Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Powiększanie piersi w Gdyni

Zabieg powiększania piersi to jedna z najpopularniejszych procedur w zakresie chirurgii plastycznej na całym świecie. Najczęściej wykorzystywana technika to powiększanie piersi przy pomocy implantów wypełnionych silikonem lub też roztworem soli fizjologicznej.

Implanty te mogą mieć dwojaki kształt:

  • okrągły – piersi stają się bardziej wypełnione, jednak wyglądają mniej naturalnie,
  • anatomiczny – czyli przypominający kształt kropli wody, w takim przypadku piersi wyglądają dużo bardziej naturalnie.

Przebieg zabiegu powiększania piersi

Pacjentki z Gdyni, które chcą zmienić rozmiar swojego biustu powinny zgłosić się do naszej Kliniki Derm-Estetyka w celu przeprowadzenia wywiadu i wizyty wstępnej.

Zabieg powiększania piersi trwa z reguły od 1 do 2 godzin i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Najstarszym i najpopularniejszym do tej pory sposobem powiększania piersi jest tzw augmentacja czyli klasyczna metoda operacyjna. Polega na wszczepieniu implantu mającego korygować i powiększać biust pod mięsień lub gruczoł piersiowy. Co ważne producenci nowoczesnych implantów piersiowych dają swoim klientom dożywotnią gwarancję trwałości, zatem jeśli pacjentka nie zdecyduje się wymienić implantów na inny rozmiar lub nie ulegnie on uszkodzeniu operacji nie trzeba powtarzać. 

Jaki jest koszt powiększania biustu?

Cena, którą niesie ze sobą operacja powiększenia biustu przy użyciu implantów piersiowych w Polsce zamyka się w przedziale od 14 do 20 tys. złotych. (cena nie dotyczy implantów) Ostateczny koszt operacji wynika z kilku czynników, wśród których najważniejsze to:

  • rodzaj wszczepionych implantów – implanty anatomiczne przypominające wyglądem krople łez są z reguły droższe niż modele okrągłe. Znaczenie ma również marka implantu. Najpopularniejsi i zarazem najdrożsi producenci implantów to firmy Mentor i Allergan, na kolejnym miejscu pod względem ceny i popularności znajduje się marka Silimed. Co ważne, rozmiar implantu nie ma żadnego wpływu na cenę implantu.
  • pracochłonność zabiegu – zabieg powiększania piersi jest stosunkowo długa operacją wykonywana w znieczuleniu ogólnym, dlatego wymaga licznego personelu, w tym zaangażowania chirurga plastycznego, anestezjologa, instrumentariuszki oraz asystentki. Dodatkowo pacjentka musi pozostać w szpitalu nawet do 2 dni a po 7 dniach musi odbyć kolejną wizytę, w trakcie której zdejmowane są szwy. Wszystko to wpływa na cenę operacji.
  • renoma kliniki – ostatnim z czynników mających wpływ na cenę zabiegu jest oczywiście renoma kliniki i wykształcenie pracujących w niej lekarzy. W końcu to ich wiedza i lata praktyki wpływają na ostateczny wynik operacji.

Warto również dodać, że pacjentki decydujące się na powiększanie piersi za pomocą implantów powinny liczyć się jeszcze z dodatkowym kosztem związanym z przeprowadzeniem badań wstępnych a także rehabilitacja po samym zabiegu.

Powiększanie piersi – ceny za granicą

Porównując ceny podobnych zabiegów w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych można śmiało stwierdzić, że Polski cennik jest dosyć niewygórowany.  Koszt tego typu operacji w USA mieści się w przedziale od $4,400 do nawet $11,000. Do niedawna operacje powiększania piersi stosunkowo tanim kosztem można było odbyć w Czechach, jednak obecnie ceny w tym kraju zaczynają się od 13,8 tys. złotych wzwyż.

Zadzwoń i umów się na wizytę powiększania piersi! ☎ (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.