Derm-Estetyka

logo-dermestetyka

Derm-Estetyka

Medycyna estetyczna

Zarezerwuj wizytę:
+48 500 430 484

Gabinet medycyny estetycznej
Gdynia, ul. Stefana Batorego 7/35
Zapraszamy na 5 piętro

Operacja przepukliny pachwinowej

Co to jest przepuklina pachwinowa?

Operacja przepukliny pachwinowej w Gabinecie Derm Estetyka w GdyniNarządy wewnętrzne człowieka, w tym między innymi jelita otoczone są mięśniami brzucha a także otrzewną, która stanowi ważną powłokę – barierę, utrzymującą narządy we właściwym miejscu.  W przypadku osłabienia tej powłoki dochodzi do przemieszczenia się narządów wewnętrznych poza ich prawidłowy obszar. W miejscu połączenia mięśni może pojawić się szczelina i wypuklenie otrzewnej.

Wysiłek fizyczny, kaszel, parcie na stolec zwiększa owe wypuklenie,  poprzez zwiększenie ciśnienia w obrębie jamy brzusznej, które w przypadku przepukliny pachwinowej pojawia się właśnie w pachwinach.

Do tego typu sytuacji może dojść w bardzo młodym wieku, kiedy mięśnie brzucha nie są jeszcze zbyt dobrze wykształcone lub po 65 roku życia, gdy mięśnie ulegają osłabieniu.

Jakie są rodzaje przepukliny pachwinowej?

Najczęstszy podział przepuklin to:

  • Przepuklina boczna – nazywana przepukliną skośną, która występuje bocznie od naczyń nadbrzusznych, często jest przepukliną wrodzoną
  • Przepuklina przyśrodkowa – nazywana przepukliną prostą, która występuje przyśrodkowo od naczyń nadbrzusznych, często jest nabyta

Przyczyny powstawania przepukliny w pachwinie

Najczęstsze przyczyny powstawania przepukliny pachwinowej to:

  • Nieprawidłowy zrost otworu po odcięciu pępowiny u noworodków
  • Wiotczenie mięśni brzucha u osób starszych
  • Szybki wzrost u dzieci
  • Nadwaga, otyłość, przerośnięta prostata, ciężka praca fizyczna

Przepuklina pachwinowa – objawy

  • Do najpopularniejszych objawów należy pojawienie się miękkiego guzka w pachwinie
  • Bóle w nadbrzuszu, problem z wypróżnianiem się
  • Pojawianie się i zanikanie guza podczas ruchu

Sposoby leczenia przepukliny w pachwinie 

Jedyną skuteczną metodą usunięcia przepukliny pachwinowej jest operacja przepukliny pachwinowej. Zabieg w zależności od zakresu problemu może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym lub ogólny. Kwalifikacją do zabiegu zajmuje się specjalista chirurg.

Operacja przepukliny pachwinowej – jak wygląda zabieg? 

Najlepszym rozwiązaniem, które jest w tym momencie złotym standardem w leczeniu przepukliny pachwinowej jest zastosowanie specjalnej siatki, która wzmacnia i uszczelnia otwór, przez który uwypukla się przepuklina. Dzięki tej metodzie pacjenci czują się bardziej komfortowo, zmniejszają się dolegliwości bólowe a także zostaje ograniczone ryzyko nawrotu.

Operacja przepukliny pachwinowej – zalecenia

Operacja przepukliny pachwinowej przeprowadzenia w w znieczuleniu miejscowym, umożliwia wyjście pacjenta do domu bezpośrednio po operacji.

W przypadku operacji w znieczuleniu ogólnym, pozostaje w szpitalu jeden dzień. Do najczęstszych zaleceń należy oszczędzający tryb życia, zakaz dźwigania przez kilka tygodni. Więcej na temat zaleceń znajdziesz w artykule PRZEPUKLINA PACHWINOWA OPERACJA.

Ile kosztuje operacja przepukliny pachwinowej?

Koszt zabiegu wynosi – od 5000zł.

Operacja przepukliny pachwinowej Gdynia – Gdańsk
Umów wizytę z doświadczonych chirurgiem

Tel. (+48) 500 430 484

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.