Spis treści
ToggleDla każdej kobiety i mężczyzny, którzy zauważają utratę objętości, intensywności koloru, nawilżenia i napięcia czerwieni ust. Gdy grubość warg zmniejsza się, dając efekt „znikania” ust. Pojawiają się nawet zmarszczki na ich powierzchni. Bez makijażu stają się mniej widoczne. Mięśnie mimiczne odpowiedzialne za uśmiech wiotczeją i nie są w stanie utrzymać opadających kącików ust w ich „młodzieńczej” pozycji. Ponadto opadająca skóra policzków zaczyna tworzyć fałd powyżej kącików ust, jeszcze bardziej podkreślając ten efekt. Czasami na tym etapie przewaga sił zaczyna być po stronie mięśni odpowiedzialnych za opadanie kącików ust. Wtedy są one dodatkowo stale pociągane w dół. Daje to efekt smutnych ust. Jest to idealny moment, by przywrócić im młodzieńczy wygląd.
Jakiego mogę spodziewać się efektu po powiększeniu ust kwasem hialuronowym? W jakim czasie?
Po zabiegu zagłębienia tuż poniżej kącików ust „wypełniają” się i lekko podnoszą kąciki, jak podpora. Zmniejsza się zagłębienie skóry w tych miejscach i same kąciki ustawiają się w bardziej poziomej pozycji. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Pacjentki , którym zależy na bardzo dyskretnym powiększeniu ust kwasem hialuronowym powinny zgłosić swoje oczekiwania lekarzowi przed zabiegiem, zastosuje on wówczas odpowiedni preparat kwasu hialuronowego, który głównie nawilży usta, niż je powiększy. Nawilżanie ust kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt i utrzymuje się przynajmniej 6 miesięcy. Usta nawilżone kwasem hialuronowym wydają się jędrne i soczyste.
Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym? Czy zabieg jest bezpieczny?
Podczas podnoszenia kącików ust kwasem hialuronowym, specjalista wstrzykuje do skóry w okolicy kącików ust preparat kwasu hialuronowego. Preparat musi zostać podany w miejscu zagłębienia skóry pod kącikami ust oraz dodatkowo równolegle tuż obok kącików. Do wstrzyknięć stosowane są zarówno igły, jak i cieniutkie kaniule. Pod kącikami ust preparat rozprowadzany jest liniowo kilkoma wstrzyknięciami pod różnym kątem w płaszczyźnie równoległej do skóry, tak by stworzyć sieć liniowych depozytów, które będą rusztowaniem podtrzymującym opadające kąciki. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza rozmasowany w skórze.
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Wytwarzany jest w skórze przez fibroblasty, które stanowią główną populację komórek budujących naszą skórę. Kwas hialuronowy znajduje się w skórze w przestrzeni międzykomórkowej, gdzie stanowi idealne środowisko do życia wszystkich komórek skóry. Jego rola polega również na stymulacji produkcji włókien kolagenowych przez fibroblasty oraz na ochronie wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Kwas hialuronowy ma silne właściwości higroskopijne, czyli potrafi wiązać bardzo duże ilości wody, stanowiąc idealny środek nawilżający. W procesie starzenia tracimy jednak młodzieńczy rezerwuar kwasu hialuronowego. Przez to słabiej funkcjonują same fibroblasty, wytwarzając coraz mniej włókien kolagenowych. Nasilający się proces utraty kwasu hialuronowego w skórze doprowadza do jej zwiotczenia i poddawania się sile grawitacji. Podając w iniekcji naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze młodzieńcze właściwości.
Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust kwasem hialuronowym?
Zabieg należy powtarzać w zależności od czasu utrzymywania się satysfakcjonującego efektu, co 9 – 12 miesięcy. Zazwyczaj kolejne zabiegi wymagają już mniejszych objętości preparatu, gdyż na znacznie dłużej pozostaje efekt restrukturyzacji skóry, uzyskany dzięki zwiększeniu ilości kolagenu w skórze poddanej terapii.
Jeśli oczekujesz trwałego efektu powiększania ust, warto rozważyć lip lift, chirurgiczny efekt powiększania ust.
Jaki jest koszt powiększania ust kwasem hialuronowym?
Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem: https://derm-estetyka.pl/medycyna-kosmetologia-estetyczna.html/