy,
  • oznaczenie wskaźnika krzepnięcia krwi,
  • poziom glukozy, kreatyniny i elektrolitów we krwi,
  • badanie ogólne moczu,
  • EKS serca,
  • USG piersi.

Powiększanie piersi metodą przeszczepu własnego tłuszczu w Derm Estetyka Gdynia

Jak wygląda rekonwalescencja po zabiegu?

Zabieg lipofillingu jest stosunkowo mało inwazyjny jednak wymaga odpowiedniego postępowania pozabiegowego, które pozwala maksymalnie wydłużyć jego efekty i zapobiec wystąpieniu zdarzeń niepożądanych. W większości przypadków pacjentka wraca do domu po kilku godzin od zabiegu a po kolejnych 7 dniach, odbywa wizytę kontrolną, podczas której zdejmowane są szwy. Przez pierwsze dni po lipomodellingu w okolicy zabiegowej może wystąpić zasinienie, obrzęk i ból, jednak jest to całkowicie naturalny proces, który można łagodzić ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi. Przez około 6 tygodni zaleca się, żeby pacjentka nosiła specjalny, miękki biustonosz podtrzymujący biust. a przez kolejne 3 do 6 miesięcy biustonosz bez fiszbin. Dodatkowo przez około 2 tygodnie od zabiegu pacjentka nie powinna korzystać z sauny ani brać gorących kąpieli, które grożą ryzykiem infekcji.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania lipomodellingu?

Mimo iż lipomodelling jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie może być wykonywany w kilku przypadkach, których wystąpienie całkowicie lub czasowo dyskwalifikuje pacjentkę z uczestnictwa w tej procedurze. Głównym przeciwwskazaniem jest aktywna choroba nowotworowa piersi, a także cukrzyca, choroby serca i nerek. Zabiegu nie można przeprowadzić również u bardzo szczupłych pań, których zawartość tkanki tłuszczowej uniemożliwia pobranie odpowiedniej ilości materiału do przeszczepu.

Dowiedz się więcej o zabiegu: Powiększanie piersi

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.