Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

POWIĘKSZANIE BIUSTU

Dostępne metody powiększenia piersi

kobieta przed operacją powiększenia piersi w klinice medycyny estetycznej w GdyniNa rynku obecnie są dostępne dwie metody powiększania biustu. Jedną z nich jest powiększanie piersi za pomocą implantów, druga bardziej naturalna, to powiększanie piersi za pomocą własnej tkanki tłuszczowej.

O ile powiększanie piersi implantami może wykonać praktyczne każda kobieta, do zabiegu powiększania piersi tkanką tłuszczową kwalifikują się jedynie kobiety, które: mają nieduży, jędrny biust oraz sporą ilość tkanki tłuszczowej w fałdzie brzusznym. Nie nadają się do tego typu zabiegu kobiety, których piersi są opadające. W takiej sytuacji należy w pierwszej kolejności wykonać zabieg uniesienia piersi. Do zabiegu nie kwalifikują się kobiety szczupłe. Nie pobieramy tkanki tłuszczowej z okolic ud czy pośladków do tego typu zabiegu.

W jaki sposób wykonywane są cięcia w przypadku zabiegu powiększania piersi z użyciem implantów piersiowych?

cięcia chirurgiczne podczas operacji powiększenia biustu w gabinecie medycyny estetycznej w GdyniChirurg plastyk dysponuje kilkoma metodami wprowadzenia implantu. Jednym z nich jest:

Nacięcie pod piersią. Jest to najbardziej popularna oraz bezpieczna metoda Umożliwia wprowadzenie dużych implantów.

Nacięcie pod pachą. Ten sposób wymaga zastosowania metody endoskopowej. Nie niesie za sobą dużego ryzyka wystąpienia trudności podczas zabiegu i w trakcie rekonwalescencji. Niestety wiąże się ze znacznym podwyższeniem kosztów zabiegu. Pozostawia niedużą bliznę.

Nacięcie przy brodawce. Wymaga przecięcia gruczołów sutkowych, a co za tym idzie istnieje ryzyko utraty wrażliwości sutków.

Implanty piersi – z czego się składają?

Implanty są wykonane z silikonu, który wypełniony jest roztworem soli fizjologicznej lub żelu silikonowego. Implanty występują w różnych kształtach i mogą mieć różną powierzchnię. Zewnętrzna powłoka ma również duże znaczenie, zwłaszcza dla kobiet aktywnych fizycznie. – Implant w piersi przemieszcza się podczas użytkowania, . Wybór kształtu implantów zależy od finalnego efektu, jaki pacjentka chce uzyskać. Jeśli pacjentce zależy na znacznym zwiększeniu objętości i pełności górnej części piersi, odpowiedni będzie kształt okrągły. Jeżeli pacjentka woli, aby jej piersi wyglądały naturalnie, a jedynie zwiększyły swój rozmiar, dobrym wyborem będą implanty profilowane.

Na rynku są dostępne implanty najnowszej generacji Mentor Memory Gel, które są o 30% bardziej elastyczne w stosunku do innych implantów. Wypełnione są innowacyjnym żelem zapamiętującym kształt, o intensywnym efekcie push-up. Dzięki dokładnemu wypełnieniu implant nie marszczy się i pozostaje sprężysty nawet podczas ruchu.

Więcej na temat stosowanych implantów w ramach zabiegu powiększania biustu przeczytasz w artykule POWIĘKSZANIE BIUSTU IMPLANTAMI

Powiększanie piersi własnym tłuszczem – dla kogo jest zabieg?

powiększenie piersi tkanką tłuszczową w gabinecie medycyny estetycznej Derm-Estetyka w GdyniNajczęstszymi kandydatkami są kobiety, które nieznacznie utraciły objętość biustu na skutek ciąży, utraty masy ciała, kobiety posiadające małe piersi, ze słabo rozwiniętym gruczołem piersiowym, kobiety u których występuje asymetria piersi. Często z zabiegu korzystają kobiety po przebytej mastektomii lub po wypadku w wyniku którego doszło do uszkodzenia klatki piersiowej. Powiększanie piersi własnym tłuszczem odnosi najlepsze rezultaty u pacjentek z rozmiarem miseczki A, B, czasami C. Posiadanie tkanki tłuszczowej w obrębie fałdu brzusznego warunkuje przeprowadzenie zabiegu. Szczupłe pacjentki nie kwalifikują się do tego typu procedur. Nie pobieramy tłuszczu z ud, pośladków celem powiększenia, ujędrnienia piersi. Zabieg służy głównie ujędrnieniu niż powiększeniu biustu.

Na czym polega zabieg powiększania biustu tkanką tłuszczową?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentka przychodzi na zabieg i tego samego dnia wraca do domu. W przypadku zabiegów w znieczuleniu miejscowym nie ma potrzeby, aby być na czczo. Procedura polega na znieczuleniu fałdu brzusznego z którego pobierany jest tłuszcz. W tym celu ostrzykuje się okolicę brzucha lidokainą, bardzo popularnym środkiem znieczulającym, a następnie wprowadza podskórnie specjalny płyn rozpuszczający tkankę tłuszczową. Po 30 minutach następuje pobranie tkanki za pomocą kaniuli, czy tępo zakończonej igły, odpowiednim oczyszczeniu i podaniu w formie iniekcji do piersi.

Panie zainteresowane zabiegiem powiększania piersi, zachęcamy do zobaczenia filmiku, na którym specjalista chirurg plastyk, zatrudniony w Gabinecie Medycyny Estetycznej Derm-Estetyka pokazuje, jak wygląda ten zabieg w praktyce oraz z jakich metod można skorzystać w celu poprawy wyglądu swojego biustu.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania piersi?

Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania krwi: morfologia, INR, APTT, TSH – jeśli pacjent przyjmuje Euthyrox, Anty-HCV, Ag-HBS, mocznik, kreatynina, elektrolity, badanie ogólne moczu, glukoza, rentgen klatki piersiowej, Ekg, oznaczenie grupy krwi. Badania należy dostarczyć dwa tygodnie przed planowaną procedurą (ich ważność wynosi dwa tygodnie). Badania takie jak: rentgen klatki piersiowej, USG piersi czy EKG są ważne sześć miesięcy, dlatego można wykonać je dużo wcześniej przed planowanym zabiegiem. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać Aspiryny ani jej pochodnych. Pacjentki, które mają tendencje do pojawiania się opryszczki powinny tydzień przed zabiegiem zacząć przyjmować odpowiednie leki, zapobiegające ewentualnej opryszczce. Stres przed planowanym zabiegiem może aktywować pojawienie się opryszczki, dlatego warto przygotować się na taką ewentualność, która wyklucza z przeprowadzenia zabiegu.

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu powiększania piersi?

Zabieg powiększania biustu jest najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej. Pacjentki, które decydują się powiększyć piersi najbardziej obawiają się dolegliwości bólowych. Ból jest nieuniknionym zjawiskiem, wynikającym z wprowadzenia implantu, najczęściej pod mięsień. Wszczepiony implant rozciąga tkanki, zwłaszcza mięsień piersiowy powodując ból. Bezpośrednio po operacji pacjentki przyjmują środki przeciwbólowe. Przykre dolegliwości mijają bardzo szybko i pacjentki mogą po kilku, kilkunastu dniach wykonywać większość czynności. Po zabiegu należy nosić bezwzględnie specjalny biustonosz uciskowy, który umożliwia prawidłowe gojenie. W siódmym dniu po zabiegu zdejmowane są szwy skórne. Od trzeciego tygodnia należy zadbać o właściwą pielęgnację blizny pozabiegowej. W aptekach dostępne są specjalne maści do pielęgnacji blizny, jednak najważniejszym czynnikiem wpływającym na wygląd blizny jest jej systematyczny masaż. Przez pierwsze cztery-sześć tygodni pacjentka powinna unikać intensywnego wysiłku fizycznego.

Ile kosztuje zabieg powiększenia biustu?

Czytaj CENY POWIĘKSZANIA BIUSTU

Powiększenie biustu Gdańsk / Gdynia
Umów wizytę – Tel. +48 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.